damianc360

Jak zrobic siewnik konny x2

Polecane posty

GABBER85    1289

No jeśli już przerabiać i wzmacniać to raczej tak jak Andrzej2110 pisze- jakimś dwuteownikiem IPE , szyna jest za ciężka


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ceownik tez by wystarczył aż tak dużo taki konny siewnik nie kosztuje, szyna? Może kolejowa? :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A jest inna??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Zdecydowanie się zgodzę. Post kolegi wyżej mnie rozbawił. Wuj kupił siewnik stary używany nordsten, to jakość wysiewu do starego konnego siewnika to niebo a ziemia...

 

 

Rozmieszylem a to czym ????

Nie wmowisz mi ze nowym dobrym sprzetem zasieje gorzej od 2 konych siewnikow

Mam siewnik nordsten ten starszy dalismy za niego 2 tys jak zaczal sie bum na sciaganie maszyn z zagranicy i jest 2 x lepszy od konnego

Tu tez chodzi o jakos siewu napewno konnym ustawisz dokladnie ilosc wysiewu i inne pierdoly i napewno bedzie dokladniejszy konny siewnik od nowego "amazonka" :)

 

 

Panie adminie jest i to wiele http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=szyna :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Hee no fakt. Ja myślałem o takich http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/galeria/bogdanm/2010/032021/11.jpg

 

PS ja nie admin :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

PRoblem z szyna u mnie np niema problemu most kolejowy niedaleko:lol:

 

Admin a moderator prawie to samo :)

 

Ja niewidze sensu jak nie posiadasz 2 siewnikow konnych za 1500 poznaniaka kupi w dobrym stanie wiadomo wyczysci wymalowac ale to nie sa koszty wysokie czesci tanie itd.

 

 

Ja ci dam most kolejowy :) andrej2110

normalno czy wąskotorowy??


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk923p    0

u mnie znajomy szyną właśnie wzmacniał andrzej pytasz jaka moze być szyna? a trawerza? to co to ? też szyna ale na strop wiele szyn jest


Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Szyny często stosowano w stropach. Ja bym jednak jej nie zastosował.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozmieszylem a to czym ????

Nie wmowisz mi ze nowym dobrym sprzetem zasieje gorzej od 2 konych siewnikow

Mam siewnik nordsten ten starszy dalismy za niego 2 tys jak zaczal sie bum na sciaganie maszyn z zagranicy i jest 2 x lepszy od konnego

Tu tez chodzi o jakos siewu napewno konnym ustawisz dokladnie ilosc wysiewu i inne pierdoly i napewno bedzie dokladniejszy konny siewnik od nowego "amazonka" :lol:

 

 

Panie adminie jest i to wiele http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=szyna :lol:

To Twoje zdanie. Jak dla mnie konny jakościowo gorzej sieje od np zagranicznego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Nie zauwazyles pewnej ironi w mojej wypowiedzi ????

 

Normalna pociagi do Huty Sendzimira ida teraz (Wczesniej huta lenina Nowa Huta moze mowi Tobie cos :lol:)

 

 

Edit sorki @milanreal1 zle przeczytalem twoj post i myslalem ze jestes za konnym ze niema nic lepszego od konnego :lol:

 

Pudziana ogladne i ide spac bo ciezko dzis zemna B)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Niestety nie zauważyłem, brałem to na poważnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

mialem taki zespawany a potem kupilem poznaniaka i zapewniam was ze poznaniak gorzej sieje niz taki wynalazek nie zatyka sie tak zanieczyszczeniami ,sprzedalem sasiadowi i u niego ladniej zasiane :lol:


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Jak na łącznik na max rozkręcony to sie nie dziw ze redlice ci się zapychają. Siewnik to nie kultywator!Łącznik powinien być skręcony tak by redlice siewnika robiły lekka bruzdę na ziarno. Tak mnie uczyli i ta metoda się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk923p    0

mialem taki zespawany a potem kupilem poznaniaka i zapewniam was ze poznaniak gorzej sieje niz taki wynalazek nie zatyka sie tak zanieczyszczeniami ,sprzedalem sasiadowi i u niego ladniej zasiane :lol:

W życiu nie zgodzę sie z tym mogę stwierdzić ze zachodnie siewniki sieja lepiej niż poznaniak, ale poznaniak w porównaniu z konnym? w zyciu!! poznaniak precyzyjniej sieje, i ma drabinkę za sobą lub brony


Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A konny to nie może mieć Bronek albo drabinki z tyłu?? Może.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ale po co komu na 5 ha kupić poznaniaka za 5 tysi a kupować złom i wymieniać części to się nie sprawdza. Jak już ma sprawny siewnik i siał nim kilka lat teraz po prostu chce sobie usprawnić prace i siać szybciej jak mu tak pasuje to ok. Wiec spawaj i już robota będzie lepiej szła.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A powiedzcie mi koledzy czy da się konnym siewnikiem posiać materiał kwalifikowany na ok 120kg/ha? Wiem ze to może banalne pytanie ale sam nie próbowałem jeszcze. W tym roku chce kupić trochę kwalifikowanego i nie wiem czy warto męczyć się konnym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm no będzie trzeba próbować, bo chyba nie będzie jak z kukurydza. Próbowałem kiedyś siać kukurydze to w połowie sekcji ziarno gniotło mimo ustawienia max szerokości wysiewu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Za 5 tys to juz kupisz famarola siewnik i to w eleganckim stanie

Powiedz mi czym sie bedzie roznil poznaniak za 1500 zl a konny .

Jak sie komus nie spieszy to mozna naprawde ciekawe rzeczy znalesc na allegro po pieniadzach B)

 

Plus konnego stalowe kola ktore sie nieprzebija :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Może i róznica jest ale przy kilku ha do obsiania , posiadaniu 2 konnych -w dobrym stanie to naprawde dzien roboty i siewnik gotowy -po niedzieli wrzuce zdjęcia dla niedowaiarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Hmm no będzie trzeba próbować, bo chyba nie będzie jak z kukurydza. Próbowałem kiedyś siać kukurydze to w połowie sekcji ziarno gniotło mimo ustawienia max szerokości wysiewu.

Ja QQ sieje od kilku lat konnym i jest ok. Znajomy tez tak sieje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm nie wiem może coś źle ustawiałem, w każdym razie źle to wychodziło...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja na podziałce ustawiam na 2-2,5. Na wałku w środku założyłem kawałki węża i z jednej strony wyprostowałem przegięcie


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj