bitels

Japońska glebogryzarka ustawienia noży

Polecane posty

bitels    0

Witam wszystkich

Orientuje się może ktoś z Was w jaki sposób powinny być montowane noże w japońskich glebogryzarkach? Chodzi o to gdzie idą prawe, gdzie lewe? Czy jest jakaś zasada ich montowania? Krańcowe na pewno po brzegach, ale też są prawe i lewe. Kupiłem taką maszynę mitsubishi 155cm i chcę się upewnić czy są dobrze po przykręcane. Zwłaszcza,że jeden był założony odwrotnie do kierunku wirowania wałka. Dlatego proszę o poradę, bo sposób ich montażu wydaje mi się z deka wątpliwy.

gleba.thumb.jpg.d9d8b2b914cd9f53cd8deb989e8cf0c5.jpg

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Zmiana ustawienia nie na wiele się tu zda. Te glebogryzarki służą do mieszania "błota" w zalanych wodą poletkach ryżowych. W naszych warunkach i do naszych potrzeb nie wiele ta maszyna zrobi. Coś tam potnie, coś tam pomiesza ale to nie to co glebogryzarka z tradycyjnym kształtem noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tak jak kolega pisze wyżej. super do nieużytków a do uprawy slba . prywaciarze dorabiają noże do nich to popatrz sobie na necie na wzór naszych grudziądzkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6
Dnia 10.04.2018 o 10:19, bitels napisał:

Witam wszystkich

Orientuje się może ktoś z Was w jaki sposób powinny być montowane noże w japońskich glebogryzarkach? Chodzi o to gdzie idą prawe, gdzie lewe? Czy jest jakaś zasada ich montowania? Krańcowe na pewno po brzegach, ale też są prawe i lewe. Kupiłem taką maszynę mitsubishi 155cm i chcę się upewnić czy są dobrze po przykręcane. Zwłaszcza,że jeden był założony odwrotnie do kierunku wirowania wałka. Dlatego proszę o poradę, bo sposób ich montażu wydaje mi się z deka wątpliwy.

gleba.thumb.jpg.d9d8b2b914cd9f53cd8deb989e8cf0c5.jpg

Z góry dzięki za pomoc

Zrób inne zdjęcie od przodu żeby noże było widać to ci sprawdzę u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      Co kilka bel prasa, a dokładnie jej nóż nie odcina siatki? Jak się pozbyć tej usterki? Naostrzyć? Coś poddać regulacji ???
      Jak się wysuwa noże (do cięcia zielonki) w tych prasach?? (Fusion, Fusion 2, f540 )
      Dodam, że noże na Manual potrafie wysunąć, ale jak podniosę podłogę i przestawię na Automat to noze się schowają :// Dobrze, by było gdyby balot był rozdrobniony
      Wrzucam zdjęcie sterownika dla atencji
       

    • Przez beorn
      Witam,
      Mam uprzejma prośbę o podanie wskazówek dla wyjściowego ustawienia tego modelu w pszenica/jęczmień, groch oraz rzepak.
      Chodzi konkretnie o klepisko na wlocie
      Prędkość separatora obrotowego (dostępne dwie prędkości)
      Predkość DGR (mini młocarnie), również dostępne dwie prędkości
       
      Nie dysponuję instrukcją i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   
       
    • Przez panY
      Witam. Mam pytanie odnośnie ustawienia Claasa Dominatora 38s na rzepak.
    • Przez crystal169
      Witam, posiadam kombajn New holland tc 56 od nowości tj od 2009 roku.
      W tym roku chciałem obrócić noże w rozdrabniaczu słomy ponieważ już są dość wytępione, a z drugiej strony nic. Okazało się jednak że 2 skrajne noże nie dadzą się obrócić ze względu na śrubę którą są przykręcone. Tej śruby po prostu nie da się wyjąć bez większego rozbierania blach sieczkarni, i teraz moje pytanie czy ktoś obracał te nożei miał taki problem, czy może jakiś sposób jest a ja go po prostu nie widzę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj