News
damianc360

Jak zrobic siewnik konny x2

Polecane posty

damianc360    1

Mam prozbe jak pospawać 2 siewniki konne razem ?? Był bym wdzięczny za jakieś zdjęcia albo porady.

Z góry dzięki.

Ferdek07    67

Jak chcesz rady to nie rób tego, dużo pracy a jak zrobisz słabo będzie się rozłamywał, taki jeden u nas zrobił na szynie kolejowej fakt trzymał się ale c 360 dęba szła jak grząsko było :D

damian95    22

A ja polecam zrobiłem taki na 28 prawie 3 metry. Zrobiłem zaczepiany do tyłu i zetor 7211 śmiga z nim aż miło. Kilka przejazdów i zrobione. Jeśli umiesz spawać i masz czas to zrób sam a jeśli nie to daj jakiemuś spawaczowi ładnie ci to zespawa i będzie dobrze. A jakie siewniki chcesz połączyć. Co do zdjęć to poszukaj w galerii siewniki polskie.:D

Wiadomość z agroFakt.pl

damianbizon    37

ja mam siewnik zrobiony z 1,5 siewnika konnego. Jeśli masz dobre redlice, rurki itp. to zrób go a jeśli redlice są zjechane i inne części też to nie radze. Jak dobrze zespawasz to będzie super siewnik. :D

Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

alek162    1

Jeżeli wytrzymasz do soboty za dwa tygodnie, to mogę zrobić i wstawić zdjęcia takiego.

lotnik    0

moim zdaniem bardzo duzo spawania ,ustawiania,a najwazniejsze by rowno sialy,jestem przeciw lepij cos poszukaj i kup

Mathieu92    115

Nie dawno takowy zakupiłem. Miałem 13 lejowego ale nie szło nim siać. I zastanawialiśmy się czy dawać jakiemuś fachmanowi czy kupić. Ale woleliśmy kupić. Na 5ha znaleźliśmy siewnik połączony z 2 konnych. Za 950zł nabyliśmy go,ma jeszcze brony więc nie trzeba potem bronować. Wg nas to był lepszy wybór ponieważ widzieliśmy co jest a składając dwa nie wiadomo co ci wyjdzie. Jeśli chodzi o problemy z jakimi możesz się stykać to zapadanie się kół. Koła naciskają teraz z dwukrotnie większą siłą o podłoże więc przy mokrej glebie to nie ułatwia siania...

Ja mam taki siewnik do Władimirca i muszę przyznać że po zasypaniu siewnika na max kieruje się nim jakby miał wspomaganie a na górzystym polu jak ojciec siał to mówił że odrywały się koła od podłoża.

Bodajże użytkownik adi4512 ma taki siewnik na 30 ha więc można wysiać nim i duże areały ale uważam że jeżeli traktujesz rolnictwo jako coś co nie porzucisz za 5 lat to lepiej staraj się kupić Poznaniaka.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

kombinator18    18

Taaaa tak samo jak jakimkolwiek nowym amazonkiem na redlicach talerzowych z znacznikami innymi pierdolami :D

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

zielony33    0

jestem posiadaczem takowego siewnika. sam go zespawałem. nie było aż tak dużo roboty,jeden dzień i gotowy. obecnie jego szerokość robocza wynosi 3,3 m lecz wrażenie na sąsiadach w trakcie pracy nie do opisania. nie ma tu nic trudnego, potrzebne są same chęci. ja zespawałem 2 do czoła(z jednego należy zdemontować przekładnię i wykorzystać oś koła do prawidłowego ustawienia siewników) złączyłem je osią jednego z kół, a skrzynie zespawałem nakładkami. aparaty wysiewające zostały ustawione na zero,dotoczony wałek i połączono to razem, zdemontowałem z jednego dźwignię do przesuwu bo była już nie potrzebna, acha daj jeszcze odciągi z końców skrzyń przy kołach do samego zaczepu, to nie będzie ci aż tak bujało w trakcie transportu,no i nakładkę na ramę w miejscu złączenia osią oczywiście bez przesady(ja wykorzystałem ceownik taki jak w pługu 2 skibowym do zaczepiania kolczatki).

pracuję nim już 3 rok i bez zarzutów. no fakt władimirec przy pełnej skrzyni zboża to ma super wspomaganie ale cały zbiornik paliwa załatwia sprawę. :D

kombinator18    18

to dosc drogie te obciazenie w przeliczeniu na kilogramy;)

Sprawa dosc prosta stac Cie na kupno siewnika 3 m uzywanego do 3 k juz trafi sie git maszyna lub jak ciezko z kasa a masz 2 takie siewniki i smykalke to sklejaj i tez bedzie smigac

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

kolego damian jeśli potrzebujesz taki siewni to ja mam do odsprzedania 13+15 zespawane do kupy romo z przodu i z tyłu ceownik 10mm ławeczka stan dobry obsiewał co roku 30ha kupiłem traktorowy tylko ze względu na duży zasyp skrzyni mieszkam na pograniczu małopolskiego a świętokrzyskim

antonio86    39

jak posiadasz 2 takie siewniki ,spawarke i troche żelaztwa to jaknajbardziej za!!!

Z tyłu ławeczka do operratora :) ,4 ,czy 5 rurek ,zapinasz bronki i już nie musisz 2 razy po tym samym polu jeździć u nas służy taki od 20 lat!!!

2 całe może być troche za szeroko ,ale jeśli masz pola blisko domu to kombinuj!

siewnik to siewnik z amazone10 t z hektara nie będziesz miał :rolleyes:

Mathieu92    115

Z tego co słyszałem to ważną sprawą jest to by były zespawane dwa identyczne siewniki ponieważ wtedy jest idealne wyważenie ciężaru.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

matek16    0

Ja z ojcem też pospawaliśmy dwa (fota u mnie w galerii) razem ma 28 leji i pola ubywa aż miło patrzeć. Ramę wzmocniliśmy profilem zamkniętym. Jeśli masz czas i chęci (i oczywiście umiesz spawać) to na pewno dasz rade.

milanreal1    292

Taaaa tak samo jak jakimkolwiek nowym amazonkiem na redlicach talerzowych z znacznikami innymi pierdolami :rolleyes:

Zdecydowanie się zgodzę. Post kolegi wyżej mnie rozbawił. Wuj kupił siewnik stary używany nordsten, to jakość wysiewu do starego konnego siewnika to niebo a ziemia...

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Patryk923p    0

Tez miałem z 2x konny robić jeden, stwierdziłem ze nie ma sensu i za niewielką cenę kupiłem poznaniaka

Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

antonio86    39

Fajnie tylko nie uwierze ,ze zespawanie 2 konnych wyjdzie drożej niż kupna starego poznaniaka-nawet jak te konne trzebaby kupić

Patryk923p    0

Fajnie tylko nie uwierze ,ze zespawanie 2 konnych wyjdzie drożej niż kupna starego poznaniaka-nawet jak te konne trzebaby kupić

Stwierdzę ze wyjdzie drożej :) bo popatrz na to o ile chcesz zrobić siewnik z prawdziwego zdarzenia, Kup 2x siewnik konny 2x 100zł (cena złomu), redlice 30x 30zł, lejki 30x 10zł, drabinka z tyłu za siewnikiem zagarniająca 30szt zębów x 5zł + profil zamknięty wydatek ok 20zł (w cenie złomu)

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda, następnie policz elektrody, tarcze do szlifierki ok 100zł, farba 3x 13 zł znaczniki 50 zł x 2, także podliczając w zaokrągleniu wychodzi ci 2 tys :) a ja kupiłem za 800zł poznaniaka, nie pisz mi tylko o tym ze chodzi o samo zespawanie bo do d... taki siewnik ze redlice ma wytarte na wylot, lejki porwane ze za każdym przejazdem musisz sie zatrzymać i czyścić bo zapychają się, i po zakończonym siewie jechać i bronować pole, mówię o heheh zeby głupio nie zabrzmiało o profesjonalnym siewniku

Rolnik to ten co mu zapach świeżej ziemi ornej znany...

GABBER85    7

Wg mnie to nie ma sensu spawac x2. Do 2 tys. to na allegro jest pełno tego, chociazby nawet zachodni jakis prosty, i robote bedzie robił

>>>>>> 

zielony33    0

Stwierdzę ze wyjdzie drożej :) bo popatrz na to o ile chcesz zrobić siewnik z prawdziwego zdarzenia, Kup 2x siewnik konny 2x 100zł (cena złomu), redlice 30x 30zł, lejki 30x 10zł, drabinka z tyłu za siewnikiem zagarniająca 30szt zębów x 5zł + profil zamknięty wydatek ok 20zł (w cenie złomu)

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda, następnie policz elektrody, tarcze do szlifierki ok 100zł, farba 3x 13 zł znaczniki 50 zł x 2, także podliczając w zaokrągleniu wychodzi ci 2 tys :) a ja kupiłem za 800zł poznaniaka, nie pisz mi tylko o tym ze chodzi o samo zespawanie bo do d... taki siewnik ze redlice ma wytarte na wylot, lejki porwane ze za każdym przejazdem musisz sie zatrzymać i czyścić bo zapychają się, i po zakończonym siewie jechać i bronować pole, mówię o heheh zeby głupio nie zabrzmiało o profesjonalnym siewniku

chyba dosłownie chcesz kupić siewnik na złomie. ja miałem jeden, kupiłem drugi 15 za 150zł w dobrym stanie. zespawałem dwa razem i już 3 rok go użytkuję i tak samo posieję jak jakimś tam AMAZONE, czy POZNANIAKIEM. Całkowity koszt nie był aż tak duży wszystko co było potrzebne miałem pod ręką.

andrzej2110    535

teraz wzmocnienie z przodu szyną kolejową nie orientuje sie ile ale drogo kosztuje taka szyna nikt w cenie złomu nie sprzeda,

Czemu szyna?? Wiesz ile to wazy??? 42 lub 49kg mb. Mo chyba ze trafisz na inny typ. Moze wazyć nawet 60 kg 1m

Wogóle szyna to nie jest taki dobry pomysł. Jest ona elastyczna i ciężka. Lepiej dać ceownik lub dwuteownik.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Mam zamiar zrobić z mieszalnika do paszy, zaprawiarkę do zboża.
      Mam mieszalnik 750 kg, zamontował bym do niego na wierzchu 3 dysze od opryskiwacza, którymi podawałbym zaprawę. Dysze pryskałby od góry na zboże. Kompresor robiłby ciśnienie, potem podłączył bym zbiorniczek z zaprawą (na mokro) i dalej wężykiem do dysz.

Moje pytania:
      1.Czy zaprawa będzie dobrze wymieszana?
      2.Mieszalnik nie będzie mielił zboża, albo robił połówki itp. ?
      3.Czy zboże uderzające o plastikowe dysze nie zniszczy ich?
      4.Zaprawia może ktoś tak zboże? jakie są efekty?

Pozdrawiam.
    • Przez Sadek
      Na allegro pojawiły się palniki (piecyki) na olej przepracowany.
      Czy ktoś taki użytkuje z tego co czytałem można wykonać samemu (zdjęcia, rozwiązania techniczne).
      Ale jak ktoś posiada niech się wypowie odnośnie plusów jak i minusów tego rozwiązania.

http://allegro.pl/palnik-na-przepracowany-olej-piec-na-olej-zuzyty-i1261885067.html
      http://allegro.pl/piec-na-olej-przepracowany-wirojacy-ogien-hit-i1265093313.html
      http://allegro.pl/piec-nadmuchowy-nagrzewnica-na-olej-przepracowany-i1265538827.html
    • Przez pancer527
      witam moze dla niektorych troche dziwny temat ale nigdzie tego nie znalazlem na forum czy ogulnie na necie. A mianowicie jak w tytule jak skrecic gruby sznur, postronek czy powroz roznie to sie nazywa. Jak ktos potrafi to niech mi powie krok po kroku jak takie cos sie robi i co do tego jest potrzebne oprucz zwyklego sznurka od snopowiazalki  raz z bratem probowalismy i nam cos wyszlo ale nie do konca to co mialo byc. Wiem z opowisci ze jest potrzebna jakas deseczka z haczykami i 2 stojaki ale nie wiem do konca jak to ma wygladac z gory dziek za odpowiedzi 

A z gury mowie ze mnie nie interesuje pojscie do sklepu i kupienie nowej bo chce sie dowiedziec jak to sie robi 
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez jasina
      Witam wszystkich, buduje pojazd typu sam ale zdalnie sterowany i cały czas mam dylemat czy napęd mechaniczny czy hydrauliczny doradzicie mi coś ?
       moje założenia.

Masa pojazdu 300-400KG
      Masa całkowita 800KG
      Napęd 8x8
      Wymiary długość 320cm szerokość 145cm
      Układ skrętu przegubowy skręt hydrauliczny
      Układ napędowy silnik hydrauliczny, przeniesienie napędu koła łańcuchowe plus reduktor dwu biegowy
      Sterowanie RC proporcjonalne
      Zapotrzebowanie na moc 10-15KM max
      Maksymalna prędkość 15KM/h

Więc tak silnik jazdy będzie połączony przekładnią łańcuchową z reduktorem (suzuki Jimmy) 2 biegi o przełożeniu  1.5:1  oraz drugi bieg  2.2:1 z reduktora wałami pójdzie na przekładnie jedna przekładnia z przodu na 4 przednie koła a druga z tyłu i też napęd na 4 koła. Przekładnie dokładnie takie http://allegro.pl/przekladnia-katowa-piaskarka-rozsiewacz-solarka-i6159899524.html   Z przekładni na wahacze i już łańcuchami na koła.

Przełożenie z silnika na reduktor to już mogę eksperymentować czyli jeśli lepiej by się sprawdzał silnik wysokoobrotowy a obroty zredukować mechanicznie to nie ma w tym żadnych przeszkód tu proszę o doradztwo.
      Myślałem rozdzielaczu (tylko czy można płynnie sterować silnikiem?)

1 sekcja odpowiedzialna za jazdę silnik prawe lewe obroty
      2 sekcja układ skrętu (pojazd przegubowy) dwa siłowniki hydrauliczne
      3 sekcja wyciągarka silnik hydrauliczny prawe lewe obroty
      4 sekcja na zimę zakładany pług do śniegu obrotowy prawo lewo dwa siłowniki hydrauliczne

Co do silnika spalinowego czy jeśli silnik hydrauliczny będzie miał moc np. 10KM a jego sprawność to 70% to wystarczy mi np. silnik spalinowy o mocy 13KM tak by podczas dużego obciążenia pompy silnik po prostu nie zgasł? Ostatecznie chce dać silnik dwucylindrowy o mocy 24KM
      Ten pojazd będzie zdalnie sterowany z napędem 8x8 on nie ma być szybki, moc dodatkową chce uzyskać jeszcze dzięki przełożeniom i reduktorowi.
      Od was tak naprawdę chce porady co do 
      Pompa
      Silnik jazdy
      Zbiornik filtry chłodnica
      Silnik wyciągarki (silnik będzie spięty z przekładnią ślimakową)
      Rozdzielacz
      i co jeszcze potrzeba ?

I kilka linków na czym się trochę wzoruje.
      https://www.youtube.com/watch?v=QpIQ_nu_9Yw
      https://www.youtube.com/watch?v=1ZI7wOPRUhc

Bardzo proszę o odp ewentualnie proszę pytać
      Dziękuję Ryszard
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj