Polecane posty

flackmistrz    11

Witam. Po przeczytaniu wielu różnych tematów na temat okopowych chciałbym zebrać trochę informacji do kupy, mianowicie mam zamiar w tym roku opryskać ziemniaki przedwschodowo i chcę wiedzieć kiedy najlepiej użyć chemię? Powiedzcie mi też, czy najlepiej jest obredlić ziemniaki, przelecieć chwastownikiem i zaraz po tym zabiegu opryskać? Chciałbym też znać wasze zdanie na temat biostymulatorów (np. Asahi), czy warto je stosować?? O środki chemiczne przedwschodowe nawet boję się zapytać bo to raczej temat rzeka:P, ale zamierzam użyć Afalon+Command na odmianę Tajfun, mam nadzieje że żadnego porażenia nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tematy połączone

 

Ani afalon ani sencor nie załatwi Ci chwastnicy. Ogólnie ciężko utrzymać ziemniaki bez chwastów jeżeli co jakiś czas trzeba wzruszać glebę redląc ziemniaki. W przypadku wysokiego zachwaszczenia trzeba użyć herbicydów powschodowych np fusilade forte, w wyższych dawkach załatwi nawet perz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas w okolicy nikt nie sadzi ziemniaków w większych ilościach ale jak jechać po Polsce to są ogromne obszary ziemniaków bez żadnych chwastów i się zawsze zastanawiam czym oni to pryszczą bo napewno nie redlą tego. Skoro w kukurydzy można chwastnice załatwić to i tu można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zdecydowanie można. Jest sporo środków w ziemniaku które można w rożnych fazach stosować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to podpowiedz to sobie zamówie gdzieś konkretny środek bo coraz mniej ziemniaka ludzie sadza i w sklepach też się nie przykładają do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

na jednoliścienne można dać Stomp odpowiednik jego to panida lub Racer 250 ec pomieszać to na przykład z afalonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to podpowiedz to sobie zamówie gdzieś konkretny środek bo coraz mniej ziemniaka ludzie sadza i w sklepach też się nie przykładają do tego tematu.

Przykład podałem wyżej. Można także podobnie jak w kukurydzy stosować rimsulfuron.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przynajmniej 10 graminicydów jest zarejestrowanych w ziemniaku. Każdy niszczy chwastnicę

http://www.agrofoto.pl/Resources/350/graminicydy.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Podrzućcie jakiś dobry środek bo w tym roku chyba zrezygnuję z Plateena. Na ten sezon cena to ok 240zł/ha jeśli zmieszać jeszcze do tego Afalon wychodzi dość drogo. Zastanawiam się nad Harrierem. Dwie substancje aktywne. Do tego domieszać jakiejś metrybuzyny. Stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

linuron (np linurex, ipiron)+ pendimetalina (stomp,pentigan,panida). Koszt ok 180zl/ha

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jakie dawki liczysz w mieszance? Jeśli takie jak zalecają na etykiecie Stompu (Stomp 330 EC 3,5-5 l/ha + Afalon 450 SC 2 l/ha) to cenowo wychodzi jeszcze więcej jak Plateen.

Mam sporo głuchego owsa na tym stanowisku więc pewnie drugi raz powschodowo muszę przelecieć Targą albo Agilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Przedwschodowo pryskam tylko pod włoknine i u mnie na ha wystarczy dać 2l(na lekkiej ziemi 1,7)linurexu oraz 3l stompu ale przed zastosowaniem herbicydów deszczuje.

Cenowo: 1l ipironu 49zl oraz pentigan 27zł

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A powschodowo co stosujesz, czystą metrybuzynę?

Sadzę Vinetę i Owację - odmiany średnio wrażliwe ale mimo to nie chciałbym je stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

titus+sencor/mistral


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A jak to jest z wpływem metrybuzyny stosowanej przedwschodowo? Wydawało mi sie że wrażliwość odmian nie ma znaczenia ale wg ulotki Harriera http://www.belchim.com/pdf/PL/2013/Harrier_A4.pdf (na samym dole) nie można jej stosowac w odmianach wrażliwych, nawet gdy rośliny nie są na wierzchu. Doczytałem że Vineta należy do odmian o podwyższonej wrażliwości i zastanawiam się co z tym faktem zrobić. Zależy mi na skutecznym zwalczeniu rdestu powojowego i głuchego owsa w dalszej kolejności reszty popularnych chwastów. Wszystko przedwschodowo. Zastanawiam sie nad rozwiązaniem z linku powyżej chlomazon,linuron (Harrier 295 ZC) + metrybuzyna. Wychodzi najekonomiczniej przy trzech substancjach aktywnych. Tylko co z Vinetą? Choć Plateenem w zeszłym roku pryskałem Vinete i nic nie było. Z tym że przy moim rozwiązaniu muszę poprawiać jak wyjdzie głuchy owies. Czyli dochodzi ok 60zł na Agil. A może jest inne rozwiązanie za rozsądne pieniądze? Może głuchego załatwię glifosatem zanim wyjdzie ziemniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Witam! Panowie mam pytanie czy mogę opryskać ziemniaki przedwschodowo linturem? Zostało mi trochę tego środka dlatego chciałbym go użyć w dawce 120 g/ha, Nie zaszkodze w jakiś sposob ziemniaków? Co roku pryskałem chwastoxem turbo w dawce 4l/ha. Chodzi mi tylko o wypędzenie z uprawy podstawowych chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekK    0

Witam, ja chcę w tym roku spróbować 4l pendimetaliny+ 2l linuronu + 2l glifosatu + adiuwant. Koszt W tym wydaniu to ok.220zł

Co o tym myślicie panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

hejka. Chłopaki, ma z Was ktoś może do odsprzedania po jakieś 100ml dursbana i 50ml prestige ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jest sens mieszania substancji które zwalczają to samo spektrum chwastów? Ciągle zastanawiam się nad Harrierem (chlomazon, linuron) + metrybuzyna. Czy lepiej dać linuron + metrybuzyna? Z pendimentaliną jest to ryzyko że jest bardzo wrażliwa na wilgotnośc gleby i jak się trafi że nie spadnie trochę deszczu to zostane ze środkiem do przyszłego sezonu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

Plateen stosuje od kilku lat i złego słowa o nim nie powiem chociaż kosztuje kilka złotych więcej jak mieszaniny. Ziemia wilgotna i bez grud , dawka o kilka procent wyższa od zalecanej i tak jak w ubiegłym roku plantacja czyściutka do zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A czekacie po ostatecznym obredleniu aż ziemia sie uleży żeby wykonać doglebówkę? Patrze na prognozy pogody i deszczu nie widać więc myślałem że zaraz po obredleniu kiedy jeszcze jest w miarę wilgotna ziemia prysnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Podczas sadzenia ziemniaków zauważyłem że w ziemi jest dużo takiego białego grubego robaka jest teraz już po zasadzeniu jakiś sposób na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

Witam Panowie

Czy nie orientuję się ktoś czy można mieszać mistral 70 Wg z Roundapem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Pewnie bez sensu,raundap działa na wszystko co zielone,w tym czasie już musi być ziemniak na wierzchu,a mistral gdy ziemniak ma 15-20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj