Polecane posty

milanreal1    319

u nas wczoraj taka pompa 30minut ulewa z gradem ziemniak prawie doszczetnie sciety masakra kukurydza ta mniejsza podobnie poszatkowana jak sieczka tragedia

Ja już chyba wolałbym grad bo grad pada raz na jakiś czas, a dziki to taki grad na okrągło. Załatwiły ok 20% ziemniaka i ryją dalej.

pokropiłem ziemniaka siarczanem magnezu,kristalon zielony,i ridomil z zegarkiem w ręku po równej godzinie przyleciał słaby deszczyk popadało i z powrotem świeci słońce ,a miało już nie padać :( ,panowie czy te opady deszczu zaszkodziłyby coś temu opryskowi ridomilem

No skuteczność może być słabsza, część środka mogło zmyć. Jakie warunki były w trakcie oprysku? Bo jak słońce i ciepło to przyswajanie jest szybsze. Polecam obserwować pole, aby jak najszybciej przeprowadzać ewentualna poprawkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

"Ja już chyba wolałbym grad bo grad pada raz na jakiś czas, a dziki to taki grad na okrągło. Załatwiły ok 20% ziemniaka i ryją dalej"

 

To może zainwestuj w pastucha? U nas koło łowieckie zwraca 50% kosztów kupna pastucha. Tylko jak masz ziemniaki daleko od domu to mogą Ci skroić aku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Myslisz tylko u Ciebie dziki po polu biegaja ale takiego gradu w zyciu nie widzialem rozumiem 5 minut 10 ale 30 to masakra wiesz jak wygladaja warzywa wogole ich nie ma wszystko sciete nawet sloneczniki poscinalo.milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dobra, w koncu jedziemy z koksem.

armetil + rosaleaf 10-20-30


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wrzucił byś jakąś fotkę tego nowego opryskiwacza z zetorem... ;) A jak mają się te "poskręcane" o których pisałeś jakiś czas temu?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

poskrecane dalej są, była to reakcja na herbicyd (mustang) stosowany rok wczesniej na pszenice ozimą. spisujemy je na straty.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No to teraz nie wiem co robić... Przejechałem wszystkie działki gdzie ma być ziemniak Lncetem... chyba będę kosił z korzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Witam,czy zastosowanie mieszanki mistrala z titusem na odmiane denar obecnie bedzie mialo jakis negatzwnz wplyw na zachowanie sie ziemniaka w tak zaawansowanej fazie rozwojowej - zaznaczam ze jeszcze nie doszlo do zwarcia rzedow, ale ziemniak ma ponad 30cm wysokosci. Proszę o porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jest za późno troche, ale śmiało pryskaj, nic im nie będzie. w tym roku ciężko wstrzelić się z terminem zabiegu z wiadomych względów.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

poskrecane dalej są, była to reakcja na herbicyd (mustang) stosowany rok wczesniej na pszenice ozimą. spisujemy je na straty.

 

to przez florasulam czy 2,4-D? słyszałem od handlowca, że regulator wzrostu (dikamba) może rozwalić rzepak siany dwa lata po jego zastosowaniu, ale na forum jeszcze nikt tego nie potwierdził, a jeden użytkownik zaprzeczył, także może być to cecha odmianowa, która odmiana wykazała taką wrażliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

raczej florasulam. Aminopielik ma 2,4-D i żadnego efektu ubocznego po nim nie zauważyłem. Nawet jak przygotowywałem jesienią ugory pod ziemniaka.

 

@pawelec a robiłeś tak jak na etykiecie czy nie? Bo niby nie powinno być problemu. Ja w tym roku zboża leciałem mustangiem forte a qq też myślałem mustangiem. I tym sposobem ziemniak by musiał 3 rok w tym samym miejscu rosnąć i na oborniku też po mustangu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwa1962    0

jestem nowym porozmawiajcie ouprawie swoich dziadków jak uprawiali ziemniaki mająckonki,pomy,slcie i wyciągnijcie wnioski bo teraz jost okres na zastosowanie tego zabiegu ja psłuchałem isą winikiaten rok jest nietypowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

raczej florasulam. Aminopielik ma 2,4-D i żadnego efektu ubocznego po nim nie zauważyłem. Nawet jak przygotowywałem jesienią ugory pod ziemniaka.

 

@pawelec a robiłeś tak jak na etykiecie czy nie? Bo niby nie powinno być problemu. Ja w tym roku zboża leciałem mustangiem forte a qq też myślałem mustangiem. I tym sposobem ziemniak by musiał 3 rok w tym samym miejscu rosnąć i na oborniku też po mustangu

Problemem nie jest florasulam, ani 2,4-D tylko aminopyralid zawarty w Mustangu Forte 195SE. Zwykły Mustang 306SE nie zawiera tej substancji i nie ma wpływu na uprawy następcze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

faktycznie jest różnica. Patrzyłem wcześniej na etykiety ale akurat nie zwróciłem uwagi na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

jestem nowym porozmawiajcie ouprawie swoich dziadków jak uprawiali ziemniaki mająckonki,pomy,slcie i wyciągnijcie wnioski bo teraz jost okres na zastosowanie tego zabiegu ja psłuchałem isą winikiaten rok jest nietypowy

A po jakiemu to ? Mógłbyś przetłumaczyć to na polski.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskow7    0

Problemem nie jest florasulam, ani 2,4-D tylko aminopyralid zawarty w Mustangu Forte 195SE. Zwykły Mustang 306SE nie zawiera tej substancji i nie ma wpływu na uprawy następcze.

 

Cześć,

 

Opryskałem kilka hektary jęczmienia Mustangiem Forte 195SE. Chciałbym zapytać jakich roślin nie należało by uprawiać w kolejnym płodozmianie.

 

Przepraszam za to, że temat wątku jest zupełnie inny ale zawsze można się coś dowiedzieć przy okazji nie otwierając nowego tematu a przy okazji nie zaśmiecając forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

U mnie dziś była taka ulewa przez ponad godzinę że krzaki się rozłożyły na boki, a jutro miałem zamiar je obredlać :)

Podniosą się??? bo nie sa uszkodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Problemem nie jest florasulam, ani 2,4-D tylko aminopyralid zawarty w Mustangu Forte 195SE. Zwykły Mustang 306SE nie zawiera tej substancji i nie ma wpływu na uprawy następcze.

no i zgadza się wszystko. problem jest na plantacjach gdzie rok wcześniej był właśnie Mustang Forte 195SE.

 

odnosnie redlin. bedziecie coś podsypywać po formownicy teraz? u mnie przydałoby się przejechać, bo jednak woda skutecznie podmyła ładny profil redlin, w niektorych miejscach jest pewne że ziemniaki wyjdą na wierzch.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Sam nie wiem, konieczne byłoby po czymś takim ponowne pryskanie, a już dałem 1l sencoru na hektar zaraz przed wschodami, rządki jeszcze nie są tragicznie wymyte. U mnie vineta leży na zolu (ziemi), dosyć mocno pocięta, o dziwo tajfun prawie nieposzkodowany, ma dużo grubsze i mocniejsze liście. Kłopot jest też taki, że za kilka dni ziemniaki całkowicie zakryją rzędy, o ile nie przyjdzie następna wichura z gradem, właśnie teraz ładnie świecą pioruny w oddali, kolejna fala opadu zmierza ku mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A ja po długim ten tegowaniu w głowie,dzięki Bogu,kupiłem aktywną Baseliera. Rzędy trzymają się jak ta lala. Vineta dostała gradem w piątek i trochę ją sponiewierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

"Ja już chyba wolałbym grad bo grad pada raz na jakiś czas, a dziki to taki grad na okrągło. Załatwiły ok 20% ziemniaka i ryją dalej"

 

To może zainwestuj w pastucha? U nas koło łowieckie zwraca 50% kosztów kupna pastucha. Tylko jak masz ziemniaki daleko od domu to mogą Ci skroić aku :/

U mnie niestety koło łowieckie nie należy do tak chojnych... Ziemniaki są ok 0,5km od domu niedaleko lasu wiec ryzyko straty akumulatora spore.

 

Dziś zauważyłem na niektórych krzakach 1 objawy zarazy. Do tego trzeba by jeszcze dać trochę N i obredlić. Najpierw pojadę na zarazę a za kilka dni N i redlenie. Chyba że ktoś radzi co innego to słucham propozycji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

poskrecane dalej są, była to reakcja na herbicyd (mustang) stosowany rok wczesniej na pszenice ozimą. spisujemy je na straty.

Dziwna sprawa z tym mustangiem.Mam posadzoną winete gdzie przedplonem był jeczmień jary traktowany mustangiem a słoma przy orana.Następnie jesienią poszedł obornik gdzie słoma z pszenicy ozimej była jego zawartością też opryskana mustangiem.Ziemniaki są w dobrej kondycji i zwierają rzędy.Może to inna przyczyna padania ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj