Polecane posty

Elektro2015    89
Witam. Kupiłem przyczepę która była zarejestrowana na firmę od gościa który kupił ją 25 lat temu i tak stała u niego, a on jej nie rejestrował i ale dowód i dokumenty o kupnie jej od pewnej firmy dostałem razem z przyczepą tyle że jak pojechałem ją przerejestrować to okazało się że przyczepa o takich numerach ramy jest już zarejestrowana i co teraz będzie czy ktoś był w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Papiery by podrobili ? cieekawy przypadek, oni niech sprawdza papiery, bo w tych wydziałach komunikacji to nie zły burdel jest w nie których starostwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10
W tv kiedyś było że ktoś kupił c360 po podobnych przejściach jak ty. Komentarz ostateczny właściciela był tak :to jakiś bubel, ciągnik jest, działa a nie nożna nim jeździć. Pewnie jak była ileś lat nierejestrowana to numery zdublowali i problem będzie żeby ją zarejestrować. Chyba żeby same czyste papiery do niej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
wlasnie tez mialem taki przypadek kupilem przyczepe sprowadzoną z umową na goscia z niemiec byla orginalna tabliczka z numerami. ale nie przykrecona. pojechalem zarejestrowac i okazune sie ze taka przyczepa juz jest zarejestrowana w polsce. i nic nieda sie z tym zrobic. dzwonie do goscia co mi ja sprzedal i mowie jak jest gosciu powiedzial ze odda mi 2 tys i mam sobie papiery kupic a ta tabliczke mam mu odesłać. (zeby mogl kolejnego oszukac) kase przeslal ja tabliczke odeslalem i kupilem same papiery za 1500 zl. i tak sie to u mnie zakonczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zarejestrowana przyczepa jest z tej samej firmy co Twoja ? Weź rzeczoznawcę niech Ci zrobi dokumentację, potwierdzi autentyczność numerów i wtedy jedź do wydziału komunikacji. Być może Ci co zarejestrowali maja cos kombinowane.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Właśnie sprawa jest taka że nie wiem kto i jak zarejestrował jakąś przyczepę na tych numerach, najbardziej dziwi mnie to że ja mam na przyczepę dowód rejestracyjny na firmę X a ktoś jednak zarejestrował inną przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weź rzeczoznawcę, jeśli potwierdzi autentyczność numerów to powinni Ci zarejestrować przyczepę, i wtedy zajmą się tamtą osobą, będą wyjaśniać sprawę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Będę się jeszcze dowiadywał w wydziale komunikacji jak będzie rozwiązana sprawa i czy jakoś uda się to wszystko polubownie załatwić bo nie chciał bym komuś narobić problemów, ale muszę mieć zarejestrowaną przyczepę
Kupiłem przyczepę po cenie złomowej więc napewno jej bym nie oddał nawet jak bym miał tylko nią jeździć po podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

1. Umowa kupno/sprzedaż 

2. Opłata skarbowa

3. Dowód rejestracyjny + tablica rejestracyjna 

4. Aktualnie badanie techniczne 

No i kasa na opłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może . Za samochodową też nie płaciłem , jak dobrze pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ciągnik też maszyna rolnicza a opłatę skarbową trzeba robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Chyba że jest faktura vat, wtedy kupujący zwolniony z opłaty skarbowej.

Edytowano przez arturooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
oplaty sa od kwoty na umowie od 9600zl ponizej musisz miec stempel urzedu skarbowego na umowie w wydziale komunikacji nawet tego chyba nie wymagaja ale z czasem skarbowy to weryfikuje i wtedy kosztuje to wiecej

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello363    0

arturooo napisał: Chyba że jest faktura vat, wtedy kupujący zwolniony z opłaty skarbowej. umowa kupna sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

A jeżeli nabyłem przyczepę w spadku a poprzedni własciciel nie przerejestrował jej na siebie -mam fakture vat  zakupu na niego to czy muszę coś w skarbówce płacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

A jak to jest z nową przyczepą? Co potrzebuję do zarejestrowania? Mam oświadczenie producenta ze wszystkimi danymi przyczepy, ale co jeszcze? Fakturę kupna? I czy muszę robić przegląd nowej przyczepie czy ona ma już zrobiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Lukecki
      Witam, mam do kupna ciągnik, facet mówi że nie jest zarejestrowany, lecz ma tylko certyfikat zakupu oryginał i tłumaczenie na PL. Czy da się na podstawie tych dokumentów go zarejestrować? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj