Skocz do zawartości
bel920

niski poziom białka w mleku

Polecane posty

bel920    7

Żywię krowy głównie kiszonką z kukurydzy, śruta zbożowa 2 kg na krowę, śruta rzepakowa, dodatki mineralno witaminowe, siano, tak od jesieni bez zmian. W zime białko było 3,5 a teraz 2,8 i ostatnio 2,5. Co sądzicie o tym i proszę o rade.

radeks    3

Kolego ja tez mam taki sam przypadek wcześniej było 3.7, 3.5, mniej niż 3,2 to nie było i jak przyszły wyniki z mleczarni to raptem 2,5 się zrobiło nie wiem pewnie mleczarnia sobie chce zarobić jak zawsze na rolniku, czekam aż próby z kontroli przyjdą to porównam wyniki.

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    85

2kg śruty? Jaka masz wydajność? Trzeba jeszcze mocznik określić, w jakiej fazie laktacji są krowy.

Moja mleczarnia nie oszukuje :D

Ferdek07    62

Tak tak ta zła mleczarnia robi co zechce, dzisiaj sam dostałem plik zawiadomień o złych wynikach mleka, na szczęście mojego nazwiska tam nie było, ale wszyscy znajomi byli i znowu będzie jak to mleczarnie kręcą, a tak naprawdę to wisonę mamy i wychodzą wszystkie niedobory, a poprzedni sezon był tragiczny mokry złej jakości pasze długa zima i mamy to co mamy w tym roku dużo przypadków jest zapaleń płuc u bydła i wyjątkowo dużo upadków,

@Bel920 a jaki poziom mocznika w mleku? Tylko śruta zbożowa i rzepak, może krowy są podkwaszone ile tych minerałów i jakie? Kwaśny węglan sodu stosujesz?

ps. próbował ktoś te złote granule z doshche, bo ja żadnego efektu nie zauważyłem

bel920    7

Kolego powiedz gdzie można dostać ten kwaśny węglan sodu i co to jest bo pierwszy raz o tym słyszę a poziomu mocznika moja mleczarnia nie podaje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się