Polecane posty

kars3    0
Napisano (edytowany)

Witam chciałbym wykonać oprysk po wschodowy ziemiaków . Ponieważ jest sporo perzu oraz innych chwastów czy jak zastosował bym 1 zabieg Titus 25 WG + Sencor 70 WG + Trend 90 EC pomogło by na perz oraz inne chwasty czy lepiej jest coś innego zastosować. Ponieważ ziemiaki niktóre już wyszły a inne wychodzą musze czekać asz wszystkie będą miały te 15 cm czy jak będą mniejsze to mogę zaszkodzić im.

Edytowano przez kars3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22
Napisano (edytowany)

Panowie mam problem z odmianą Satina. Puszczają pędy tak jakby w spód a nie na wierzch. W ogole żadnych liści na wierzchu a młode już zawiązane. Co może być przyczyną? Sadzone były 2 kwietnia na glebie IVa. Z innymi odmianami nie ma tego problemu. Niżej daje link do zdjęcia tego ziemniaka:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/504650-ziemniak/

Edytowano przez RAMZES9107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

A czym pryskacie ziemniaki od chwastów? lepiej przed wschodowo czy po wschodach? Pytam na przyszły rok. Bo w tym opryskałem przed. ale wolał bym po bo chce troche mechanicznie z początki zwalczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

zwłaszcza jak ktoś ma rozrusznik na sercu. Ja tylko raz sprawdziłem jak działa i to przypadkiem :D . Podczas deszczu i dotknąłem głową :wacko: . Działa ;) . Plus takiego mocnego jest taki że jak za dużo chwastów ogrodzenia nie dotyka to je spali

 

Głową? Podczas deszczu? Czyżby kolega szaszeta wracał na czteraka z jakieś libacji i o pastuch głową zahaczył? :D No chyba że był to test sprawdzający czy oby za wysoko drut nie został umieszczony :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest takie miejsce w Polsce, gdzie kupuje się ziemniaki danej odmiany. Mając gwarancję, że są zdrowe itp. ? Ponieważ to mój pierwszy post, to dobrywieczór wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jest wysokie prawdopodobieństwo że z centrali są zdrowe ale gwarancji 100% nie ma. Zdażało się że w kwalifikacie była bakterioza.

 

Głową? Podczas deszczu? Czyżby kolega szaszeta wracał na czteraka z jakieś libacji i o pastuch głową zahaczył? :D No chyba że był to test sprawdzający czy oby za wysoko drut nie został umieszczony :P

od asfaltu pastucha mam na 4 druty i na wysokość metra. Po coś się schyliłem a miałem założony skórzany kapelusz. A że był mokry to zrobił mi taką opaskę jak na krześle elektrycznym zakładają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztofb    0

poraujcie , nie zdążłem popryskać afalonem , już krzaki na wierzchu , poradzcie czym popryskać żeby nie uszkodzićroślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Titus, Sencor, Basagran, ale to w późniejszej fazie. Ja tam gdzie nie wyrobiłem linuronem daję rimsulfuron+metrybuzyna. Tą druga substancją operuję tak żeby nie uszkodzić wrażliwych odmian. Fakt ze tani nie będzie, ale komosę, rdesty muszę zwlaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Troche mi ostatnie deszcze porujnowaly redliny i pasowaloby je troche obsypac ale tez najwyzszy czas na linurex. I tu pytanie jezeli przysypie i nastepnie opryskam linurexem, prawidlowo on zadziala? Zawsze pryskalem na redliny ale nieruszane od sadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Czy stosując Sencor+Targa super trzeba pryskac na bezposrednio obradlone redliny czy czekac aż wypusci chwast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek2323    0

Witam. Mam pytanie co by sie stało gdybym opryskał ziemniaki afalonem które zaczeły wschodzić (denar)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

No przypalisz, i tyle a odnośnie tej satiny z nawiązanymi młodymi, to powiem tyle że jest po plonie już na wierzch nie wyjdą a jak już to co 5-8 krzak lub gorzej, a sprawcą jest rizoktonioza, masz porażone silnie sadzeniaki, jak kupione to reklamuj a jak swoje no to strata. wiem bo kiedyś to było z 8 lat miałem z centrali vinete i też nic nie było.Tylko czasami nimi nie sadź tymi co wykopiesz bo małe co nie co będzie ale same lulki i to jeszcze mało.

Ja w tym roku zmieniam fungicydy bo dwa trzy lata stosowałem pytona i infinito, teraz armetil i azoksystrobina i piraklostrobina, i resztka infinito która została.

  • Like 1

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej temperatury ziemniaki pod włókniną nie ugotują się ? Grubość 19g.

Zapowiadają na najbliższe dni temperatury nawet powyżej 30 stopni i nie wiem czy nie będzie lepiej ich odkryć na czas tak wysokich temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Długo trzymasz je pod włókniną. Ściągnij ją bo i tak jest wystarczająco ciepło. Nie ugotują się ale ciasno mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

teraz raczej już przymrozków nie będzie a włóknina na słońcu parcieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Od tygodnia trzymam pod włókniną bo przełożyłem z wczesnych na gruntowe. Są niewielkie 10-15cm, ale teraz rosną w oczach.

Chcę potrzymać jeszcze ze 2 tygodnie, a wtedy przełożę na ogórki, które posieję po wczesnych ziemniakach.

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Mam zamiar na pierwszy zabieg w Vinecie zastosować Ekonom 72 WP. Czy Ktoś mieszał go z siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14
Napisano (edytowany)

Z nudów przygotowałem sobie takie zestawienie. Jako, że uprawiam odmiany ziemniaków wrażliwe na metrybuzyne zastanawiałem się swego czasu czy możliwym byłoby całkowite zrezygnowanie z tej substancji w moich uprawach. Przygotowując poniższe zestawienie wniosek jaki mi się nasunął jest jeden. W przypadku skuteczności i ilości zwalczanych chwastów metrybuzyna (Sencor) w porównaniu do substancji rimsulfuron (TITUS) nie wypada rewelacyjnie (na papierze wynika, że można byłoby z niej całkowicie zrezygnować, gdyż w większości zwalcza to samo co TITUS, nie zwalcza uciążliwych chwastów jednoliściennych, wykazuje fitotoksyczność, a nawet jeśli zwalcza coś czego nie bierze TITUS to nie są to zbyt uciążliwe chwasty). Oczywiście istnieje możliwość stosowania metrybuzyny przedwshodowo (jak zalecają), ale to również w moim przypadku nie ma sensu, gdyż po ostatecznym obredleniu (przed wschodami) do wykopków moje ziemniaki rosłyby na płasko w wyniku osypywania się redlin i osiadania gleby. Dlatego dla osób mających podobny problem spróbowałbym skupić się na uprawie mechanicznej (która oczywiście ma swoje niebagatelne plusy), natomiast w chwili gdy ziemniaki osiągną odpowiedni etap rozwoju na ostatecznym podsypaniu i po pojawieniu się chwastów na zabiegu TITUSEM który nie wykazuje fitotoksyczności dla ziemniaka i jest bezproblemowo przez nie rozkładany do związków nieaktywnych.

Pozdrawiam!

fccc0e7d70bd2d60m.jpg

Edytowano przez avens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja stosuję tylko Titus - czasem komosy kilka badyli się pojawi ale to też od roku zależy. Jak jest bardzo mokro to niestety zielsko rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

podobno wystarczy dodac 3kg/ha saletry i po komosie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak pryskasz Titusem to stosujesz dawkę dzieloną że po 2 tygodniach jeszcze raz czy jednorazowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj