Polecane posty

krychu    152

Czyli panowie jaka jest najlepsza kolejność zabiegów fungicydowych? Co roku idzie 5 środków i na końcu zawsze altima tego nie zmienię bo wiem że to jest poprawne. Jakie proponujecie zestawienie środków na 1,2,3,4 zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie ma. Srodki trzeba dobierac pod panujace warunki atmosferyczne oraz presje choroby.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 czemu masz już po wykopkach?

Fota w galerii, dziki odwaliły za mnie robotę, plon tez zebrały...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do jakiej fazy można zastosować titus z mistralem? Rzędy już się poschodziły i zaczęły kwitnąć. Ogólnie tylko chwastnica stwarza problem a reszta to jakieś pojedyńcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się rzędy poschodziły to ciężko będzie żeby oprysk zawędrował do chwastów bo pewnie ziemniaki przesłoniły chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możesz, jeżeli jest ta odżywka zalecana w ziemniaku to nie ma żadnych przeciwwskazań.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Na stronie intermagu w tabeli mieszania właśnie niektóre można mieszać innych już nie o ridomilu nie wspominają,

a co ciekawe dla przykładu podam Indofil 80 WP oraz Penncozeb 80 WP ten pierwszy można mieszać z Plonvit Opty natomiast tego drugiego już nie tak podaje ta tabela a co ciekawe w jednym jak i drugin substancją aktywną jest mankozeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Po oblocie pszczól

a co mają pszczoły do grzybowego oprysku w ziemniakach? No chyba że tylko moje pszczoły na ziemniaki nie lecą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

eMWu dobrze kombinuje infinito dobre na zaraze gwarant chlorotalonil dobre na alternarioze jeżeli by je pomieszać mogą dać dobrą ochrone zaraza + alternarioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ja w zeszłym roku dodawałem Apacza tylko że do Indofila bodajże i niby interakcji nie było, jednak efekt stonkobójczy był krótszy niż bym się spodziewał. Takie są moje spostrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owpol    0

człowiek nie świnia wszystko zeżre :D . Tyle że zazwyczaj jak kupuje coś innego do jedzenia to też jest takie samo. Kiedyś to wyjdzie

 

Przeczytałem ten post i jestem przerażony lejesz,sypiesz,aby rosło nie pomyślisz że trujesz tych co to g.....o

zjedzą.Liczy się tylko kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

a co mają pszczoły do grzybowego oprysku w ziemniakach? No chyba że tylko moje pszczoły na ziemniaki nie lecą :D

 

 

Pszczoły polecą na ziemniaki wówczas gdy nie mają innego pożytku. Ze względu na czas kwitnienia innych roślin oraz ziemniaka, zdarza się to rzadko.

Niemniej, ziemniak jest rośliną oblatywaną przez pszczoły.

2 lata temu, mój tata wykonywał oprysk ziemniaków, ok. godz. 17, oddalonych od pasieki o 50m. Po godzinie 21 przed ulami leżała garść martwych pszczół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na stronie intermagu w tabeli mieszania właśnie niektóre można mieszać innych już nie o ridomilu nie wspominają,

a co ciekawe dla przykładu podam Indofil 80 WP oraz Penncozeb 80 WP ten pierwszy można mieszać z Plonvit Opty natomiast tego drugiego już nie tak podaje ta tabela a co ciekawe w jednym jak i drugin substancją aktywną jest mankozeb

Byc może nie przeprowadzali badań z jego udziałem, ja tam nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Czy do Ridomila Golda mogę dorzucić Apacz na stonkę ? Daje coś na przyczepność typu Superam ?

Rok temu łączyłem actarę z revusem i wszystko było ok. A adiwanty często warto dodawać, choć w przypadku superamu różnie bywa. Strasznie się pieni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

Przeczytałem ten post i jestem przerażony lejesz,sypiesz,aby rosło nie pomyślisz że trujesz tych co to g.....o

zjedzą.Liczy się tylko kasa.

to jeszcze trzeba było 787 post przeczytać. Albo wogóle kilka pod rząd

 

Pszczoły polecą na ziemniaki wówczas gdy nie mają innego pożytku. Ze względu na czas kwitnienia innych roślin oraz ziemniaka, zdarza się to rzadko.

Niemniej, ziemniak jest rośliną oblatywaną przez pszczoły.

2 lata temu, mój tata wykonywał oprysk ziemniaków, ok. godz. 17, oddalonych od pasieki o 50m. Po godzinie 21 przed ulami leżała garść martwych pszczół.

na ziemniaka to leci tylko stonka :lol: . I pewnie na to twój tata pryskał. A że jakieś chwasty kwitnące były w uprawie to i pszczoły padły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Panowie, można pryskać Rydomilem na ziemniaki w chwili obecnej - na noc nadają temperatury nawet do 5 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

na ziemniaka to leci tylko stonka :lol: . I pewnie na to twój tata pryskał. A że jakieś chwasty kwitnące były w uprawie to i pszczoły padły

 

Nie jest to prawda.

Oprysk był wykonywany fungicydem, nie pamiętam już jakim.

Kolego, kwitnące chwasty w ziemniak są być może u Ciebie. Nie mierz wszystkich własną miarą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pszczoła lata do kilku kilometrów i na ziemniaka nie lata. I na ten temat spierać się nie musimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Panowie, można pryskać Rydomilem na ziemniaki w chwili obecnej - na noc nadają temperatury nawet do 5 stopni...

No właśnie to samo pytanie minęło już 8 tygodni od posadzenia i jak na razie brak objawów zarazy i alternariozy i też nie wiem czy już pryskać Ridomilem czy jeszcze się wstrzymać bo jak kolega wcześniej napisał noce zimne w dzień tak samo max 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj