Polecane posty

Rafiozo    31

Może i to liściozwój,ale moim zdaniem to liście zwijają się od nadmiaru WODY. W sieradzkim wszystko pływa a carera wszędzie się zwija. Opryskać niczym nie można bo wszędzie woda stoi.Jechałem niedawno przez okolice Błaszek to czubki łęcin tylko widać :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dokładnie tak jak kolega wyżej mówi nadmiar wody... Panowie czym radzicie prysnąć ziemniaki żeby je trochę "zdopingować" po tych deszczach do wzrostu? myślałem o siarczanie magnezu + jakiś cynk.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0102    0

Witam.Czy mogę prysnąć ziemniaki sencorem i ridomilem jednocześnie?bo dziś byłem zobaczyć i nie wiem czy to zaraza się pojawiła liście są trochę brązowe.Pryskaliście już na zaraze lub alternarioze?Czy to już czas ?

Edytowano przez rafal0102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Witam.Czy mogę prysnąć ziemniaki sencorem i ridomilem jednocześnie?bo dziś byłem zobaczyć i nie wiem czy to zaraza się pojawiła liście są trochę brązowe.Pryskaliście już na zaraze lub alternarioze?

Ja mam podobne pytanie czy można prysnąć titusem i ridomilem jednocześnie . odmiana Vineta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

herbicydów lepiej nie łączyć z innymi środkami, lepiej zaaplikować fungocyd razem z odżywką po zastosowaniu samego herbicydu, ale termin może uzasadniać odwrotną kolejność

 

obserwujecie już jakieś zagrożenia dla plantacji? mszyca, zaraza, alternarioza?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie nie ma mowy, aby wjechać w ziemniaki ciagnikiem. Cięzko było by wejść, a dopiero myśleć o ciągniku. Po tych deszczach również zauważyłem, że trochę je "zachamowało". Pierwszym zabiegiem jaki wykonam będzie opryskanie na stonkę albo grzyba (to zależy czy młoda stonka się pojawi szybko). Jeśli stonka się pojawi to: Actara 25 WG + Bormax + Tytanit + siarczan magnezu, a na pierwszy zabieg fungicydowy: Tanos 50 WG + Tytanit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

zdecydowanie Pyton consento lepiej zabezpieczy przed alternarioza a ta mocno sie rozwija moze wiecej sprawic klopotow niz zaraza z reguly pojawia sie z 2 tyg przed zaraza

Co do alternariozy to polecilbym jeszcze srodki oparte na mankozebie i chlorotalonil(Brawo 500)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Jest u was stonka? U mnie się straszna, nie myślałem że w tak młodej fazie będzie atakować. Chyba przez opóźnioną wiosnę strasznie zgłodniała. Gdy tylko rośliny trochę obeschną to jadę z actarą, i oby dało się wjechać bo miejscami trochę woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

odważyłem się rzucić okiem na swoją plantację i "duże sadzeniaki" zaraz będą zwierać rzędy (75cm wysadzone 25 kwietnia), tam gdzie stoi woda część nadziemna prawie nie istnieje, i w to błoto trzeba będzie zaraz wchodzić z ochroną fungicydową

 

zauważyliście już gdzieś mszycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

mszyce widziałem dziś u sąsiada na burakach pastewnych ,prawie każdy burak miał mszyce na młodych liściach od spodu,po sąsiedzku mam buraki cukrowe i o dziwo tam jej jeszcze nie ma :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie intensywne opady deszczu rozmyly rządki. Muszę jak najszybciej obyspać ziemniaki, bo będzie nieciekawie. Jeszcze kilka dni i nie będzie widać międzyrzędzi. Ale narazie nie da się wejść w pole, a co dopiero wjechać ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

co do mieszania herbicydów z fungicydami to w tamtym roku w czasie drugiego zabiegu do Infinito dosypałem 0,2kg Mistralu bo mi zostało a przebiły się chwasty w kilku miejscach i nie było żadnych negatywnych skutków, stosowane w odmianie Vineta i Jelly.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Dzisiaj opryskałem ziemniaki poszedł pyton 1,5 litra do tego actara 60 g na mszyce i mikroelementy.

 

Dzisiaj opryskałem ziemniaki poszedł pyton 1,5 litra do tego actara 60 g na mszyce i mikroelementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Witam. Jestem z okolic Łodzi i u nas "wielkiej wody" nie było. W przyszłym tygodniu zamierzam zastosować jakieś herbicydy na chwasty. Przedwschodowo dałem Sencor+Command i obydwa środki dały radę pola w miarę czyściutkie jak na tą pogodę. Teraz zastanawiam się jakimi środkami opryskać ziemniaki powschodowo żeby nie uszkodzić roślin?? Odmiany to Denar, Owacja i Tajfun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w dalszym ciągu nie możemy poleciec z fungicydem. mokro. jak ciut przeschnie to znów doleje i tak w kółko... dramat jakiś, a warunki do rozwoju grzyba idealne.............. znów loteria na rynku ziemniaka


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam, mam pytanie czy mozna polaczyc jakies nawozenie dolistne z opryskiem na stonke bo juz sie u mnie zaczyna pojawiac? jesli tak to jakie odzywki polecacie na ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

u nas wczoraj taka pompa 30minut ulewa z gradem ziemniak prawie doszczetnie sciety masakra kukurydza ta mniejsza podobnie poszatkowana jak sieczka tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

pokropiłem ziemniaka siarczanem magnezu,kristalon zielony,i ridomil z zegarkiem w ręku po równej godzinie przyleciał słaby deszczyk popadało i z powrotem świeci słońce ,a miało już nie padać :( ,panowie czy te opady deszczu zaszkodziłyby coś temu opryskowi ridomilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj