Krzys375

Orka z ładowaczem czołowym

Polecane posty

Krzys375    2

Witam

W tym roku zakupiłem plug Bomet u013/2 4x35 z wysokimi stopami. Dotychczas jezdzilem 3x30 ciągnik nie miał kłopotów z nim tylko problem z zapychaniem.

Zakup już zrobiłem jak myślicie ciągnik go bez problemu uciągnie na cieżkich ziemiach?

Mam zamiar wymienić lemiesze wziac z dlutami czy bez? Chcialem z Waryńskiego

Odnośnie tytułu tematu jak myślicie powinienem odpinać ładowacz? Mam go drugi rok ale jezdzac i orając mam wrazenie ze ciągnik miałby sie za chwile wywrocic.

Prosze o pomoc

Edytowano przez Krzys375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

nie piszesz jaki masz traktor, skąd mamy wiedzieć czy ci da radę go uciągnąć...

z drugiej strony logika powala, kupić pług, a potem się dopiero martwić czy traktor poradzi, a jak nie poradzi to co, postawisz pług w krzakach, sprzedasz, kupisz większy traktor???

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krzys375 napisał:

Witam

W tym roku zakupiłem plug Bomet u013/2 4x35 z wysokimi stopami. Dotychczas jezdzilem 3x30 ciągnik nie miał kłopotów z nim tylko problem z zapychaniem.

Zakup już zrobiłem jak myślicie ciągnik go bez problemu uciągnie na cieżkich ziemiach?

Mam zamiar wymienić lemiesze wziac z dlutami czy bez? Chcialem z Waryńskiego

Odnośnie tytułu tematu jak myślicie powinienem odpinać ładowacz? Mam go drugi rok ale jezdzac i orając mam wrazenie ze ciągnik miałby sie za chwile wywrocic.

Prosze o pomoc

Tak jak kolega napisał, zastanawia się przed zakupem a nie po, napisz co to za traktor. Co do tura to dajesz go na dół i nie ma problemu ze stabilnością, a dodatkowo masz dociążony przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Z jednej strony tur większa waga lepszy uciag, ale z drugiej wybijasz luzy, przedni napęd też dostaje. Ja uznaje jak tur to nie orka czy siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Nie martwie sie tylko zastanawiam. Jak nie uciągnie to sprzedam. Jak bym miał od kogo pożyczyć to bym tak zrobił ale niestety nie miałem od kogo. Jak nie da rady bedzie okazja kupić ciągnik. Jak zwykle jest fala myślicieli a żadnej mądrej odpowiedzi / podpowiedzi. 

Dzieki lukasz0920

Edytowano przez Krzys375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

a Ty odpowiadając wraz nie napisałeś jaki masz traktor. Nikt tu szklanej kuli nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Sorki. Zapomnialem w 1 poscie napisac. Ursus 4514 z rok 1996

Edytowano przez Krzys375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

4514 obawiam się że będzie miał problem z udźwignieciem 4 skibowego pługa na ciężkiej ziemi a ten ciągnik to tak ma z tą stabilnością w ładowaczu opuść na tyle aby nie przeszkadzał i nie powinien się przewrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie wiem jak ciężkie masz ziemie ale na rędzinie będzie problem z głęboką orką. Choć nie ma się co martwić, najwyżej jeden korpus do góry i jedziesz dalej. Pod siew powinien sobie poradzić choć to zależy od ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Ta.. 4514 i 4x35. Te jedna skibe od razu w krzaki postaw i ciesz się jak 3 uciągnie w tym rozstawie
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
3 godziny temu, Krzys375 napisał:

Nie martwie sie tylko zastanawiam. Jak nie uciągnie to sprzedam. Jak bym miał od kogo pożyczyć to bym tak zrobił ale niestety nie miałem od kogo. Jak nie da rady bedzie okazja kupić ciągnik. Jak zwykle jest fala myślicieli a żadnej mądrej odpowiedzi / podpowiedzi. 

Dzieki lukasz0920

Nosz kurna mac , miales jakis tam plug do jakiegos ciagnika , kupiles wiekszy i pytasz czy uciągnie ?!

Mysliciele ??? Chyba myslisz ze tutaj sami wróżbici a nie mysliciele .

Ile masz lat zeby zadawac takie glupie pytania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ciągnik z turem obalić podczas orki xD skądś tyś sie urwał ? z choinki czy z palmy ?

Ja to bym ci radził jeszcze powietrz upuścić ... bliżej ziemi bedzie stabilniejszy B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
Znajomy ma Fendta 105 km i pług Frost 4x35 obracany i w wielu sytuacjach brakuje mocy. Ma ziemie 3-4 klasa. Do 4514 to tylko 3x35 i nic więcej bo szkoda się męczyć. Lepiej mieć jakiś zapas mocy niż problemy z utrzymaniem prędkości w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

jak masz 6 klase, orka na 15 cm i jak włączysz 4x4 to może bujniesz ten zestaw, na nic więcej bym nie liczył. A co do podnoszenia to na pewno podniesie bo ile ten bomet waży, max 500 kg, toż to jest praktycznie to samo co stary UG.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
20 minut temu, Uziu92 napisał:

jak masz 6 klase, orka na 15 cm i jak włączysz 4x4 to może bujniesz ten zestaw, na nic więcej bym nie liczył. A co do podnoszenia to na pewno podniesie bo ile ten bomet waży, max 500 kg, toż to jest praktycznie to samo co stary UG.

Na 6 klasie to samo kolko bedzie sie zarzynac w piach na 15cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

czemu na 15cm orać ? ja mam od 4b do 6 i przez wiele wiele lat ug 4x35 ciągała poczciwa 80tka i nie miała jakiś większych problemów ... i nie nie robiłem głębokiej podorywki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

to uczep do ciągnika 60km pług 4x35 i zobaczysz czy głębiej jak na 15cm dasz radę orać z zadowalającą prędkoscią, wsadzenie pługa 30cm w ziemie i rycie na niskim biegu prawie w miejscu ze niby idzie to nie orka.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ja myślałem że on ma około 70km a tu taka niespodzianka .. mocy tyle co 60tka podkręcona na pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

do takiego  mysle 3x35, nawet rolnik do swojego ursusa kupił coś chyba podobnego a jego mocniejszy o 10 koni, ale przynajmniej wykona orkę na każdej glebie i w każdych warunkach, a nie redlenie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

ciągnik z turem obalić podczas orki xD skądś tyś sie urwał ? z choinki czy z palmy ?

Ja to bym ci radził jeszcze powietrz upuścić ... bliżej ziemi bedzie stabilniejszy B|

Mało stabilny jest ale jak się ma nawóz na ładowaczu albo belę do przodu jazdą do tyłu można go łatwo wywrócić Ale do przodu to już trzeba się namęczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ale oczym ty teraz mówisz ? ten sie pyta czu orać z turem bo mu sie niby ciągnik obala a ty piszesz o przewożeniu ładunków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

Bardziej chciałem opisać granice w jakich się mieści ta stabilność żeby rozwiać wszelkie wątpliwości ale jeśli twierdzisz że pierdziele głupoty to wybacz 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ale macie problem o.O ja mam przy swoim Ursusie 5314 tura i jakoś nie ma problemu ze stabilnością podczas orki a tura mam uniesionego na tyle żeby była dobra widoczność a co do Ursusa 4514 kolegi Krzys375 to powinien dać sobie radę z pługiem 4*35 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez bartal
      Witam wszystkich. 
      Jestem nowy na tym forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. 
      Szukam traktora 95-120KM 
      Traktor będzie wykorzystywany głównie przy orce i przy pracy z turem
      Zastanawiam się jaki ciągnik wybrać czy coś zachodniego używanego za 50 000 zł znajdę (i długo nim pojeżdżę, ma to być ciągnik na lata)
      Za używanego nie dam więcej, nie ma mowy o tym. 
      Wiadomo, żęo chodzi o to by to był traktor w miarę bezawaryjny. 
      Nie ukrywam ze mile widziany rewers, do pracy z turem wg mnie to podstawa. 
      A mam Pronara 82SA i w nim skrzynia jest porażką...
       
      Czy może warto jednak kupić coś nowego z marek - Zetor, Pronar Farmtrac itp? wiadomo w tym przypadku liczę się z tym że to będzie ponad 120 tyś. Proszę o pomoc. 
       
    • Przez barszczu999
      Witam. Zastanawia mnie czy można zastąpić tradycyjną uprawę tzn. talerzowanie, orkę a następnie agregatowanie uprawą tylko i wyłącznie pługiem i broną wirnikową. Chodzi mi głównie o kukurydzę bo co roku siejemy w granicach 100ha. Taka modyfikacja była by dużym zaoszczędzeniem czasu, a według mnie wyjdzie to na jedno i to samo. Dlatego chcę zasięgnąć opinii co o tym myślicie.
    • Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

    • Przez MariuszWakowicz
      Witam mam pytanie dotyczące przygotowanie pola pod burak czy orka przedzimowa czy lepiej gruberem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj