Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

U mnie wczoraj poszła czwarta i ostatnia ochrona ziemniaka.

Vineta cały czas zielona.

A rządki porozsadzane od ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

U nas na pierwszy poszedł pyton na drugim infinito na trzeci też infinito 4 idzie revus a na 5 co polecacie dodam że trzymają się całkiem dobrze troche zapuźno 3 raz wjechałem i gustaw usiadł myślałem nad valbone bo znowu infinito troche nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jeśli zamierzasz poprzestać na 5 zabiegach, to spróbuj altime, chroni bulwy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

czy skończe na 5 zabiegach to nie wiem bo jeszcze nie wiem kiedy kampania ruszy a ta altima dobra jest? Jeszcze tego nie stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

altima jest dobra, jeśli plantacja została chroniona poprawnie, tzn ze nie ma ognisk zarazy. Jeśli widzisz że ziemniaki juz w tym momencie atakuje zaraza, to uderz jeszcze mocnym wgłębnym np. infinito, a pozniej ewentualnie altime.

sprawdzaj regularnie stan roslin, patrz na pogode. tu nie ma gotowego przepisu na sukces w walce z zarazą dla kazdego. ja mam inne warunki, Ty masz inne, kolega jeszcze inne. Trzeba umieć być elastycznym i podejmować świadome decyzje ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Narazie ładnie sie trzymają dzięki za rady. A mam jeszcze jedno pytanie czy mozliwe żeby od asahi sl było mnie łęcin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czy skończe na 5 zabiegach to nie wiem bo jeszcze nie wiem kiedy kampania ruszy a ta altima dobra jest? Jeszcze tego nie stosowałem

No raczej jest dobra jak jest zalecana na ostatni zabieg głównie w kierunku ochrony bulw ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ostatni zabieg czyli głównie ochrona bulw. Jak ostatnio dawałeś infinito to dobra będzie altima.

Kolego zawsze czytaj starsze wypowiedzi, tuż nad swoim postem masz odpowiedzi co będzie dobre na ochronę bulw.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale jestem ale może udzielicie mi odpowiedzi, mam 20 arów ziemniaków.

Chodzi mi o chwasty w ziemniakach. Miałem pryskać Titusem + Sencor jednak przebronowałem pole było czysto i podsypałem Było OK. Jednak obecnie chwasty wyszły i muszę coś z tym zrobić mam dużo ostrożnia, rzepaku, Czy mogę w tej fazie pryskać właśnie titusem - sencor czy coś innego dać. Jak wygląda sprawa z randapowaniem ziemniaków czy to nie szkodzi. zależy mi na jak najwiekszej ingerencji chemii ponieważ ziemniaki tylko dla siebie i rodziny. Dwa razy pryskałem na choroby teraz 3 będzie i na tym zakończę, z drugiej nie ma czasu iść i ręcznie coś z tym robić

Dzięki za podpowiedzi

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

a czy masz już zakryte miedzyrzędzia? jeśli tak to nie bardzo pryskać ja pryskałem jak miały 15 -20 cm to efekt jest piekny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale jestem ale może udzielicie mi odpowiedzi, mam 20 arów ziemniaków.

Chodzi mi o chwasty w ziemniakach. Miałem pryskać Titusem + Sencor jednak przebronowałem pole było czysto i podsypałem Było OK. Jednak obecnie chwasty wyszły i muszę coś z tym zrobić mam dużo ostrożnia, rzepaku, Czy mogę w tej fazie pryskać właśnie titusem - sencor czy coś innego dać. Jak wygląda sprawa z randapowaniem ziemniaków czy to nie szkodzi. zależy mi na jak najwiekszej ingerencji chemii ponieważ ziemniaki tylko dla siebie i rodziny. Dwa razy pryskałem na choroby teraz 3 będzie i na tym zakończę, z drugiej nie ma czasu iść i ręcznie coś z tym robić

Dzięki za podpowiedzi

Arek

Co do titusa i sencoru to sie nie wypowiem bo po prostu nie wiem i nie chce pisać niepewnych informacji.

Co do glifosatu to absolutnie nie. Ziemniaki stracą zdolność kiełkowania, i szczerze takich ziemniaków nie chciałbym jeść glifosat to jednak trucizna. Bezpieczniej ale drożej wychodzi reglone, można stosować bez problemu. Na jego etykiecie rejestracyjnej masz informacje jak stosować w desykacji ziemniaków. Reglone działa bardzo szybko, wręcz pali rośliny i po ok tyg od oprysku wszystko powinno być spalone na polu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka2    0

Nie wiem czy tak zupełnie bez problemu. Reglone w odróżnieniu od glifosatu to I klasa toksyczności, zawiera jony dikwatu...Trzeba być ostrożnym podczas jego stosowania, żeby nie zrobić sobie krzywdy (najważniejsze-nie wdychać oparów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja stosuje glifosat w ziemniakach ale czekam żeby same uschły. Około 10 września oprysk około 1 października zbiór. Działa on na zasadzie że jest pobieramy przez zielone części roślin. Uschniete ziemniaki go nie pobiorą i nie stracą siły kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wiem czy tak zupełnie bez problemu. Reglone w odróżnieniu od glifosatu to I klasa toksyczności, zawiera jony dikwatu...Trzeba być ostrożnym podczas jego stosowania, żeby nie zrobić sobie krzywdy (najważniejsze-nie wdychać oparów).

Z tym się absolutnie zgadzam, zresztą akurat w stosowaniu wielu środków trzeba uważać. Maja uwaga że bez problemu dotyczyła samego ziemniaka. A po glifosacie życzę wszystkim konsumentom smacznego ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Witam mam pytanie odnśnie stosowania fungicydów w ziemniaku i cebuli.. było pare dni wysokiej temperatury 30-35 stopni ale wiadomo dośc niska wilgotność (choć wcześniej bywało po 95% wilgotności) na poniedziałek zapowiadają opady deszczu, temperature 20 stopni oraz wilgotność 95% i teraz pytnie kiedy wykonać zabieg przed opadami czy po ? zapobiegawczym przed? interwencyjnym po ?

drugi temat czy w ziemniaku nalot woskowy ma takei znaczenie jak w cebuli ? bo raczej nie widać aby występował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Obecnie warto stosować fungicydy wgłębne i kontaktowe więc lepiej przed opadami. Jeżeli masz porażone łęciny to z deszczem bardzo łatwo zarodniki dostana się do bulw. Ile robiłeś zabiegów na zarazę? Teraz już raczej powinieneś chronić głównie bulwy, więc raczej środki w stylu altimy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

ziemniak odmiany średnio-pózne..3 zabiegi ridomil, infinito , revus teraz myślę dać acrobat lub amistar a na koniec altima. tylko dziś zapowiadają 25-27 stopni wieczorem a zaś rosa.. zatem nie ma warunków do zastosowania acrobatu przed deszczem. Amistar jest wgłębny i układowy więc po deszczu(zapowiadają w nocy).. choć już są gdzieniegdzie ślady zarazy to lepiej acrobat...jestem w kropce.

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

U mnie na czwarty w sobotę poszło infinito ale w dawce przewyższającej normę tj 2l/ha.Ochronę planowałem zakończyć na 4 ale będzie jeszcze jeden tylko zastanawiam się nad tym jaki??PYTON???Mam dość słaby wybór w sklepie w którym się zaopatruję w ŚOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie było tak

t1 armetil

t2 pyton consento

t3 infinito

t4 revus

t5 infinito 25.07


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Pytona dajemy zawsze tylko na 1 potem jakoś sie u nas nie sprawdza. A infinito dałeś tylko raz? Jak tak to ja bym jeszcze raz dal infinito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie na czwarty w sobotę poszło infinito ale w dawce przewyższającej normę tj 2l/ha.Ochronę planowałem zakończyć na 4 ale będzie jeszcze jeden tylko zastanawiam się nad tym jaki??PYTON???Mam dość słaby wybór w sklepie w którym się zaopatruję w ŚOR

Pyton nie nadaje się na ostatni zabieg. Rzekłbym nawet że na wcześniejszą ochronę jest średnio dobry. Revus jednak dał zdecydowanie lepszy efekt. Jeżeli w sklepie nie ma nic innego dobrego do ochrony bulw to jednak skłaniałbym się jeszcze raz dać infinito.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jeśli między nimi nie było innych środków to trzeci raz z rzędu dawać to samo to tak średnio.

U mnie poszedł 1.Pyton 2.Armetil 3.Pyton 4.Revus (27.07) i planuje 5. Infinito. Dwa ostatnie zamieniłem kolejnością bo mówiliście że Infinito jednak lepiej ochroni bulwę niż Revus.

Trudno oceniać skutecznośc bo dość spora presja zarazy ale w zeszłym roku przy podobnej ochronie łęty miałem zielone do desykacji. Teraz różnie odmianowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg etykiety revus chroni bulwy, ale nawet producent na ostatni zabieg poleca altimę zamiast revus. Revus bardzo dobry na środkowy zabieg, na koniec z konieczności można dać, ale do ochrony bulw są dobre inne środki.

Z drugiej strony dać np infinito 3 raz z rzędu to też spore ryzyko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj