Polecane posty

Gość   
Gość

Faktura zakupu, świadectwo homologacji, wniosek o rejestrację, przegląd jest wbijany w urzędzie komunikacji, mi dali na 3 lata. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka    12

Mam duży problem z przyczepą. Niedawno dostałam ją w spadku, przyczepą jest bez tablic, dowodu, tabliczki znamionowej po prostu goła. Jak ją zarejestrować? Czytałam o rejestracji przyczepy SAM, czy dalej jest to możliwe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

SAM  - nie ma już takiej możliwości.Ten spadek to chyba tylko w teorii, bo potrzebne jest prawne przeniesienie własności , tylko czego .....? Brak jakichkolwiek danych ,nawet nie wiadomo czy była zarejestrowana. Jaki to model przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka    12

D35t. Nie była rejestrowana, mam na nią umowę kupna sprzedaży z numerem win i numerem faktury. Udało mi się dowiedzieć, że tego samego dnia sprzedano 2 takie same przyczepy na identyczne viny i faktury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jeżeli została zakupiona przyczepa nie rejestrowana , to potrzebna jest faktura zakupu i wyciąg z homologacji. W latach 80-tych i wcześniej wyciągu nie wydawano dlatego myślę ,że nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Mam pytanie odnośnie kupna przyczepy do remontu która będzie stała przez np 2 lata. Muszę wykupić na nią OC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jeśli poprzedni właściciel miał ważne OC to nowy musi je przedłużyć. Jeśli nie było to w dniu rejestracji musisz wykupić polisę


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

W innym temacie dowiedziałem się że jest coś takiego jak pojazd historyczny i nie ma takiego obowiązku, rok produkcji 1965

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taki pojazd musi mieć opinie rzeczoznawcyze jest odbudowany na oryginalnych częściach  i mieć szczególne znaczenie dla histori motoryzacji.

Wczoraj OC za przyczepę Autosan zapłaciłem  46pln/rok więc tragedi nie ma

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

@asharot nie myl pojęć! Pojazd historyczny to nie jest to samo co zabytkowy. Definicja pojazdu historycznego dotyczy tylko ubezpieczenia OC. Każdy pojazd starszy niż 40 lat jest z ustawy pojazdem historycznym, na którego nie trzeba wykupywać polisy OC, jeśli nie będzie poruszał się po drogach publicznych.

Pojazd zabytkowy musi mieć wystawioną opinię rzeczoznawcy, wykonane badanie techniczne dla pojazdów zabytkowych. Oprócz tego musi być wpisany do rejestru zabytków i zarejestrowany jako pojazd zabytkowy. Taki pojazd musi być zbudowany w 70% z części oryginalnych, w tym główne podzespoły muszą być oryginalne (ale i tu jest pewne pole manewru😉). 

3 godziny temu, daron64 napisał:

Musi być ciągłość ubezpieczenia, nie ważne czy sprzętu używasz, czy nie

Pojazdy starsze niż 40 lat, są z ustawy pojazdami historycznymi i nie muszą mieć wykupione polisy OC, jeśli nie będą poruszać się po drogach publicznych. Na taki pojazd można wykupić OC na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż rok.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Z czystej ciekawości, zajmujesz się ubezpieczeniami? Bo zdaje mi się, że w kilku tematach widziałem Twoje wypowiedzi na ten temat i były dość rzeczowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Dużo czytam na temat ubezpieczeń komunikacyjnych, bo nie chcę płacić za coś, za co nie muszę. Czasami lepiej wiedzieć więcej niż mało doinformowany agent ubezpieczeniowy lub urzędnik w WK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
19 minut temu, asharot napisał:

Da radę tylko wydziały komunikacji potrafią zweryfikować taką umowę

Tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tzn że mogą sprawdzić autentyczność takiej umowy, tak powiedziała mi pani w WK jak rejestrowałem swoją ale umowie miałem przez niemieckiego rolnika podpisaną i już 2 lata spokój


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie najlepiej szukać ogłoszeń z przyczepami? Jakieś otomoto czy fb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Nie zakładam nowego tematu, bo może tu ktoś mi pomoże. Zacząłem gospodarzyć po teściu,który zmarł mam dwie przyczepy d 55 ,które nie są zarejestrowane. Były kiedyś zarejestrowane na teścia ojca . (Który też nie żyje ). Mam do nich dowody rejestracyjne. Nie ma tabliczek znamionowych

Czy mogę jakoś je teraz zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odnajdź " dwie umowy sprzedaży
Między ojcem teścia / teściem
A teściem i Tobą.
Wystarczy spokojnie poszukać z odpowiednimi datami, cenami tak by nie kuło w oczy WK.
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Lukecki
      Witam, mam do kupna ciągnik, facet mówi że nie jest zarejestrowany, lecz ma tylko certyfikat zakupu oryginał i tłumaczenie na PL. Czy da się na podstawie tych dokumentów go zarejestrować? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj