Polecane posty

lukasx21    165

a skąd wiesz, że ich nie jadł? B)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
Napisano (edytowany)

A skąd wiesz że nie miał sra-czki i nie wiedział po czym? ;)

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W moim przypdaku to było tak że około 15 marca stosowałem dursban 3l/ha sadziłem 20 kwietnia a titusem pryskałem pod koniec maja, na jesień miałem kontrole z PIORiN (jak co roku), brali ziemniaki do badania wszystko wyszło bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dziwne gdybym nie jadł swoich ziemniaków :D

Problemów żołądkowych nikt nie miał z moich domowników. W tym roku pochwalę się gdyby coś się działo z moim układem pokarmowym po skonsumowaniu ziemniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

@poosa21 Pobierali ziemniaki z pola czy z przechowalni?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dostał ktoś już w tym roku Cabro Duo? Rudnik ani rolno-ogrodniczy nie mają a chciałbym z ciekawości zastosować. Póki co planuje Pyton-Infinito-Pyton-Revus-... Drugi zabieg Pytonem chciałem zastapić własnie stroliburyną z Cabrio Duo.

 

@mikad pilnuj swojej plantacji bo ja dzis z rana musialem dopiero co wschodzące ziemniaki przelecieć Decisem bo pełno mszycy siedziało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

a nie za goraca na decis? Tez myslalem nad ty Cabrio Duo ale jak zerknalem na skutecznosc stroliburyn na alternalioze to juz nie jestem taki pewny co do zabiegu a na zaraze to jeszcze gorzej to wyglada fakt ma jeszcze dimetomorf bardziej w kierunku zarazu ale i ta substancja nie ma duzej skutecznosci. Jeszcze weryfikowalem inne nowosci Zampro, Orveo, Banjo forte. Zampro i Orveo nowosci Basf z nowa substancja ametoktradyna Zampro +mankozeb a Orveo +dimetomorf. A z kolei Banjo Forte fluazym +dimetomorf. Niby to nowosci ale i tak najwieksza skutecznosc w zwalczaniu zarazy to Infinito a co do alternariozy ktora ma coraz wieksze znaczenie mankozeb, fluazym, stroliburyna(wedlug badan nizsza skutecznosc od mankozebu i fluazymu) zostaje jeszcze chlorotalonil. ostatnio przeczytalem ze karbendazym + chlorotalonil 100% skutecznosc na alternarioze ale karbendazym nie ma rejestracji w ziemniaku-;)

Wiec chyba ten rok zaczne od

1.Dithane Neo Tec(nie wiem dlaczego ale bardzo wyskoa skutecznosc na alternarioze)

2.Banjo Forte+Dithane

3.Banjo forte+Dithane lub revus(manipropoamid)

4.Infinito

Moze ktos ma inne ciekawe pomysly-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Ja planuje zastosować na start Ridomil (zawsze staram się jak najpóźniej, monitorując stan plantacji), a później Infinito z dwa razy jeśli będzie konieczność. Startując z ochroną w trzeciej dekadzie czerwca, ziemniaczki ustoją w dobrej formie do 3 dekady sierpnia (oczywiście to zależy od wielu czynników, ale tak przeważnie bywa). Staram się pryskać co 2 tygodnie. Środki wybierałem opierając się o wyniki badań ze strony Euroblight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ojoooj avens - pierwszy zabieg w trzeciej dekadzie czerwca - a chyba nie w tym roku - bo to sensu nie będzie miało - dzisiaj robiliśmy pierwszy zabieg pythonem - Na wysypisku juz się pojawiła zaraza - więc mimo że do zwarcia rzędów jeszcze jakiś czas nie ma co czekać/.

plan jest na razie 2xpython potem cabrio duo(połowa revus plus amistar- w ramach testu) potem ridomil - a poźniej zależnie od potrzeb (infinito ) i na koniec dwa razy altima (ostatni raz z reglone)

Co do cabrio duo - to jest inna strobiluryna jak w amistarze - nowsza generacja i podobno lepiej działa na alternarie - okaże się w tym roku. na razie napewno po ostatnich opadach trzeba dołożyć azotu bo wymyło a zapowiadają się kolejne spore opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona015    0

Witam wszystkich...mam takie pytanko, jaki środek polecicie na chwasty w ziemniakach powschodowo?? macie coś sprawdzonego i godnego polecenia??

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Można połączyć oprysk samym Titusem z oprayskiem na zarazę, konkretnie pyton consento

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona015    0

Można połączyć oprysk samym Titusem z oprayskiem na zarazę, konkretnie pyton consento

 

dzięki bardzo za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Kolego ja nie ptwierdzam tylko pytam tak jak Ty z tego wychodzi. zapomniałem dać znak ? Także mamy ten sam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona015    0

Kolego ja nie ptwierdzam tylko pytam tak jak Ty z tego wychodzi. zapomniałem dać znak ? Także mamy ten sam dylemat

 

hehe... oki to zmienia postać rzeczy ... w takim razie czekamy... może ktoś coś podpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Zasadziłem w tym roku 3 ha pyry i chciałbym zapytać czy na odmiany : Bellarosa , Owacja , Irga i Sante stosujecie titus i sencor ?? Doglebowo robiłem Afalon 1 L plus pendigan 3 L na hektar . Jak z wrażliwością tych odmian ? zawsze robiłem tylko doglebowo środkiem Harier ale w tym roku akurat nie mogłem dostać i muszę poprawić na ponownie wschodzące chwasty . Chwastów dwuliściennych wiele nie ma także dawka nie musi być górna.

 

Dzięki za odpowiedzi,


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Lepiej nie łączyć :D najpierw jedno a pózniej po 3-4 dniach drugie a jaka kolejność to zależy czy jest większa presja chwastów czy chorob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

@poosa21 Pobierali ziemniaki z pola czy z przechowalni?

Zawsze z przechowali lub kopca, robią u mnie próby bo znajomy tam pracuje i żeby dobre wyniki analiz były to co roku bierze odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Czyli pobierają od Ciebie na bakteriozę, bo na pozostałości po pestycydach pobiera się z pola.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Aż musiałem sprawdzić w papierach i faktycznie wyniki dotyczą tylko bakteriozy, ale kiedyś jak brał odemnie próbe to później dzwonił że ziemniaki nie przekraczają dopuszczlnych norm na pozostałość ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

a nie za goraca na decis? Tez myslalem nad ty Cabrio Duo ale jak zerknalem na skutecznosc stroliburyn na alternalioze to juz nie jestem taki pewny co do zabiegu a na zaraze to jeszcze gorzej to wyglada fakt ma jeszcze dimetomorf bardziej w kierunku zarazu ale i ta substancja nie ma duzej skutecznosci. Jeszcze weryfikowalem inne nowosci Zampro, Orveo, Banjo forte. Zampro i Orveo nowosci Basf z nowa substancja ametoktradyna Zampro +mankozeb a Orveo +dimetomorf. A z kolei Banjo Forte fluazym +dimetomorf. Niby to nowosci ale i tak najwieksza skutecznosc w zwalczaniu zarazy to Infinito a co do alternariozy ktora ma coraz wieksze znaczenie mankozeb, fluazym, stroliburyna(wedlug badan nizsza skutecznosc od mankozebu i fluazymu) zostaje jeszcze chlorotalonil. ostatnio przeczytalem ze karbendazym + chlorotalonil 100% skutecznosc na alternarioze ale karbendazym nie ma rejestracji w ziemniaku- ;)

Wiec chyba ten rok zaczne od

1.Dithane Neo Tec(nie wiem dlaczego ale bardzo wyskoa skutecznosc na alternarioze)

2.Banjo Forte+Dithane

3.Banjo forte+Dithane lub revus(manipropoamid)

4.Infinito

Moze ktos ma inne ciekawe pomysly- :)

kolego nie wiem dlaczego na pierwszy zabiek stosujesz dithane przeciez to preparat kontaktowy i on ci nie uchroni nowych czesci roslin. Ja na pierwszy zabig stosuje systemiczny a wygląda to tak

1. pyton

2rydomil mz

3 infinito lub dithane w zaleznosci od warunków atmosferycznych

4 revus

5 tanos

z tym ze późniejsze zabiegi zależą od pogody i zdrowotnosci plantacji

 

krzysztof mam jescze pytanie co to za preparat banjo forte, jakie efekty i jaka cena/ ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Dlaczego dithane(mankozeb) moze byc inne cudo bo alternarioza. Wieksza skutecznosc na alternalrioze ma mankozeb niz Pyton. Czyli podobne srodki stosujesz co ja.

Banjo forte nowe cudo fluazym + dimetomorf wedlug euroblight calkiem niezly co do ceny 115zl/l dawka na ha 0,8l wiec cena niezla. Cabrio duo 2l/ha 55zl za litr wiec 110zl na ha tez niezla cena ale jakos nie jestem do tego przekonany.

Zaczne jednak od Ekonom potem banjo forte revus i infinito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Jeśli pogoda pozwoli tzn. nie będzie padało, obniży się temperatura (teraz w cieniu 24 stopnie), to będę pryskał późnym popołudniem Vinetę fungicydem Ekonom 72 WP. Nie mogę nic znaleźć na necie odnośnie mieszania tego pestycydu z siarczanem magnezu i nawozami dolistnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jeśli pogoda pozwoli tzn. nie będzie padało, obniży się temperatura (teraz w cieniu 24 stopnie), to będę pryskał późnym popołudniem Vinetę fungicydem Ekonom 72 WP. Nie mogę nic znaleźć na necie odnośnie mieszania tego pestycydu z siarczanem magnezu i nawozami dolistnymi.

Ja zawsze mieszam nawozy dolistne z fungicydami i nigdy nie było problemów.

U ciebie 24 w cieniu a u nas 10 w zaciszu bo wieje że wytrzymać nie idzie tak zimno no ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ostatecznie przyszła burza około 15:30 i polało trochę, więc dziś nie będę pryskał. Ale jak tylko będą warunki optymalne do wykonania zabiegu, to pryskam jutro albo w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

panowie a jakiej wielkości są ziemniaki które pryskacie ? to wczesne kielowane czy już te nie kielowane tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj