jankes84

Opłacalność hodowli

Polecane posty

jankes84    0

Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt . Wszyscy żyją z dopłat i 500+ , to po co komu kury , czy tam inne takie .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoJaGo    1

Na to się składa wiele czynników.

Przede wszystkim za ile kupisz kury, jakie będziesz miał koszt paszy, całego utrzymania itp no i oczywiście w jakiej cenie sprzedaż jajka. Wyhoduj sobie 100 szt, wszystko notuj i będziesz wiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
    • Przez mateusz1030
      Witam kupiłem dwa miesiące temu 230 kury rasy legohorn zekomo 24 tygodnie. Kury wygladaly ładnie tak jak należy zaczęły sie niesc w okolice 80 jajek dziennie ale później dostsly jakieś choroby po konsultacji ze te choroba górnych dróg oddechowych dostsly odpowiednie leki niestety terezz po tej chorobie caly czas mam w okolicach 40 jajek dziennie większość nie zniosla moze jeszcze swojego pierwszego jaja co zrobic żeby te kury zaczely ske niesc mają pasze pełno wartościowa ziarno pszenżyta zgniecione wybieg Żwir krede wszystko co trzeba prosze o pomoc
    • Przez Patitek285
      Witam,  niedawno(w czerwcu) kupiłem 22 sztuki kur. Wyglądały na zdrowe ale na przestrzeni 2 tygodni od zakupu stały się bardzo lekkie oraz pomimo że mają 7 miesięcy prawie wcale się nie niosą. Z 22 sztuk kur dziennie mam maksymalnie 2/3 jajka.  Dostają witaminy, Kurkę Naturkę, ugotowane tłuczone ziemniaki oraz zieleninę(drobno skoszona trawa lub koniczyna)(jeśli będzie potrzeba wypiszę całą listę tego co dostają). Mogę dodać że kury są wypuszczane na cały dzień na dwór a nocą chowamy je w kurniku.  Oczywiście dostają paszę zbożową.
    • Przez Manolo1986
      Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i może ten temat był już poruszany ale, ale potrzebuje informacji. 
      Chce zacząć hodowle kur niosek z wolnego wybiegu. To będzie 5000 kur, i chciałby jak najwiecej info na ten temat, a mianowicie jaki koszt budowy kornika z wyposażeniem, które kury wybrać i jaka będzie ich cena.
      będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
    • Przez koda92
      Witam
      Zajmuję się hodowlą królików ( 50 samic i ciągle zwiększam) ale od pewnego czasu brat i ojciec ciągle mi marudzą, że to jest nieopłacalne i żeby trzymać bydło na ubój. 
      Chcę dalej trzymać króliki, ale bydło również mogę trzymać ponieważ lubię wszelakie hodowle. 
      Jeżeli chciałbym trzymać bydło to miałbym takie warunki.
      Mam 25 ha pola ( za parę lat dodatkowe 70) Ogrodziłbym kawałem pola połączony z lasem i dostępem do rzeki czyli ok 3,5 ha ewentualnie obok działka czyli razem ok 6 ha dla bydła. Pod lasem postawiłbym wiatę. Osłaniałaby od deszczu i wiatru.  Na całym terenie rosłaby mieszanka dla bydła. Nie posiadam żadnego sprzętu do produkcji kiszonek, belików itd. ale mam znajomych którzy to robią. 
      Sieję kukurydzę na biogaz, także z kukurydzy miałbym pasze. Ze zboża też miałbym pasze. i Mam 2 ha łąki dzikiej na troszkę mokrym terenie gdzie jest ostra trawa ( UZ na dopłaty) Mógłbym doprowadzić do porządku i mieć z tego sianokiszonkę.
      Oczywiście bydło byłoby hodowane cało rocznie na tym polu.
      I moje pytanie. Czy jest sens rozpoczęcia hodowli na takich warunkach? A jeżeli tak to jaka ilość bydła może być na start? 
      jeżeli coś nie dopisałem to odpowiem na wszystkie pytania i odpowiedzi.
       
      Bardzo Dziękuję i Pozdrawiam
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj