Elrond

ASF dotarł do Wielkopolski ?

Polecane posty

Elrond    12

Witam, farmer podał informację o znalezieniu w stawie 3 martwych dzików w gminie Czarnków na Wielkopolsce, próby poszły do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Moze jak "chrumek " opiły się wina ze zgnitych jabłek , naszła ochota na kapiel i potopiły się biedaki.... Co by się nie stało to pewnie i tak zrobią z tego Asf natura sama przyspieszyła tego politycznego wirusa.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dziki wszędzie sa po zdychane i jakos nie wiadomo od czego,,badaja ale chyba nie chcą wywolywac paniki,,jak przejdzie na swinie wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686
33 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A co to wielkopolska lepsza jak podlasie?:ph34r: Niech będzie gówno ale równo.

Chcesz mnie mocniej wkutwić?

 

5 godzin temu, withanight napisał:

Ty chyba wieprza nie trzymasz?

2 na komunię córki ttzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
EEe 2 to jeszcze w ziemiance dasz radę schować jak to w innych rejonach kraju robili :)
  • Haha 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356
27 minut temu, withanight napisał:

Rolnik już Cię nie lubię :D

Ja tam źle nie życzę ale byłyby równe warunki gospodarzenia bo tak to jak w starej uni do nowej uni.  I jak żyć?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
@Rolnik a nie lepiej by bylo jak by ten asf zniknął a nie rozchodzil się na całą Polske? Wtedy warunki gospodarzenia będą równe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Tylko wiesz ,mozna by to do spalonej stodoły porównać , mi się spaila to i Tobie niech też się spali i będzie po równo ;) czyz nie?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
I oni się płotu na granicy czepili... Jak na mnie to niech oni odstrzał sanitarny ogłoszą bo ludzie będą strajkować nic nie robiąc więcej straci nasz kraj niż wybić te dziki w cholere... Warmińsko mazurskie tak jak mówiłem w mojej gminie już wszyscy polikwidowali, zostawił jeszcze jeden 200szt co by odchować i zawiesił.. wczoraj od nas jak i od nich ostatnie maciory poszły i jak tu żyć? W niemczech nowe chlewnie stawiają a u nas wsystko likwidują taka polityka polska zawsze ma po dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
kurcze, czy ryzyko przeniesienia wirusa miedzy stadami trzymanymi w zamknięciu jest tak duże by zabraniać ludziom hodować świnie? Jednocześnie dzikie świnie latają wszędzie bez ograniczeń. Co jest w takim razie celem tej bioasekuracji - ochrona przed zarażenie się od luźno latających dzików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Bioasekuracja ma na celu zniszczenie Polskiej hodowli świń bo przecież Polak może jeść Niemiecką wieprzowine bo nie od dziś wiadomo że wszysto co Niemieckie jest "lepsze". :) a tak na serio to oni sami chyba nie wiedzą po co ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Szorek napisał:

I oni się płotu na granicy czepili... Jak na mnie to niech oni odstrzał sanitarny ogłoszą bo ludzie będą strajkować nic nie robiąc więcej straci nasz kraj niż wybić te dziki w cholere... Warmińsko mazurskie tak jak mówiłem w mojej gminie już wszyscy polikwidowali, zostawił jeszcze jeden 200szt co by odchować i zawiesił.. wczoraj od nas jak i od nich ostatnie maciory poszły i jak tu żyć? W niemczech nowe chlewnie stawiają a u nas wsystko likwidują taka polityka polska zawsze ma po d*pie.

A kto kazał likwidować? Niecciało się robic przy świniach to polikwidowali  na świniacświat się nie kończy

Jakbyś wiedział ile u nas stawiają chlewni to byś się zdziwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
Nie chciało się robić? Cena jest taka, że się nie kalkuluję, do tego asf w pobliżu to jak mają nam wybić te świnie to woleli sprzedać...
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Ja tam źle nie życzę ale byłyby równe warunki gospodarzenia bo tak to jak w starej uni do nowej uni.  I jak żyć?

nam rok temu wybijali i zyjemy macie pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ale teraz jest PiS i oceniamy to co robi PiS. Jak będzie PSL to będziemy oceniać PSL... A te dziki w Wielkopolsce to żaden ASF. Najprawdopodobniej lód się pod nimi załamał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

psl juz był i h... zrobił

3 godziny temu, 30pawel napisał:

Bioasekuracja ma na celu zniszczenie Polskiej hodowli świń bo przecież Polak może jeść Niemiecką wieprzowine bo nie od dziś wiadomo że wszysto co Niemieckie jest "lepsze". :) a tak na serio to oni sami chyba nie wiedzą po co ona jest.

Po to aby ktos na matach i srodkach zarobił to przejdzie zobaczycie ze zaraz cos wymyslą nastepnego,aby kase wyrwac od chłopa ,nieoficjalnie juz tam cos szykuja nowego.Zobaczcie ploty maty  srodki i wszystko z tym związane jest napęd gospodarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez garek
      Nasz kolega z naszej internetowej braci rolników bierze udział w konkursie na człowieka roku Pleszewa zwycięzca będzie brał udział w konkursie na człowieka wielkopolski miło by było gdyby go wygrał, ciszył bym się jako rolnik . Pewnie większość zna Roberta i wie że jest ok. Dlatego dostał mój głos http://pleszew.naszemiasto.pl/serwisy/czlowiekroku2012/1676825,pleszew-czlowiek-roku-2012-robert-szymczak,id,t.html
    • Przez Tomkon91
      Witam, zakładam nowy wątek związany bezpośrednio ze "świeżą aktualizacją" planu bioasekuracji na terenach zagrożonych ASF. Proszę o Wasze opinie, zapytania, sugestie etc. Pozwólcie że pierwszy zadam pytanie - co myślicie o "podwójnym płocie" budynków w systemie otwartym, i jak w ogóle ustawa widzi termin "wolny system" (jakieś konkretne wytyczne)?  
    • Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj