Polecane posty

PK007    28

Nie bardzo wiedziałem gdzie opisać mój problem a nie chce zakładać nowego tematu. Mam problem z parchem ziemniaczanym szczególnie w bellarozie już od kilku lat występuje parch ale na wiosnę kupiłem sadzeniaki z centrali wywiozłem obornik na zimę z nadzieją, że będą zdrowe ziemniaki i w tym roku nawet te ziemniaki z centrali całe w parchu :( Co zrobić by go nie było bo sam już nie wiem co z tym począć by mieć zdrowe ziemniaki ? Może jakieś sugestie bo już sam nie wiem czy to kwestia ziemi, że te bakterie są w niej nie mam pojęcia szczególnie właśnie bellaroza jest atakowana inne odmiany tylko nieznacznie co nie jest problemem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jakie masz ph? Z tego co wiem to podobno parch atakuje gdy zawiązują się bulwy,czynnikami sprzyjajacymi jest brak wilgoci oraz podwyższone ph. Może ta odmiana jest bardziej podatna na parcha?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie tylko tajfuna parch atakuje , zwłaszcza koło miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,czy wydaje ktoś taką książkę Program Ochrony Ziemniaka lub podobną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Mam pytanie odnośnie środka sencor gdyż nigdy wcześniej go nie stosowałem. Czy stosując go zaraz po sadzeniu na kiełkowane ziemniaki pod folię nie dojdzie do ich uszkodzenia- zachamowania wzrostu, czy czegoś podobnego. Czy powoduje on tylko i wyłącznie uszkodzenia przy stosowaniu nalistnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stosowanie metrybuzyny jako substancji może wpłynąć na uszkodzenia ziemniaka tylko w przypadku odmian, które są na metrybuzynę (substancję aktywną Sencoru) wrażliwe. Jaką odmianę Pan uprawia?

 

Pozdrawiam serdecznie

Jędrzej Pytkowski

Belchim Crop Protection

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak jest specjalista to się zapytam :P Nicola i Miranda. Jak reagują na powschodowe stosowanie metrybuzyny? Bo Satina chyba jet niewrażliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Panie Jędrzeju chodzi o odmianę berber,colette,vineta wszystko kiełkowane pod folię i zaraz po posadzeniu oprysk sencorem. Czy nie ma ryzyka że przychamuje ziemniaka i nici z całego zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

pytasz czy rzeczywiście to prawda bo ja nic nie słyszałem na ten temat. a jeśli tak to co w zamian, no chyba że 2w 1 ziemniaki z mięsem w cenie ziemniaka. teraz to rolnik będzie bezkonkurencyjny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

czemu? na robaki dasz chloropiryfos a na rizoktorioze np. mankozeb


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

potwierdzam, przedstawiciele handlowi dzwonią jak oszalali bo tylko do 25 lutego można im sprzedawać prestige i namawiają, żeby robić zapasy na przyszły rok. wycofują bo podobno unia odkryła, że substancja aktywna zawarta w prestige powoduje, że kwitnące ziemniaki pszczołą szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

dursban pyrinex przecież zabroniony w ziemniaku, a jak zrobią próbę i coś wyjdzie to co wtedy???. tak samo zprestigem co że kupisz, zrobisz zapas i też jak wyryją to co? wszystko ładnie jak nikt nie widzi nie sprawdza i nie czepia się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pyrinex jest dopuszczony. I jeszcze 2 jakieś. Wszystko o tym samym składzie. Mi prestige najbardziej na stonkę pomagał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

prestige pencykuron + imidachlopryd, zapewne kasują te drugą substancję, czyli nie będzie też zapewne ochrony przed dzikami, ale ciekawa sprawa, że wczoraj poszła informacja, a już jutro prawdopodobnie rozejdą się całe zapasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ani pyrinex ani dursban

w którymś temacie ziemniaczanym podawałem kiedyś co jest zarejestrowane do ziemniaka z fosforoorganicznych. Pyrinex nie był przez jakiś czas. Po za tym w uprawie ziemniaka ich nie stosujesz tylko parę dni przed sadzeniem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

I dalej nie ma rejestracji. To wpisz do ksiązki ze stosowałeś dursban albo pyrinex na ziemniaka i jak Ci przyjdą z PIORiN to im powiesz że zastosowałeś przecież kilka dni przed sadzeniem. Jestem ciekaw co Ci odpowiedzą bo raczej nie pchwalą i oby tylko na tym się skończyło. A nawet jak nie wpiszesz a zrobią próbę i im wyjdzie to można sobie ładnych kłopotów narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaki wpływ ma dursban na pożyteczną florę glebową (dżdżownice i mikroorganizmy)? on kasuje wszystko? prestige będzie dostępny jednak do 25 lutego, czy macie inne informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dziś pytałem swojego dostawce o prestige narazie nic nie wiadomo o wycofaniu go ze stosowania w ziemniakach z Bayera mówią tylko tyle ze francuzcy pszczelarze protestują by go nie stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

I dalej nie ma rejestracji. To wpisz do ksiązki ze stosowałeś dursban albo pyrinex na ziemniaka i jak Ci przyjdą z PIORiN to im powiesz że zastosowałeś przecież kilka dni przed sadzeniem. Jestem ciekaw co Ci odpowiedzą bo raczej nie pchwalą i oby tylko na tym się skończyło. A nawet jak nie wpiszesz a zrobią próbę i im wyjdzie to można sobie ładnych kłopotów narobić.

jak nie wpiszesz a zrobią próbę to kłopoty. Dlatego zawsze mam wpisane i problemu nie ma. Bo nie stosuję tego w ziemniaku tylko na polu gdzie będą ziemniaki. Np. do buraków jest zarejestrowane więc pryskam a na drugi dzień stwierdzam że jednak posadzę tam ziemniaka a nie wysieję buraki. Na etykiecie nie ma przeciwwskazań znaczy że można.

To tak jak z round*pem. W ogórku zarejestrowany nie jest. Kiedyś posiałem ogórka na polu gdzie już chwasty zdążyły wzejść. Roundup zastosowałem po posianiu i tak wpisałem. Przy kontroli było że lepiej było wpisać ugór, opryskać i np za godzinę posiać ogórka niż wpisać ogórka i za godzinę zastosować round*p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zgadza się mieliście racje okazuje sie że prestige zostaje wycofane ze sprzedaży i stosowania z dniem 25 marca :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

witam.. sadzę ziemniaki na ziemiach 5 i 6 klasy no i zdarza się że ziemniaki (szczegolnie odmiana wineta) mają na wierzchu takie małe czarne dziurki a w środku to juz jest ziemniak zepsuty choc zdarzy się tez ze te dziurki sa tylko powierzchowne... no i moje pytanie jak to zwalczyc? czy wystarczajace bedzie zaprawianie ziemniaka czy moze cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj