Zaloguj się, aby obserwować  
kamillss16

Jak usprawnić belowanie???

Polecane posty

kamillss16    0

Mam dwa ciągniki mtz.82 ktory chodzi przy belarce sipma FARMAII i C-330m który chodzi przy ładowaczu i ciąga dwie przyczepy na każdą po 6 bel ktore niestety trzeba zwalacrecznie lub odpinac sie i spychac ladowaczem co zajmuje duzo czasu rowniez kladzenie nie idzie szybko bo podniesie max na jadno belke na przyczepe.Potem mtz podpinam do owijarki a 30 dlej klade na owijarke ale niestety nie jest wyposarzona w tura hehe<lol2> wiec belki trzeba stawiac ręcznie co ludzi zaczyna powoli wkurw....ać bo inni mają tury i nikogo nie brak przy owijaniu moj biznes schodzi na psy inni idą w gore.

MOŻE KTOS MA JAKIS POMYSL JAK TO WSZYSTKO TANIO I DOBRZE ZMECHANIZOWAC??? INNY LADOWACZ , WSPOMAGANIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A może inwestycja w jakiś średni traktorek z turem i chwytakiem do bel, czy raczej następny ciągnik odpada? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a może inna owijarka tak żeby od razu owijać i przerobić tura żeby był z chwytakiem koszty niewielkie a efekt spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

wiem po sobie c-330 jest kiepska w takich sprawach w udzwigu;/ lepiej jakbys ją sprzedal i kupic mf255 z turem powiem ci ten ciagniczek to piekna sprawa w ladowaniu bel i w udzwigu bez poruwnania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillss16    0

Hmm a inna owijarka??? tzn jaka??? głównie chodzi o to żeby samemu stawiac belki przy owijaniu po wykiprowaniu ofoliowane z tym ladowaczem co mam nie da rady bo belki dziurawi podnosi tylko góra doł

 

no no to juz cos ciekawego tylko jak on wygląda ile koni moze jakis link do foty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

wiec zainwestuj w ladowacz czolowy z chwytakiem do bel

 

poszukaj gdzies w galeri tam jest, tylko ze ja go mam z 2 sekcyjnym rozdzielaczem a jest opcja z 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a może tur do MTZ -82????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillss16    0

Tur w mtz byl by niewykorzystany bo on chodzi przy belarce i owijarce a c330 nie wywali belki owijac owija ale nie wywali hmmm a moze przerobienie poddnoscnika w c330 na tłok?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

a czemu c-330 nie wywali?? u mnie sasiad owija 330, ojciec tez nad tym mysli, bo jak jest akcja sianokiszonka to 4 traktory nie starczaja a wciaz przekladac 7211 do owijarki to sie mija z celem, tylko u mnie bylo by trzeba zamontowac jeszcze jedna pompe do 330 bo mam przy nim tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jest tam siłownik do wywalania a wszystko działa bez ciągnika potrzebne jest tylko zasilanie elektryczne (a patent nasz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie nie pamiętam większość materiałów już mieliśmy pompę i siłownik od znajomego kupiliśmy za 100 i tylko żelazo i kilka innych rzeczy trzeba było dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

jak usprawnić? kupić lepszy sprzęt,albo nie bawić się w rolnictwo,sory ale ja troche nie rozumiem jak mam coś robić to chce żeby to wyglądało jak ma wyglądać a nie jak 100 nieszczęść...


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nieciekawa sytuacja. Ja widze tylko jedno rozwiązanie, tur do MTZ. Grabisz C330 i prasujesz MTZ. Potem przyjeżdżasz MTZ po bele (wrzucasz po 8 czy nawet 10 na przyczepe), zwozisz, owijasz C330 (powinien dać rade z owijarką, tylko jakieś obciążniki na przód) a ładujesz i układasz belki MTZ. 3-sekcyjny tur na ciagniku 4x4 to nieoceniona rzecz. Z innych opcji raczej zadowolony nie będziesz (nie inwestuj w półśrodki!)

 

Filmik jednego z naszych forumowiczów

http://www.youtube.com/watch?v=0Be2ryttc6U

obejżyj całość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

@mirasek masz w 100% racje ;)

To będzie najlepsze rozwiązanie....

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

najlepszym sposobem na rolowanie jest...społka z kilkoma rolnikami który tez robia bele.....u mnie tygladało to tak....jeden ciagnik rolował, dwa stały z przyczepami dwa ciagniki z tur....na placu stały dwie owijarki i jedna ciagnik z tur i "rakiem" i robota szła!!!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj