BercikFarm

A wy już coś macie posiane ? -Wiosna 2018

Polecane posty

ZELKOW    1293
ja pod koniec tyg, planuje wyjść do siewu i jarych i drugiej dawki na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ja dziś uprawiłem jutro sianie pszenica jęczmień i owies. Za jakieś 2 tygodnie łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu łubin aż za dwa tygodnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja przed świętami dałem azot na zboża, a dzisiaj włóka. I jak mówią parę dni chłodniejszych, a później ciepło, to pasowało by coś o burakach pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Dokładnie jak tak sieję, i antywylegacz 725sl daję najtańszy i fungi z dwa razy o ile duże nawożenie azotu bo jak nie wielkie to raz starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Nic. I szybko się na to nie zanosi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nic jak zalało na jesieni tak woda stoi a mam tam obornik do rozwiwzienia i orka masakra nawozy poszły polifoska na łąki potem padał śnieg więc pewnie h*j z tego zostało pierwsza dawka na żyto poszła azotu 200kg ha jak przymarzło bo wjechać by nie szlo bo bagno, ładnie było a potem atak zimy kolejny. ...porażka na całości kwalifikat mi z pół hektara to zgnił woda do kostek cały czas ....a obornikiem się topie bo nigdzie wywieźć nie da rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Tybalt już równy tydzień w ziemi,została arabella do siania i jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W tym tygodniu ruszam z owsem .Ziemia odmarzła i można coś robić .Na glinie trochę podsycha .Po weekendzie może uda się groch zasiać i dalej zboże .Pewnie na gliny wjechał ,bym pod koniec tygodnia ,lecz rowów narobić mi się nie opłaca .

3 godziny temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie jak tak sieję, i antywylegacz 725sl daję najtańszy i fungi z dwa razy o ile duże nawożenie azotu bo jak nie wielkie to raz starczy

To kolega ile zbiera z hektara takiej mieszanki ton ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Ja to pod jare dopiero wczoraj zacząłem orać :) a oziminy - rozsialem pierwszą dawkę N, a po niej zimno, śnieg, deszcz, znowu zimno i po 2tyg od rozsiania dopiero pierwszy ciepły dzień dziś, a zboże nic nie ruszyło. Jak będę miał jeszcze 8hq pszenżyta na przesianie to tylko w łeb sobie strzelic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mieszankę zasiałem tydzień  temu  dzisiaj uprawiam pod  pszenicę  i kukurydze  jutro  jak nie będzie padać  sieje pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715

zasiane 4 ha pszenżyta jarego  jutro jeszcze 3,5ha pszenżyta oraz może 2 ha pszenicy jarej owies może  w sobotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj