Polecane posty

soltys48    19702

no właśnie ....pytam praktyków,czy ktoś stosował jedną dawkę????

Problem tkwi w tym,że w sklepie w którym zaopatuje się w ŚOR mają tylko w 10l bańkach a ja mam równiótko 5 ha do desykacji i nie bardzo by mi było na rękę kupować jeszcze jedno opakowanie zwłaszcza,że reglone nie należy do najtańszych....

Sprzedawca zarzekał się,że 2l/ha w zupełności wystarczy do spalenia samej naci-chwastów u mnie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Reglone i temu podobne zawiera substancję o działaniu kontaktowym z minimalną tendencją do przemieszczania. Aby działanie było skuteczne preparat musi dotrzeć do każdej części rośliny która ma zostać zasuszona więc przede wszystkim trzeba ocenić stan naci czyli jej wielkość oraz zwartość łanu. Dawka 2l/ha zadziała doskonale jeżeli dotrze do całej rośliny a nie tylko jej wierzchołka. Co innego jeżeli nać jest bujna i środek ma ograniczone możliwości dotarcia do jej dolnych części, wtedy wskazany jest powtórny zabieg po odsłonięciu tejże właśnie partii rośliny. Stosowane przeze mnie zalecenia praktyczne poprawiające skuteczność dikwatu :

- dysze dwu strumieniowe, w moim przypadku inżektor 03

- superam w dawce 50 ml /100 l, choć na etykiecie jest informacja aby nie dodawać zwilżacza

- grubokroplisty strumień

- prędkość zabiegu nie większa niż 6 km/h

Vineta spalona doszczętnie dawką 2l Reglone natomiast Bellarosa 1,5l + 1,5l bo krzaczory za duże.

Jelly dwa dni temu potraktowana 2l D-Quatflash, zobaczymy co będzie bo pierwszy rok tym pryskałem.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niektóre zamienniki reglone mają w etykiecie wyłącznie jednorazowy zabieg dawką 2l, @mikad ile aplikujesz cieczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

300 l/ha


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja lałem na dośc wyrośnięte łęty 2l/ha 230l cieczy i myślałem że będę musiał poprawiać ale brązowieją całe więc chyba środek na drugą dawkę zostawię na przyszły rok. Basta w zeszłym roku na raz sobie nie poradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Bo reglone ma silne właściwości palące jeżeli tak to można określić. Dziś opryskałem reglone i jak działa tak jak w rzepaku to za kilka dni śladu po łęcinach nie będzie. Już wystarczy ziemniakom, mówią teraz sporą ilość deszczu więc znając życie będą przyrastać na bokach. I jak to z reglone trzeba uważać, w końcu I klasa toksyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wystarczyła jedna dawka 2l/ha. A łęciny były wyrośnięte :) Efekt natychmiastowy bo już drugiego dnia było widać, że liście usychają, a teraz po kilku dniach już nie wiele zostało :) Tak więc poprawiać nie będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Mam problem z ziemniakami. Bulwy mi się odmładzają ( mają już kiełki tak do pół cm).Odmiana to skrobiowa Kuba średniowczesna. Na zarazę pryskałem pyton, infinito, pyton, i na ostatni zabieg 2 tygodnie temu, jak już były lekko żółte poszedł curzate i cudownie odżyły i mam teraz problem. Co z nimi zrobić? reglone 2l na ha czy tak je zostawić, bo są w piersze w kolejności do kopania za jakieś 3tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak tam już po wykopkach? Jak z plonem? U mnie fatalne, może nawet niższe niż średnia krajowa, te upały w lipcu je załatwiły. Jedyny + jaki jest to super zdrowotność. Tak zdrowe ziemniaki to miałem chyba wtedy jak kupowałem sadzeniaka z centrali :D Revus to nie jest tani środek ale ochrona super.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej pogodzie to szybko końca nie zobaczę mimo, że nie mam tak dużo ziemniaków. Nie dość, że jest bardzo mokro to codziennie dopaduje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Jak tam już po wykopkach? Jak z plonem? U mnie fatalne, może nawet niższe niż średnia krajowa, te upały w lipcu je załatwiły. Jedyny + jaki jest to super zdrowotność. Tak zdrowe ziemniaki to miałem chyba wtedy jak kupowałem sadzeniaka z centrali :D Revus to nie jest tani środek ale ochrona super.

 

U mnie Infinito zrobiło robote, jako 2 i 5(ostatni) zabieg. Dawno nie miałem tak utrzymującej się zdrowej naci. Revus też stosowałem (t4) ale moim zdaniem nadaje się tylko na nieporażoną plantację, inaczej jego działanie jest słabe. Wczoraj bellarosa poszła pod kombajn, swój sadzeniak (paroletni) dał o 30% mniejszy plon niż kwalifikat CA, zresztą widać było już po naci w trakcie wegetacji, moja wyglądała biednie przy okazałej CA.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co rok kupujesz trochę kwalifikowanego ziemniaka? W przyszłym roku chciałbym wziąć ale pewnie drogi będzie.

W siebie jak stosowałem revus to ziemniak wyglądał bardzo przeciętnie, kilka dni po zabiegu jakbym na innym polu był, różnica była duża. Chociaż z drugiej strony co z tego że ochrona była dobra jak pogoda była słaba i plon też...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Vinete w CA biorę zawsze co roku na połowe areału. Inne odmiany różnie, ale staram się nie sadzić swojego sadzeniaka więcej niż 2 razy, wyjątkiem była właśnie wpsomniana wyżej Bellarosa.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Jak tam już po wykopkach? Jak z plonem? U mnie fatalne, może nawet niższe niż średnia krajowa, te upały w lipcu je załatwiły. Jedyny + jaki jest to super zdrowotność. Tak zdrowe ziemniaki to miałem chyba wtedy jak kupowałem sadzeniaka z centrali :D Revus to nie jest tani środek ale ochrona super.

Ale po czym stwierdzasz że są zdrowe, po wyglądzie? Jeżeli chcesz wiedzieć czy naprawdę są zdrowe i nadają się do ponownego sadzenia zanieś próbę do laboratorium PIORiN, za dwie stówki przebadają pod kątem zawirusowania i będzie wszystko jasne.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A propos Vinety. W tym roku pozwoliłem sobie posadzić drugi rok po CA którego brałem u niby działającego z Europlantem gospodarza. Już od samych wschodów było z nią coś nie tak. Podejrzewam liściozwój, ale już w drugim roku? Plon jak wyda 10-15t jadalnego to będzie dobrze. A szkoda bo obsadzone mam nią połowe areału :/ Obok Owacja i Jelly pięknie szły do samego końca wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale po czym stwierdzasz że są zdrowe, po wyglądzie? Jeżeli chcesz wiedzieć czy naprawdę są zdrowe i nadają się do ponownego sadzenia zanieś próbę do laboratorium PIORiN, za dwie stówki przebadają pod kątem zawirusowania i będzie wszystko jasne.

Wiem że to nieobiektywne, ale biorąc ziemniaka nie chronionego wcale przed chorobami od razu widać że coś jest nie tak. A chorób wirusowych ziemniaka o ile pamiętam zwalczyć się nie da.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj