Polecane posty

szarywilk    90

Żaden środek przy dużej presji nie chroni powyżej 10 dni. Saszeta miałem robić podobną mieszaninę -ale badania które wcześniej pokazałem dały mi do myślenia i wychodzi że samo infinito chroni lepiej przed alternarią od amistaru - - szczególnie w dawce 1,2 co 7-8 dni więcj pójdzie na następne zabiegi samo infinito ,a na 3 poszedł ridomil gold( 2 wcześniejsze to python consento) swoją drogą szkoda że takie opracowania robią polskie ośrodki i nie udostępniają rolnikom tylko robią z tego wystąpienia na konferencje międzynarodowe - a my musimy bazować na marketingu firm chemicznych i własnych doświadczeniach, dla wyjaśnienia tabeli early blight to alternaria, late blight to zaraza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to samo miałem napisać. Większość polskich opracowań jest po angielsku. Na szczęście translator dobrze tłumaczy :)

u mnie amistar już ze 3-4 lata stał więc poszedł w baniak. Zawsze coś tam na pewno pomógł

@mikad za często w sezonie czy bazowanie na jednym środku przez 3 lata to za długo? Na razie skuteczność widzę. Żadnych kontaktowych czy wgłębnych nie stosuję od paru lat w żadnej uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877

Na to wychodzi ;) Ja pod wieczór jade drugi zabieg właśnie Infinito na pierwszy dostały Pytona i jak narazie sie ładnie trzymają ale minęło 10 dni od ostatniego oprysku więc już czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

A co polecacie na pewnie już ostatni zabieg 1 Armetil 2 revus 3 Infinito wczoraj poszedł co powiecie np o Altima podobno zabezpiecza bulwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Dopiero poszedł 3 zabieg ostatni pójdzie pewnie za ok 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Żaden środek przy dużej presji nie chroni powyżej 10 dni. Saszeta miałem robić podobną mieszaninę -ale badania które wcześniej pokazałem dały mi do myślenia i wychodzi że samo infinito chroni lepiej przed alternarią od amistaru - - szczególnie w dawce 1,2 co 7-8 dni więcj pójdzie na następne zabiegi samo infinito ,a na 3 poszedł ridomil gold( 2 wcześniejsze to python consento) swoją drogą szkoda że takie opracowania robią polskie ośrodki i nie udostępniają rolnikom tylko robią z tego wystąpienia na konferencje międzynarodowe - a my musimy bazować na marketingu firm chemicznych i własnych doświadczeniach, dla wyjaśnienia tabeli early blight to alternaria, late blight to zaraza .

A no to dobrze wiedzieć. Revus poszedł 27 czerwca więc będę często kontrolować pole kiedy znowu zaraza zaatakuje. Teraz może bym dał pyton i na koniec jeszcze raz revus bo mi zostało.

A co polecacie na pewnie już ostatni zabieg 1 Armetil 2 revus 3 Infinito wczoraj poszedł co powiecie np o Altima podobno zabezpiecza bulwy

Wg etykiety i altima i revus ma wpisana ochronę naci i bulw. Swoją drogą dość szybko będziesz kończył ochronę jak już poszedł 3 zabieg.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Koledzy jaki fungicyd polecacie na trzeci zabieg? Najpierw dalem Pyton, potem Armetil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

musiałem wcześnie zacząć ochronę z powodu tych deszczy i tak wyszło za 2 tyg pójdzie 4 zabieg to będzie trzymał do początku sierpnia nie będzie tak tragicznie chyba skuszę się na tą Altime chyba ze jest coś lepszego

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Czy można zastosować herbicyd jeszcze po o kwitnieniu ziemniaków? Niestety wcześniej nie dałem rady opryskać ze względu na nie sprzyjające warunki. Zakupiony leży titus + chwastox który miał iść przed kwitnieniem. Teraz walczę i wyrywam większą komose lecz widzę że jest bardzo dużo małego zielska. Jakim środkiem najlepiej jechać w tak późnym czasie? O ile jest to jeszcze możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie wczoraj poszło Infinito w dawce 1.8/ha.

Koło 20.07 dam Tatoo i na tym koniec ochrony.

Jak na razie Vineta piękności.

Pod krzakiem 8-14 ziemniaków .....ładne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Mam pytanie czy mozna reglonowac ziemniaki jak kwitna? Nie ma zadnych przeciwskazan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Czy można zastosować herbicyd jeszcze po o kwitnieniu ziemniaków? Niestety wcześniej nie dałem rady opryskać ze względu na nie sprzyjające warunki. Zakupiony leży titus + chwastox który miał iść przed kwitnieniem. Teraz walczę i wyrywam większą komose lecz widzę że jest bardzo dużo małego zielska. Jakim środkiem najlepiej jechać w tak późnym czasie? O ile jest to jeszcze możliwe.

długo myślałeś nad tym pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Mam pytanie. Zostało mi środka BI-58 Nowy czy można go zastosować na stonkę?

 

podobno Bi pozostaje w bulwach zmieniając ich smak bądź zapach, także lepiej nie ryzykować i stosować wyłącznie dopuszczone środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Panowie nie wprowadzajcie kolegi w blad. Bi 58 mial kiedys rejestracje w ziemniaku do zwalczania mszyc. Nie powoduje rowniez zadnych zmian wewnatrz bulwy. Ale uwaga jest to insektycyd totalny i razem ze stonka wytnie wszysko co dostanie sie w pole razenia, szczegolnie niebezpieczny dla pszczol wiec ewentualne zabiegi tylko poznym wieczorem. Oczywiscie teraz nie ma rejestracji i nie wolno go w ziemniaku stosowac ;)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

taką opinię usłyszałem od handlowca, może po prostu nie chciał mi tego środka sprzedać, a czy aktualny Bi58 różni się czymś poza rejestracją od poprzednika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Zapach jest od nosnika i kolor zreszta tez.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie po 2-ch tygodniach od oprysku Actara w dawce max stonka pojawiła się od nowa.

dziś jadę Apaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj