wojteczek20

Fendt 312 czy JD 6630 co wybrać?

Polecane posty

wojteczek20    0

mam URSUSA 1222 bez przedniego napedu i z tym agregatem se radzi nawet niezle i z plugami 4 poszerzanymi to myle ze i fend 312 i jd 6630 se poradza bo niby pare koni maja wiecej. Tylko ten fend podobny jest do pronara jak dwie krople wody i to mnie w nim przeraza eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a ja powiem tyle w fendzie masz oszczednosc paliwa nieporównywalna z jd


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakieś miarodajne wiarygodne źródła? Moc nie bierze się z powietrza, tyle ode mnie. :D Poza tym F to 4 cyl. a JD to 6. i niech nikt nie wciska kitu, że F będzie szedł w polu lepiej niż Jasio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

no napewno janek w polu bedzie troche sztybniejszy napewo ale mysle ze w orce niej janek spali niz fendt

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

mam URSUSA 1222 bez przedniego napedu i z tym agregatem se radzi nawet niezle i z plugami 4 poszerzanymi to myle ze i fend 312 i jd 6630 se poradza bo niby pare koni maja wiecej. Tylko ten fend podobny jest do pronara jak dwie krople wody i to mnie w nim przeraza eh

 

Fendt podobny do Pronara? Te 2 marki nie maja z soba nic wspolnego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oj mają mają, np dostawca silników dla Pronara i dla Fendta jest ten sam, mam tu na myśli Deutza, jakby jeszcze dalej poszukać to by pewnie się jeszcze sporo znalazło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no to poszukaj, bo nie moge sie doczekac dlaczego pronar kosztuje 3x mniej:))))

 

mf tez daje silniki dla farmtraca, iveco dla NH i pronara wiec nie widze sensu takich porownan

 

deutz ma takie same silniki jak pronar wiec idac takim rozumowanie mozna te dwie marki postawic na takim poziomie?

 

ktory diler Ci taki kit wcisnal?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mój post odnosił się do stwierdzenia że Pronar z Fndtem nie mają nic wspólnego co jednak nie jest do końca prawdą, pewnie niektóre podzespoły do Fendta są produkowane przez ZF bądz Carraro, więc coś jest wspólnego i to nie było porównanie bo ciężko jest te ciagniki porównać.

Mf nie produkuje silników więc ich nie może dawać, w FT jest Perkins

i nikt mi takiego kitu nie wciskal bo to prawda

 

ale nie o tym temat, a o te podobieństwo fendta do pronara to może dla autora chodziło o wygląd a zwłaszcza o "oczy" tych ciagników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

Fendt podobny do Pronara? Te 2 marki nie maja z soba nic wspolnego,

moze i nie maja nic ze soba wspulnego ale przednia maska to idetyko jak u pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie rozumiem takich porownan, to kto kupuje ze wzgledu na wyglad maski?:rolleyes:

 

nie wiem jak inne serie ale 400 nie ma nic z carraro ani ZF, a wszystkie podzespoly sa opatrzone przez logo fendta obrocz silnika. Osobiscie nie znalazlem nic innego.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jak wroce do domu to sprawdze:) w 400 jest troche inna os, amortyzowana w 2 plaszczyznach wiec nie jestem pewien czy to dana


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@statek skrzynia Vario jest produkowana w ZF.

Jak dla Mnie to trochę dziwne porównania rozumiem 700 w ostateczności 400. Janek będzie w polu lepiej pracował, ale 300 będzie miała mniejsze spalanie w lekkiej pracy. Wybór trudny, ja bym się zdecydował na JD. Co 6 cylindrów to 6 cylindrów :rolleyes:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no chyba nie bardzo, zf nie produkuje przekladni vario, to wyrob fendta.

http://www.zf.com/corporate/en/products/product_range/agricultural_machinery/tractors/tractors.html

1996: Milestone: The Vario 926, the first heavy-duty tractor with the stepless Fendt Vario transmission. A revolution in transmission design.

fendt vario transmission :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

kurcze a zawsze mi się wydawało że Fendt opracował vario ale produkuje je ZF :rolleyes:. Poszukam jeszcze


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

gdzies czytalem ze to patent jakiegos czecha ktory wymyslil ja w latach 60-tych ale brakowalo elektroniki alby zgrac wszystkie elementy, Fendt wzial sie za to i tak wlasnie mamy Vario :rolleyes:


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

Jak dla Mnie to trochę dziwne porównania rozumiem 700 w ostateczności 400. Janek będzie w polu lepiej pracował, ale 300 będzie miała mniejsze spalanie w lekkiej pracy. Wybór trudny, ja bym się zdecydował na JD. Co 6 cylindrów to 6 cylindrów :rolleyes:

 

to nie jest porownanie tylko mam wybrac ten albo tem. 700 i 400 sa juz drozsze od 300 a w fendzie diecej elektryki jest czy w jd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jak za serie 400 zaplacisz tyle samo co za tego jelenia:) oczywiscie bez wom-u. Mysle ze przy obecnym kursie za 300 bys go kupil, oczywiscie mowa o 412, cena netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

gdzies czytalem ze to patent jakiegos czecha ktory wymyslil ja w latach 60-tych ale brakowalo elektroniki alby zgrac wszystkie elementy, Fendt wzial sie za to i tak wlasnie mamy Vario smile.gif

 

Jak chce się Tobie szukać to w którymś z moich postów opisywałem prawdziwą historię powstania tej skrzyni-mi się tam szukać nie chce biggrin.gif -ale Czech to on nie był...biggrin.gif .

PS.Kompletnie nie rozumiem tego porównania-312 i 6630 to przecież kompletnie różne ciągniki-w tym wypadku nie ma co sie sugerować danymi technicznymi tylko postawić je obok siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

a co ic da te postawienie obok siebie ??? najlepiej to by bylo uczepic pługi do jednegi i drugiego i zobaczyc jak to chodzi . a po drugie tu nikt nic nie porownuje tylko chodzi o wybranie dobrego ciagnika na 60 ha ziemi zaby byl oszczedny dobrze sie nim robilo itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jak myślisz co będzie lepiej chodzić-lżejszy i krótszy ciągnik czterocylindrowy ze skrzynią o większych stratach mocy czy cięższy i dłuższy sześciocylindrowy z przekładnią jednak sprawniejszą niż jednozakresowe Vario ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

ale tu nie chodzi tylko o moc chodzi mi tez o paliwo co z tego ze bedzie lepiej chodzil jak spali 2x tyle paliwa a prawie to sama robote zrobia bo niby 312 ma tylko 5 koni mniej od 6630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź pod uwagę, że do JD zapniesz większe maszyny, bo jest to ciągnik o zdecydowanie większym uciągu. :rolleyes: W ciężkiej pracy przypuszczam, że spalanie w przeliczeniu na ha wyjdzie zbliżone, bo en co mniej spali to mniej zrobi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj