bizonsuperzo56

jumz grzanie oleju hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam czy ktos z was mial problem z grzaniem oleju hydraulicznego do tego stopnia az byl goracy bo ja mam taki problem w swoim jumzie wymienialem pompe rozdzielacz filtr. pojade w pole probie nim pol godziny i rurki od hydrauliki co idzie do pompy nie idzie przytrzymac co jest nie tak waszym zdaniem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Ja miałem taki problem też mi się grzał olej aż prawie gotował w zbiorniku w lato w mtz i winny okazał się olej bo jeżdziłem na hipolu a hipol się szybko grzeje problem zniknoł jak wlałem hydrauliczny. Mysle że i u ciebie winny jest olej radze ci zmienić obecny na inny i zobaczyć czy się sytuacja poprawi. A na jakim oleju obecnie jeżdzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112
Zmniejsz ciśnienie na rozdzielaczu, wtedy zobacz. Ja ustawiłem mniejsze i od razu było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Może masz rozdzielacz od MTZ z obsługą regulatora? Było o tym dużo tematów, zrobić przelew z kanału sterującego i nie będzie problemu.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mam rozdzielacz prawidlowy do niego bo podawalem ze potrzebuje do jumza bez regulatora silowego i tu mnie to zastanawia co sie dzieje moge tylko powiedziec jeszcze ze przy podnoszeniu dos glosno slychac rozdzielacz szczegolnie jak sie nagrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jesteś pewny, że nie wcisnęli Ci rozdzielacza od MTZ. Możesz to sprawdzić odkręcając korek zaślepiający z boku rozdzielacza. Jak pod nim będzie jeden otwór centralnie jest od MTZ z regulatorem a jak dwa - jeden centralnie a drugi pod skosem to bez regulatora. 

Zaślepka w miejscu tego czerwonego korka na prawym boku na zdjęciu.

Jeśli nie, to pewnie zacina się zawór przelewowy, możesz spróbować go przeczyścić ale jak zostawisz ślady to po gwarancji. Innych pomysłów nie mam.

P80_3_4_222GG_2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Stary to możesz jedynie uszczelnić żeby na zewnątrz nie ciekło, jak przepuszczał olej w środku to nic nie zrobisz z niego. Zaglądałeś pod ten korek co pisałem. Jakie masz oznaczenie tego rozdzielacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
co oznacza że rozdzielacz jest z regulatorem?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Dwójki oznaczają, że wszystkie sekcje mają pozycję pływającą. 3/1 oznacza rozdzielacz samodzielny. Jak jesteś pewny, że takie ma oznaczenie to powinien być właściwy. Co Ty nim dźwigasz? może go przeciążasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Pisałeś że zmieniałeś pompę. Jakby była zużyta to mieli olej w sobie zamiast pompować na rozdzielacz i będzie grzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

A olej masz z bańki czy luzem kupywałeś ? bo jak luzem to może jest jakiś badziew i się grzeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zmienialem pompe na nowa podnosic podnosi bez problemu ale sie yen olej grzeje
olej byl kupowany luzem i nie mam z nim problemow w innym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

 Mając Rozdzielacz plywajacy podnośnik działa jak w typowej c-330? Bo ja mam zwykly i zawsze mam dociazenie...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

będę musiał kupić taki bo przy obecnym jak siądzie ktoś niedoświadczony to nie może ogarnąć maszyny


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Nie do konca jest tak jak w ursusie bo tu oprócz pozycji pływającej jest jeszcze wymuszone opuszczanie i jak ktoś nie wie, że trzeba dalej dźwignię pociągnąć to się podnosi na maszynie w górę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie teraz cały czas się można podnosić i już mam dość


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj