Polecane posty

bools    19

hmmm nierozumie ten i ten oprysk jest przedschodowy niemoge go np , opryskac afalonem i comandem 7 dni przed wschodem ?

 

i wyczytalem też ze po afalonie mozna ziemniaki jesc po 90 dniach ;/ a ja juz w lipcu chcialbym kopac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Witam . Mam problem i może ktoś by mi pomógł dał jakąś rade, Ziemniaki posadziłem 5 kwietnia po 2 tygodniach je obredliłem i opryskałem linurexem. Wcześniej pole leżało rok odłogiem. Teraz zaczyna odbijać perz i moje pytanie pryskać przedschodowo na jednoliścienne czy po wschodach ziemniaka? I co byście polecili na jednoliścienne Titus? I jak opryskałem przedschodowo linurexem i by to nie zadziałało to mogę później sencorem poprawić czy nie bardzo?

Edytowano przez BartekSzulc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jeżeli masz same jednoliścienne to graminincydy- Agil, Pilot, Targa. Jeżeli chcesz Titusa to możesz zastosować dawki dzielone- sądzę że lepsze niż jednokrotna wyższa dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu zamierzam prysnąć Command + Afalon. Pole ładnie utrzymane, ale będzie, a raczej już jest na nim dużo samosiewów rzepaku. Myślałem żeby powschodowo poprawić Titusem, ale do tego czasu rzepak wyciągnie z gleby dużo składników pokarmowych. Ktoś ma jakieś pomysły jak za jednym razem zwalczyć wszystkie chwasty ? A może Roundup z jakimś środkiem chwastobójczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ja u siebie wypraktykowałem MCPA i GLIFOSAT

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Witam kolegów mam pytanie, można opryskać ziemniki Goldem 450EC przedwschodowo a dopiero po waschodach tytusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Po ilu dniach zobaczę zauważalny efekt działania Leoparda Extra? Chodzi mi o miotłe i inne jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Juz po 2-3 dniach powinno widac zolkniecie, njaczesciej od spodu. Po dwoch tygodniach jednoliscienne powinny byc cale zolte. Oczywiscie duzy wplyw na szybkosc dzialania ma pogoda. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Witam, ziemniaki mi trochę zarosły po deszczach perzem i nie są jeszcze na wierzchu. Wydaje mi się że zaczną wschodzić za 1,2 tygodnie opryskane były tydzień temu linurexem i mam pytanie opryskać je na ten perz który ma 5 cm round*pem czy poczekać do wschodów ziemniaka i opryskać titusem lub fusilade forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

To po co bierzesz się za taką uprawę jak nic o niej nie wiesz, pewnie sąsiad zarobił w mijającym sezonie to teraz i Ty chcesz zbić kokosy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Ja u siebie wypraktykowałem MCPA i GLIFOSAT

a jeśli można wiedzieć jak taka mieszanka wygląda i czy jest skuteczna na ostrożeń polny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Planuje ktoś stosowanie nowego środka na zarazę i alternariozę od BASFu o nazwie Cabrio Duo? Skład ma dość ciekawy bo dwie zupełnie nowe substancje. Po Amistarze to druga stroliburyna zarejestrowana w ziemniaku. Cenowo przy górnej dawce wychodzi ok 120zł/ha czyli znosnie jak za dosyć nowoczesny skład.

 

Pytam bo dziś mi wpadła w ręce ulotka o tym środku i nie powiem, zainteresował mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ziemniaki Vineta sadzone 17 kwietnia. Chciałbym je opryskać herbicydem Stomp 330 EC. Dużo ostatnio spadło u mnie deszczu i jest mokro. Nie zaszkodzi ziemniakom taki oprysk na dość mokrą glebę? Wcześniej stosowałem ten środek w ziemniaku i byłem zadowolony, nawet po obredleniu nie było chwastów, a jak wiadomo po oprysku ziemi nie powinno się ruszać. Są też zamienniki Panida i Pendigan, ale nie mają - nie wiem czemu - rejestracji w ziemniaku.

Proszę o odpowiedź, czy nie zaszkodzi ten oprysk Stomp'em na dość mokrą glebę?

(Wiem, że pendimetalina wymaga wilgoci, ale nie wiem, czy nadmierna wilgoć nie jest szkodliwa; dodam, że woda na polu nie stoi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

panowie, wczoraj byłem w polu, gdzie nie gdzie ziemniak już na wierzchu.

Na dziś zamówiłem redlenie. Powiedzcie czy mogę od razu dziś opryskać mieszaniną Afalonu (1l) i Commanda (0.15) - ziemie u nas srednie z przewagą cięższych.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale jak obredli wysoko to przykryje rzędy na nowo, czy nie?

rzędy teraz są takie: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/496287-ziemniaki-642014/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ziemniaki Vineta sadzone 17 kwietnia. Chciałbym je opryskać herbicydem Stomp 330 EC. Dużo ostatnio spadło u mnie deszczu i jest mokro. Nie zaszkodzi ziemniakom taki oprysk na dość mokrą glebę? Wcześniej stosowałem ten środek w ziemniaku i byłem zadowolony, nawet po obredleniu nie było chwastów, a jak wiadomo po oprysku ziemi nie powinno się ruszać. Są też zamienniki Panida i Pendigan, ale nie mają - nie wiem czemu - rejestracji w ziemniaku.

Proszę o odpowiedź, czy nie zaszkodzi ten oprysk Stomp'em na dość mokrą glebę?

(Wiem, że pendimetalina wymaga wilgoci, ale nie wiem, czy nadmierna wilgoć nie jest szkodliwa; dodam, że woda na polu nie stoi)

stomp jest doglebowy więc wilgotna gleba wręcz wskazana. Gorzej jakby sporo popadało po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Najbliższy deszcz, według obecnych prognoz, u mnie może być w piątek lub w sobotę. Więc dziś będę pryskał. Już kupiłem herbicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

panowie zaprawianie ziemniaka dobrze podkielkowanego zaprawa prestige forte nic jemu nie zaszkodzi? chodzi mi o uszkodzenie kielków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Witam, ziemniaki mi trochę zarosły po deszczach perzem i nie są jeszcze na wierzchu. Wydaje mi się że zaczną wschodzić za 1,2 tygodnie opryskane były tydzień temu linurexem i mam pytanie opryskać je na ten perz który ma 5 cm round*pem czy poczekać do wschodów ziemniaka i opryskać titusem lub fusilade forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale jak obredli wysoko to przykryje rzędy na nowo, czy nie?

rzędy teraz są takie: http://www.agrofoto....emniaki-642014/

po talerzach przykryje na pewno. Z 10-12cm jeszcze nasypie na redliny. Tylko pryskaj najlepiej na zabronowane albo po deszczu żeby redliny się nie osypywały. Przebarwienia po commandzie będą

 

panowie zaprawianie ziemniaka dobrze podkielkowanego zaprawa prestige forte nic jemu nie zaszkodzi? chodzi mi o uszkodzenie kielków?

nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

witam jestem całkowicie ciemny z ziemniaków. Zakupiłem dzisiaj oprysk plateen na chwasty, no i mam pytanie jak opryskać ziemniaki i kiedy, pisze że przedwschodowo, a jak ziemniaki są już na wierzchu? Jak pobronuje i obredle, to przestanie działać, jak go zastosować pomóżcie.

pomoże ktoś????

To po co bierzesz się za taką uprawę jak nic o niej nie wiesz, pewnie sąsiad zarobił w mijającym sezonie to teraz i Ty chcesz zbić kokosy.

Sąsiedzi i ich zarobki mnie nie interesują, a zresztą daleko bym musiał szukać sąsiada który uprawia ziemniaki na dużą skale na handel, no i kokosy też mnie nie interesują tylko jak napisałem oprysk na ziemniaki.

Ja mam ziemniaki co roku w ilości nie więcej jak 20a na potrzeby swojej rodziny i wuja. (szczerze to wrzód na d... gdyż osobiście rocznie zjadam max 10kg) Wujo kazał kupić oprysk więc kupiłem, no i chce to opryskać ręcznym opryskiwaczem, ale nie wiem co mam mu powiedzieć jaką dawkę na opryskiwacz 20l ma dać no i co z obredlaniem, bronowaniem i ziemniakami co już powschodziły skoro to oprysk przedwschodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj