Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartek4123    2

Witam w zetorze 7340 po urywały mi się nity na głównym talerzu w mechanizmie roznicowym. Będę je zastępował śrubami. Tylko mam problem z wyciąganiem starych ucietych nitów jakieś rady? Ktoś już to wymienial? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
coś ty nim targał żeś takie coś zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

nie lepiej oddać do fachowej naprawy -jeśli jest możliwość ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyłóż się do tego wybijania . Skoro weszły to i wyjść muszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Może faktycznie jest z tym problem dlatego poprosiłem o foto mogą być jakoś zaklepane lub rozbite, można by je rozwiercić ale mogą być utwardzane, nie wiemy w jakim są położeniu, czy wyjoles cały kosz satelit czy w moście chcesz to zrobić ?? 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Cały dzień na przecinaku i nity po wyjmowane. A Te nity są na gorąco zakładane więc bardzo ścisłe były mocno spasowane a wyjść nie chciały bo jak się zerwały to taki zadzior się zrobił od środka później wrzucę zdjęcia. A urwał się podczas orki kverneland 4 na dużej odkładni ciezka ziemia i mam parę koni dołożone. Będę zastępował te nity śrubami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Będę otwory rozwiercac na 10mm a śruby 10.9 twardosc bo mocniejszych nie moge nigdzie dostać.  Większe turbo i max dawka na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Nie chcę się wymadrzac ale śruby nie będą tu dobre ponieważ będzie luz śruby w otworze i podczas jazdy w przud i w tył talerz będzie się obluzowywal i w krutkim czasie zetnie ci to. Tu musi być wbity kolek tak jak było na sztywno ( pasowanie H7 ) . 

Do dobrego tokarza niech zmierzy twardość starego nita i niech robi nowe o takiej twardości i tolerancji jak powinno być. Lub spróbować kupić orginalne takie kołki 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
2 godziny temu, Esab200 napisał:

Nie chcę się wymadrzac ale śruby nie będą tu dobre ponieważ będzie luz śruby w otworze i podczas jazdy w przud i w tył talerz będzie się obluzowywal i w krutkim czasie zetnie ci to. Tu musi być wbity kolek tak jak było na sztywno ( pasowanie H7 ) . 

Do dobrego tokarza niech zmierzy twardość starego nita i niech robi nowe o takiej twardości i tolerancji jak powinno być. Lub spróbować kupić orginalne takie kołki 😏

No to po co się wymądrzasz skoro nie wiesz? Wiele ciągników czy kombajnów mechanizm ma na śrubach i jakoś nic się nie urywa.

Akurat śruby w tym kole nie spełnią swojej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Po to się wymadzam ponieważ pracuje w obróbce i produkcji takich część i doskonale wiem co to jest i jak to działa.

A na tym forum jest tylu szpeców, fachowców i inżynierów że nie jeden po szkole takiej wiedzy niema i się w tym uczył i pracuje tylko szkoda że jednego dnia dawaja tobie rady a drugiego wstawiają foto pt ,, jak to naprawić " lub popsuło się. Tacy są tu szpece od 7 boleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
2 godziny temu, Esab200 napisał:

Po to się wymadzam ponieważ pracuje w obróbce i produkcji takich część i doskonale wiem co to jest i jak to działa.

A na tym forum jest tylu szpeców, fachowców i inżynierów że nie jeden po szkole takiej wiedzy niema i się w tym uczył i pracuje tylko szkoda że jednego dnia dawaja tobie rady a drugiego wstawiają foto pt ,, jak to naprawić " lub popsuło się. Tacy są tu szpece od 7 boleść

Kiedyś z kolegą byłem po BMW od pracownika serwisu więc napaleni pojechaliśmy po furę z "serwisu". Okazało się że właściciel otwierał szlaban w serwisie...

Już na początku tematu stwierdziłeś że nity nie chcą wyjść bo może są "zaklepane lub rozbite", więc jak wszyscy widzą "wiesz co to jest i jak to działa" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Dlaczego niby śruby mają nie zdać egzaminu? Rozwiercilem otwory na 10mm śrubami skręcone wchodziły bardzo sztywno nakrętki na klej więc co może być nie tak? Te nity oryginalne nie sa zbyt mocne skoro przecinakiem sobie z nimi poradziłem. A śruby 10mm twardosc 10.9 to jednak ma trochę tej wytrzymałości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
12 minut temu, bartek4123 napisał:

Dlaczego niby śruby mają nie zdać egzaminu? Rozwiercilem otwory na 10mm śrubami skręcone wchodziły bardzo sztywno nakrętki na klej więc co może być nie tak? Te nity oryginalne nie sa zbyt mocne skoro przecinakiem sobie z nimi poradziłem. A śruby 10mm twardosc 10.9 to jednak ma trochę tej wytrzymałości 

Bo mechanizm pod śruby nie jest przystosowany. Normalnie taki mechanizm pod śruby ma otwory i śruby pasowane, i często blokady łba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Ta śruba podług tego kółka jest miękka jak gówno. Jak mogłeś sztywno umocować śrubę jeżeli rozwiercales otwór, nazedz rozbił ci 0,2 mm i śruba jest 0,2 mm na minusie to 0,4 mm luzu ? 

Kolego @bears jesteś tu po to żeby pomagać innym ? Czy po to żeby się wyżalić ze swoich trosk i dopierdalac innym ? 😁😁😁😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

@Esab200Po nic, ponieważ ty pracujesz w obróbce i produkcji takich część i doskonale wiesz co to jest i jak to działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek4123    2

Śruby są bez luzu po wbijane młotkiem a gwint tylko co na nakrętki więc jest sztywno. A śruby o twardości powyżej 10.9 bardzo ciężko jest dostać jeszcze z taka długością gwintu tylko na końcówce. No zobaczę jak to będzie jeśli się urwie to na pewno się pochwalę tu na forum.

Może i nie jest to zaprojektowane żeby było skręcone na śruby tylko na nity ale jak widać nity też nie zdają egzaminu skoro to jest popularna usterka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj