Polecane posty

avens    14

Właśnie, jak panowie oceniacie skuteczność? Lepiej dzielić dawki na 2x po 30g czy jednorazowo 50g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

podobno wystarczy dodac 3kg/ha saletry i po komosie

Tą saletrę razem z titusem?

Titus ma jedną wadę - cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

szkoda kasy na titus to pielenie pozostaje

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
Napisano (edytowany)

panowie taki problem kupiłem 3 litry pytona, Niby wszystko wydawało się ok ale kiedy otworzyłem jedną z butelek okazało się że nie ma na niej tej plomby (sreberka) przyjrzałem się bliżej butelkom i ta podejrzana różni się od tych nie podejrzanych, a dokładniej ma bardziej rozbudowaną etykietę oklejoną wokół butelki, nie zwrócił bym na to uwagi gdyby nie brak tej plomby. Te butelki do których zastrzeżeń nie mam były wyprodukowane w marcu 2013 a ta podejrzana w kwietniu 2013. I teraz pytanie do was czy ktoś ostatnio kupował pytona i miał podobne zdarzenie? (może firma zrezygnowała z klejenia tych dodatkowych plomb?) oprysku nie zużyłem bo nie chciałem ryzykować zniszczenia plantacji, dodam że oprysk kupiony w pewnej firmie.

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

pryskalem w tym roku pytonem ale sreberka były, ale na pszenicę brałem Soligor i Falcon i tam juz nie było sreberka , moze poprostu Bayer tak wypuszcza opryski od kwietnia ubr

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

tak jest w etykiecie.W praktyce nie stwierdziłem skutków ubocznych. Parę lat temu dzwoniłem do d*ponta z pytaniem o stosowanie titusa po dursbanie to też nie umieli powiedzieć dlaczego tak jest napisane bo nie stwierdzili u nikogo żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

 

Tą saletrę razem z titusem?

Titus ma jedną wadę - cena ;)

 

Myślę że cena jest ok w porównaniu do skutecznosci, spektrum zwalczanych chwastów i do w miare elastycznego terminu aplikacji. Ok 160 pln/ha za czysta plantacje to nie tragedia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

 

Tą saletrę razem z titusem?

Titus ma jedną wadę - cena ;)

tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

tak dopytuję bo pierwsze o tym słyszę, czy macie w tym jakąś praktykę czy to takie eksperymenty bardziej, bo saletra przecież może uszkodzić ziemniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Osobiscie nie stosowalem ale wielokrotnie proponowano mi taka mieszanke

@Slawek2209 roztwor z saletry pali rosline a ww. dawka w polaczeniu z titusem zalatwi komose


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie pójdzie na winete titus 40g + senkor 100g + trend. Mieszanka od lat sprawdzona i skuteczność na poziomie 100%. Kiedyś zdarzyło mi sie zastosować titus po oprysku dursbanem i nic złego nie było (może tylko to że wtedy ziemniaki były po 2 zł/15kg, ale wolałem wywieść je do lasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44
Napisano (edytowany)

Problem dotyczący stosowania insektycydów fosoforoorganicznych i Titusa tyczy się deazktywacji/rozkładu rimsulfuronu w ziemniaku. Chloropiryfos i rimsulfuron rozkładane są przez taki sam enzym, gdy ziemniak zaczyna przetrawiac doglebowy chloropiryfos i potraktuje sie plantacje Titusem to roślina nie może ogarnąc dezaktywacji obu substancji, i rimsulfuron może byc nie do końca "rozłożony" w roślinie. W ten sposób Titus może negatywnie oddziaływać na ziemniaka. Te zastrzeżenie tyczy się oczywiście wszystkich sulfonylomoczników tutaj np Titusa. A następstwa stosowania Titusa to uszkodzenie typowe (w miejszym lub większym stopniu) dla sulfonylomocznika. Zależy od czasu pomiędzy zabiegami (najlepszy okres > 2 miesięcy), przebiegu pogody, odmiany, dawki Dursbanu, a w mniejszym stopniu od klasy agronomicznej gleby. Tak więc u każdego efekt będzie inny-albo zerowy albo uszkodzenie mniejsze/większe

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12
Napisano (edytowany)

Vineta jest wrażliwa metrybuzyne

Edytowano przez izolda789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

W niskich dawkach nie ma tragedii.

Titus ma zamiennik w postaci środka Harfur. Cena 270zł za opakowanie 120g.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Vineta jest wrażliwa metrybuzyne

sam mam winete i wiem ze jest wrazliwa na metrybuzyne.pryskalem ja teraz afalonem i glifosatem przed deszczami.pozostaje mi teraz titus na ewentualna poprawke.dursban dawalem przed sadzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczący stosowania insektycydów fosoforoorganicznych i Titusa tyczy się deazktywacji/rozkładu rimsulfuronu w ziemniaku. Chloropiryfos i rimsulfuron rozkładane są przez taki sam enzym, gdy ziemniak zaczyna przetrawiac doglebowy chloropiryfos i potraktuje sie plantacje Titusem to roślina nie może ogarnąc dezaktywacji obu substancji, i rimsulfuron może byc nie do końca "rozłożony" w roślinie. W ten sposób Titus może negatywnie oddziaływać na ziemniaka. Te zastrzeżenie tyczy się oczywiście wszystkich sulfonylomoczników tutaj np Titusa. A następstwa stosowania Titusa to uszkodzenie typowe (w miejszym lub większym stopniu) dla sulfonylomocznika. Zależy od czasu pomiędzy zabiegami (najlepszy okres > 2 miesięcy), przebiegu pogody, odmiany, dawki Dursbanu, a w mniejszym stopniu od klasy agronomicznej gleby. Tak więc u każdego efekt będzie inny-albo zerowy albo uszkodzenie mniejsze/większe

 

 

W poprzednim roku pierwszy raz zastosowałem Titus, przed sadzeniem był Dursban w ilości 5l/ha, ale nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

A jak masz zauważyć? Przecież kolega napisal Ci że problem dotyczy rozkładu substancji czynnej, tak więc zauważą to pewnie klienci biegając częściej niż zwykle do kibla po zjedzeniu Twoich ziemniaczków.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj