Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Heniu95    1

Witam wszystkich zgromadzonych,

Chcę kupić ciągnik rolniczy z podanych, New Holland t6030 lub Deutz fahr k420 lub Fendt 411 lub Zetor 11441

teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych czterech jest najlepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie. Ciągnik pracowałby na 40 hektarowym gospodarstwie, jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp .

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Fendt tej serii to raczej nie do tej kategorii :) i był by najlepszym rozwiązaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thompson79    31
Jak można się zastanawiać nad tym czy Fandt czy zetorowski szmelc. Kwestia kasy bo zetora kupisz na wage a za Fendt-a będziesz musiał zapłacić jak za ciągnik. Poza tym Fd bedziesz mógł trzymać na podwórku bez narażania się na kpiny 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a kolega ma rację z tym że od razu do fendta weź sobie kredyt na naprawę skrzyni albo silnika bo tam za to że się posada go płacisz razy 5 za części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Sluchaj thompsona :D Fendta bedziesz bal się używać by coś nie ebło, będzie stał ale faktycznie szpan bedziesz miał. Niemiec się będzie cieszył że sprzedał kolejny szmelc na wagę polakowi. A Zetorem jaki jest to jest, będziesz robił. Naprawy sam wykonasz. Bo jeśli porównujesz te ciagniki to w podobnych pieniądzach chcesz je kupic. I nie oszukujmy się, za te pieniądze dobrego fendta nie kupisz. 

Edytowano przez ZYLA
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thompson79    31
Zetora poznasz na wylot przy tych ciągłych naprawach...😂 O 12-stej w nocy będziesz wiedział jakiego klucza potrzebujesz do naprawy. Ktoś kto użytkował zetora i raz się przesiadł na fendta to już nie myśli żeby wracać do zetorowskiej średniowiecznej technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thompson79    31
Sąsiad ma nh 80-cio konny. Kupił go nowego kilka lat temu, zero szanowania tej maszyny a i tak chodzi bezawaryjnie. Wszyscy obstawiali że zajeździ go w miesiąc a tu nic 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Może w to nie uwierzysz ale Forterra 11441 vs t6030 wujowie się przeciągali i ku nawet mojemu zdziwieniu był remis. ;) Jak chcesz ciągnik prosty i tani w naprawie to Zetor, tylko znajdź model z klimatyzacją bo potem będzie pluł sobie w brodę. Tamte też bezawaryjne nie będą, a cena części inna. Nie myślałeś nad jakimś Jeleniem np. 6620 z początku produkcji tej serii? Cena będzie na tym samym poziomie co wymienione przez Ciebie traktory. :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Jeśli chodzi o John Deere'a to boję się bo wszyscy w okolicy narzekają na spalanie w tych starszych i nowszych, a jak z cenami części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Tak, tak inne na powietrze chodzą i jeszcze pewnie paliwa w baku przybywa. :) Z twoich postów orientuje się że masz Proximę to Cię zaskoczę bo mam jednakowej mocy ciągniki Jelonka i Zetora to wychodzą identycznie ze spalaniem. Ceny części jednakowe z cnh, nie które nawet na korzyść Jelonka. ;) Oleje itp. jeden ciul czy do tego czy do tego. Chcesz wiedzieć więcej priv. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-smyk-    9
nh plus czy delta ? osobiscie posiadam t 6050 plus i chwale go sobie, skrzynia trochę wyje ,a tak to wszystko okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Jeszcze nie wiem bo są różne wersje za podobne pieniądze choć plus jest mniej niż delta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wygladem czy jezdziles?

Ja zetora w przedbiegach bym sobie darowal. Kiedys sie takim nowym przejechalem i mialem dosyc. Osobiscie niedawno sprzedalem valtre 6550 i jestem na etapie kupna dwoch valtr a jezdzilem naprawde spora iloscia ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Jeździłem ale nie o to chodzi tylko po prostu nie chcemy Valtry. A i jeszcze się dopytam jakie są różnice między New Hollandem Plus a Deltą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-smyk-    9

Inna skrzynia napewno a czy coś wiecej to nie wnikalem bardziej, plus jest bardziej wypasiony od delty

Edytowano przez -smyk-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Wersja Plus ma wyższą kabinę i w tej wersji jako tako to wygląda, wersja Delta ma niższą kabinę i ogólnie jest uboższa. ;) Skrzynią to się nie różnią bo i tu i tu możesz skrzynie wybrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniu95    1

Czyli cobyście bardziej teraz polecili New Holland t6030 czy Deutz fahr k420 i dlaczego. Po odpowiedziach stwierdziłem że Zetor i Fendt odpadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Na początku napisałeś, że ciągnik będzie jako główny robił. "Hohland" ma 6 cylindrów, a DF 4 co przemawia na korzyść nh tyle ci mogę powiedzieć. Będzie bardziej elastyczniejszy podczas ciężkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam wszystkich, 
      Mam dziwny problem z Zetorem 5211, mianowicie z okolic tylnego mostu lub zwolnic dobiega głośne trzeszczenie. Dodam, że nie jest to zjawisko stałe ale zaczyna się po jakichś 20 minutach cięższej pracy w polu. Jest to właśnie o tyle dziwne, że jak na podwórku próbowaliśmy kręcić kołami na lewarku albo jeździć po placu zeby dokładniej zlokalizować problem to wtedy jest cisza i niby wszystko gra. A jak talerzowalem w polu albo woziłem wapno Piastem to trzeszczało. Dodam, że dźwięk ten występuje tylko podczas jazdy do przodu. Raz jak zatrzeszczało to szarpnęło traktorem podczas jazdy i znowu cisza. Nie wiemy po prostu gdzie szukać przyczyny problemu i co naprawić. Nagrałem tylko ten dźwięk, może pomoże w diagnozie. Ale nie udało mi sie dokładnie namierzyć skąd dobiega. 
      https://youtu.be/53-Z6vYs658
    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie odnośnie ciągników new holland, czym się różnia. Modele swb od lwb?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj