vonBumerang

Ciągnik do lasu pod wciągarkę

Polecane posty

vonBumerang    0

Witam,

Potrzebuję pomocy w wyborze ciągnika przeznaczonego do pracy w lesie z wciągarką Uniforest 65EH. Waga wciągarki to ok 560 kg. Budżet w granicach 35 tys, do naciągnięcia do 40 tys maksymalnie. Ciągnik musi być prosty w budowie, bez powershift, rewers najlepiej mechaniczny, EHR też zbędny. Moc ok 100 koni i wzwyż, najlepiej 6 cyl. Żeby miał jak najmniej węży i kabli i filtrów pod spodem, jakąkolwiek ramę. Pozostałe pobożne życzenia jak wszędzie, tanie i dostępne części, bezawaryjna praca i niskie spalanie. Proszę o opinie użytkowników pracujących w lesie bo wiadomo spalanie w polu czy awaryjność ciężko przełożyć na warunki leśne i góry. Szczególnie zależy mi na opinii na temat ciężkich zetorów i ursusów, a także MF, i Landini. Wcześniej ujeżdżałem Renault, więc te ciągniki znam i lubię (oprócz tych elektrohydraulicznym rewersem i połówkami).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

massey ferguson 2620/40/80, perkins 6, gruby, ciężki, podnośnik 7t, masa około 6t albo po prostu ursus/zetor 6 lub jakis belarus/mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

U nas w lesie pracują ursus Zetor z ciężkiej serii 4 i 6 cylindrowe, Belarus, Pronar valtra też się pojawia, poczciwa c-360 też jest.

A gdzie kolega ma taki otwarty rynek że się tak zbroi ? 

U nas kto pracuje to pracuje ale licho w tym biznesie duże firmy wygrywają przetargi a reszta tylko na podwykonawstwie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vonBumerang    0

Pracuję w południowo-wschodniej części kraju. Otwartym rynkiem bym tego nie nazwał, też podwykonawstwo mam. Esab200, a jak się wam sprawują te zetory i ursusy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vonBumerang    0
1 minutę temu, przemekuliski napisał:

fortschritt że 323 spełnia wymogi twoje tylko skręt mały :P

Właśnie myślałem nad fortschrittem, ale czy one miały hamulce osobno na lewe i prawe koło? Bo to dla mnie bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może DT 75? Masywny, prosty, nie będzie szkoda odbijać go o gałęzie i skręca w miejscu. Tylko problem z jazdą po asfalcie. Nie ma 100 KM, większe model DT i chyba stalińce maja ponad 100, ale nie wiem jak z częściami (dość rzadkie ciągniki). A jeśli coś ze wschodu na kołach to XT3 T 150. Jest na przegubie, to myślę, że ze zwrotnością nie powinno być tragedii, ale nie wiem. Kilka lat ciągał taki czyszczarkę do buraków, ale żadnych piruetów po polu nie robił i na ten temat nie wiem. Kiroviec K 700 ma sporo mocy, ale jest dużo za duży żeby wywijać między drzewami. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360
10 godzin temu, vonBumerang napisał:

Pracuję w południowo-wschodniej części kraju. Otwartym rynkiem bym tego nie nazwał, też podwykonawstwo mam. Esab200, a jak się wam sprawują te zetory i ursusy? 

Wiadomo jak to w lesie coś się urwie coś odleci to norma. Ale ogólnie są dobre problem polega na tym że nie maszyna lecz technika czyni z cb w lesie zawodnika i na taki ciągnik potrzebny jest myślący człowiek i dużo więcej ugrasz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vonBumerang    0

Esab200, a jak ze spalaniem w tych Ursusach? Słyszałem że taki 1224 w lesie potrafi naprawdę dużo wychlać, prawda to? Dla porównania, Landini 10000S na 8h pracy, co prawda lekka zrywka, w trzebieży, wg. operatora do 20 litrów na dzień nie dojdzie, a Renault 155.54 około 20-23l na 9-10h roboty zrywka buka 1,5 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Jak ze spalaniem dokładnych liczb ci nie podam bo nigdy nie mierzyłem bo pracowałem na pracodawcy sprzęcie ale powiem tak te ciągniki szły z każdego biegu i spalał tyle jaki bieg mu wrzuciłeś na 2 szosowej palił a na 4 polowej szedł ciut wolniej i w zbiorniku zostawało tylko że ja zrywałem na 4 cylindrowym. W orce terz se radził w przyczepie farma to nawet pół mocy zostawało. Tylko z tym że ja znałem siłę tej maszyny po to są biegi przełożenia żeby je używać nie wyzywałem się tylko spokojna zrywka. 

A nad lkt się zastanawiałeś ? Ten sam silnik co w 4 cylindrowym ursusie i dużo więcej zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vonBumerang    0

LKT nie bardzo, po pierwsze zakup sensownej elki mocno przekracza mój budżet, a ponadto mam już wciągarkę, z radiem. Teraz potrzebuję ją na czymś zawiesić. Aktualnie rozważam ciężkiego MF-a, lub właśnie ciężkiego ursusa, i pewnie na tych dwóch opcjach poprzestanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

To uważaj bo wom w ciężkim ursusie lubi zawodzić niekiedy i żebyś kupił aby ciągnik ze sprawnym womem. 

Ja w tym co zrywałem miałem jeszcze tuza na przodzie świetnie się tym myglowalo 😊😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj