Polecane posty

mlodyhef    214

Opryskałem dzisiaj Vinetę fungicydem Ekonom 72 WP. Za ile dni mogę bezpiecznie stosować insektycyd na stonkę (Mospilan lub Actara)? Jutro, czy za wcześnie?

Widziałem swego czasu jakąś ulotkę Mospilanu (na internecie) i było napisane, że działa również na jaja stonki. A jak jest w rzeczywistości?

 

 

Kolego ile ten Ekonom cię wyniósł na ha i jakie inne środki zamierzasz jeszcze stosować w ochronie ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie ma się czym chwalić :(http://www.fotosik.p...892ca145d5.html http://www.fotosik.p...01a9ad6942.html http://www.fotosik.p...0946e69693.html http://www.fotosik.p...13d837874a.html Czym to może być spowodowane że są tak nie równe wschody http://www.fotosik.p...69f12c100b.html Stanowisko po łące nie szło tego lepiej doprawić.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ab511130c0ac91c.html

 

skąd sadzeniak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dziwnie to wygląda. Jakby zdziczały. Wiem że miałem Tajfuna i wiem że jak w nie nalało i zimno poszło to też marnie wyglądały, dzikie takie. Potem wróciły do normy i był piękny plon. Przed sadzeniem miały duże kły? Gdzie przechowywane? Jaki przedplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

koledzy mam pytanie zakupiłem środek na zaraze o nazwie curzate moge dodać do tego jakieś odżywki typu plonwit i mocznik? jak tak to w jakich dawkach bo nie mam zbyt dużego doświadczenia w uprawie ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - Rozumiem zatem, że skoro nie dałem razem, to dziś jak opryskam, nic się nie stanie.

 

mlodyhef - Ekonom został mi z ubiegłego sezonu, więc go chciałem teraz zużyć. Cena 27zł/0,5kg. Jeszcze mam na ten sezon Revus, Tanos (z ubiegłego sezonu) i Gwarant (dziś kupiony). Tanos stosowałem w tamtym roku na pierwszy zabieg, ale nie poradził sobie z alternariozą. Na tym Forum dopiero dowiedziałem się, że na nią najlepszy jest środek zawierający w swym składzie mankozeb, więc od razu go kupiłem. Niemniej alternarioza była w tamtym roku tak widoczna, że już i tak ziemniaków się mi nie udało uratować za bardzo. Wszystkiemu winna była pogoda; intensywne opady deszczu, woda stojąca w ziemniakach.

 

piotrek912 - Na stronie Intermag-u jest tabela mieszania wybranych środków ochrony roślin z nawozami Tej Firmy.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dziwnie to wygląda. Jakby zdziczały. Wiem że miałem Tajfuna i wiem że jak w nie nalało i zimno poszło to też marnie wyglądały, dzikie takie. Potem wróciły do normy i był piękny plon. Przed sadzeniem miały duże kły? Gdzie przechowywane? Jaki przedplon?

 

Właśnie było zimno dzisiaj pierwszy dzień ze słońcem od kilku dni. Przechowywane w piwnicy taki bunkier od zawsze tam się przechowuje i było ok zresztą wineta też tam była. Przedplon to łąka,nie wszystkie kępy dokładnie dało się rozdrobnić a właśnie najgorzej jest na dołku gdzie woda trochę stała. Ziemniak leży w ziemi ma kiełki z 1cm i dalej nie rośnie a drugi obok już duży krzak nie wiem może jak się ociepli to się wszystko wyrówna. Pierwszy raz mam taki przypadek.A dałem wujowi 300kg tego tajuna to u niego tez słabo buja ale lepiej niż u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Myślę że to wina pogody i stanowiska. Nie wiem jaka to ziemia - czasem trafia się tak zwany zimny piach. Bielica na której mało co rośnie. Mam taki kawałek gdzie nawet trawa rosnąć nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Też mam takie kawałki , czy mokro czy sucho to nic tam nie rośnie ... Podpowie ktoś jak z tym titusem na wysokie ziemniaki ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

pytanie do ekspertów: czy w ziemniakach odmiany irga, można do titusa dodać (w celu zwiększenia działania na chwasty dwuliścienne, głównie komosy) chwastox turbo i jakie dawki zastosowac: (50g titusa i 1,5L chwastoxu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23

pytanie do ekspertów: czy w ziemniakach odmiany irga, można do titusa dodać (w celu zwiększenia działania na chwasty dwuliścienne, głównie komosy) chwastox turbo i jakie dawki zastosowac: (50g titusa i 1,5L chwastoxu?)

 

raczej chwastox extra anie turbo

ja dawałem 60 g titusa i 0,6 l chwastoksu extra /1ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

 

raczej chwastox extra anie turbo

ja dawałem 60 g titusa i 0,6 l chwastoksu extra /1ha

 

Miałeś jakieś przebarwienia na liściach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

co lepsze na alterioze mankozeb czy pyton consento ? zapowiadaja wysokie temperatury co lepiej zastosowac ridomil czy cos na alterioze .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W środę opryskałem Vinetę Ekonomem, a w czwartek nawozami dolistnymi i dziś jak byłem na polu sprawdzić jak rosną, to muszę przyznać, że wyglądają znacznie lepiej, aniżeli przed tymi zabiegami. Na chwilę obecną mam poprawiony nastrój dzięki temu widokowi. A stonka narazie stara, masa złożonych jaj. Jak tylko się pojawią młode, to pryskam Actarą lub Mosipilanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na liściach ziemniaków pokazały mi się częściowo żółte plamy do tego liście się lekko zwijają proszę o pomoc tu masz zdjęcia jak to wygląda trochę słaba jakość

 

zdj-cie0044.jpg

 

 

zdj-cie0047.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Dziwna sprawa, drugie zdjęcie wygląda jak poparzeniem opryskiem. Niektóre graminicydy-głównie z grupy FOP mogą powodować uszkodzenia w dwuliściennych, ale to są skrajne przypadki. Targa jest starym i bezpiecznym środkiem, więc uszkodzenie przez ten herbicyd jest mało prawdopodobne, lecz tez go w 100% bym nie wykluczał. Na niedobór składników pokarmowych to nie wygląda, na choroby też nie. Ja obstawiam za poparzenie opryskiem, lecz prorokiem nie jestem. Czy te plamy są porozrzucane na polu czy jest przewaga którejś stony-prawa/lewa miedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zapewne to nowa targa? U mnie dwa lata temu wszystkie ziemniaki tak wyglądały. Ale przeszło im. Co prawda ciężko powiedzieć czy była jakaś zniżka w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U mnie po titusie w dawce ok 37g/ha liście dostały przebarwień. Środki pożółkły trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Jak tylko na początku przejazdu opryskiwacza, to pewnie go nie wypłukałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

U mnie po titusie w dawce 60g/ha vineta pojaśniała ale w ciągu 2-3 dni wróci do swojej dawnej formy jak co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weroni    1

Witam mam pytanie co do mieszania fungicydów z nawozami czy można zmieszać siarczan magnezu, mocznik , kristalon i ridomil oraz czy mieszacie insektycydy z nawozami i fungicydami jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj