Piters182

Amazone AD-Dobór wyposażenia

Polecane posty

Piters182    29

Witam, stoję przed kupnem siewnika nabudowanego Amazone AD, tylko nie mogę się zdecydować na 2 rzeczy. Pierwsza sprawa to który wał gumowy, czy KW580mm, czy KWM Matrix 600mm. Znalezione obrazy dla zapytania amazone waÅyPodobny obraz  

 

Druga sprawa, czy tylny zagarniacz mechaniczny jaskółkowy czy rolkowy. 

Podobny obrazPodobny obraz

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
W styczniu stałem przed tym samym wyborem, ja chciałem brac KW5800 ale starszy uparł sie na packera ... Ten wyżej jest juz od lat i sprawdzony, ten drugi to w zasadzie nowość, my wybraliśmy zagarniacz rolkowy , póki co nie powiem jak sie pracuje bo nie mamy jeszcze go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ile dopłacałeś za niego? Ale chyba nie tak mało trzeba dopłacić.  Za ten zagarniacz rolkowy. Co tam jeszcze z dodatkowego wyposażenia dobierałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

KW580 sprawdzony, świetne efekty, nie klei się na ciężkich ziemiach. O KWM Matrix 600 sam chętnie poznam opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Dnia 3.04.2018 o 23:15, Piters182 napisał:

Ile dopłacałeś za niego? Ale chyba nie tak mało trzeba dopłacić.  Za ten zagarniacz rolkowy. Co tam jeszcze z dodatkowego wyposażenia dobierałeś ?

Za zagarniacz rolkowy 3600 dopłaty  netto , lecz dokładnie nie pamiętam bo kawał czasu temu zamawiany , ja brałem koło ostrogowe hydrauliczne , zmiana nacisku redlic hydrauliczna , komputer amadrill , przedwschodowe ścieżki , dodatkowe czujniki w skrzyni nasiennej , większa skrzynia , oświetlenie , nadzór scieżek , poręcz , wkład od rzepaku , hydrauliczna zmiana dawki wysiewu i to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A znaczniki boczne? Jedni mówią że potrzebne, a inni że to głupota, bo i tak się koło puszcza przy zasianym i jest ok.  Jakoś tanio dopłacałeś za zagarniacz rolkowy, mi  diler powiedział coś około 6-7 tyś. Tak samo jak i temat zagarniacza rolkowego, jedni mówią że to nie potrzebne i w dodatku się z mokrej rędzinie może obklejać i nawet ziarenka wyrywać. A znowu słyszałem że są lepsze wschody np rzepaku, ale nie wiem czy to prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Zagarniacz poprawia zagęszczenie przy lekkich i średnich glebach dlatego polecają go do rzepaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Idealny żaden wał nie będzie, ale KWS580 jest jednym z lepszych i bardziej uniwersalnych wałów na rynku. Nie lepi się na ciężkich ziemiach w porównaniu np do Packera. Na lekkich dzięki ugniataniu ziemi punktowo pomaga w zachowaniu wilgotności gleby. Co do Matrixa nie mam pojęcia czy będzie jeszcze lepszy czy gorszy bo nie miałem z nim styczności, jedynie na premierze Europejskiej go widziałem ale wtedy nikt nie potrafił mi powiedzieć jakie ma właściwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Dokładnie, nie jest sprawdzony i się kupuje kota w worku. Niby ma się lepiej kręcić dzięki tym zębom, a czy się będzie bardziej oblepiał czy mniej ciężko powiedzieć. A na temat zagarniacza rolkowego jakie masz zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ten w amazone nie powyciąga Ci nasion, bo jest umieszczony za zagarniaczem palcowym, a nie przed jak u innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Tyle że u innych producentów w większości to nie jest zagarniacz tylko koło kopiujące na którym ustalasz głębokość siewu. W takim np. Kuhn trzeba wziąć to koło kopiujące do rzepaków ponieważ na redlicy talerzowej ciężko bez tego utrzymać płytki siew z równomierną głębokością i dociskiem (mówię o płytkim siewie przy rzepaku ponieważ dla zbóż nie ma potrzeby koła kopiującego). W Amazone w AD i AD-P głębokość jest ustalana na kółku RoTeC więc masz już ustaloną głębokość siewu bez żadnych dodatków. Zagarniacz rolkowy jak sama nazwa wskazuje jest tylko zagarniaczem. Różnica do zagarniacza palcowego jest taka że dodatkowo dogniata nasiona więc może się przydać na lekkich glebach (większe zagęszczenie = więcej wilgoci w glebie). Moim zdaniem może się przydać ale nie jest to must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

"Zagarniacz rolkowy" to tylko nazwa handlowa amazone, w rzeczywistości są to rolki dociskowe umieszczone za zagarniaczem palcowym, a nie żaden zagarniacz. Głupio byłoby zakładać do roteca jeszcze rolki przy redlicy. Po prostu amazone ma inne rozwiązanie niż pozostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Chwalo te rozwiązanie w zakamionione pola, bo odzielnie pracuje redlica a odziellnie kółko. Najgorsze te mozajki, jednego roku się sieje rzepak w suchy piach, a raz w mokrą rędzine co się wszystko obkleja. No i weś maszynę kup wszechstronną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Atari
      Witam, mam problem z montażem czujnika prędkości na koło ciągnika. Nie wiem ile zastosować magnesów. W instrukcji obsługi nie widziałem żadnej informacji na ten temat. 
      Chciałbym też wiedzieć jak później skalibrować sterownik.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj