wojteczek20

Fendt 312 czy JD 6630 co wybrać?

Polecane posty

@wojteczek20 ja jestem z okolic kolna.

@qazi no paliwo było w miarę dobre,tylko z domieszką rzepaku,i to chyba też w pewnym stopniu doprowadziło do tego.A zobacz że mniejszy fendt był zalany takim samym paliwem jak 312 i odpalił bez najmniejszego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

jednak na to 6 ha to bym wzioł fendt'a bobek u mnie 100 km to biorą na 30 ha znajomi albo ja bym już brał mniejszego jd np 6330 albo 6430 P :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolego robert bara to spalanie 200 Vario było średnie. Umiesz rozróżnić "h" od "ha"??? Prędkość napisałem że momentami dochodziła do 12 km/h a nie cały czas. Jeśli była zmiana operatora to czas też na to był potrzebny i na zapoznanie z ciagnikiem... Co do spalania 714 Vario mam dane na świeżo od znajomego... gleba średnia. Pole po pszenżycie na jesieni po agregacie zasiane poplonem także nie ruszane od ponad 1,5 roku... 1 ha orał w 40 minut pługiem 4 skib. obr. Lemken Euroopal. Spalanie na ha 10 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Kolego Rogeryk weź się w garść i edytuj to co napisałeś bo podając prędkość w litrach na godzinę tylko bardziej się pogrążasz.

Prędkość napisałem że momentami dochodziła do 12 litrów/h a nie cały czas./quote]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

jednak na to 6 ha to bym wzioł fendt'a bobek u mnie 100 km to biorą na 30 ha znajomi albo ja bym już brał mniejszego jd np 6330 albo 6430 P :rolleyes:

he no nie wiem bo ja sie tej elektryki boje bo chyba janek ma jej mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Wg mnie jasiek ma mniej elektroniki niż fendt.Rogeryk weź się opanuj prędkość w litrach/godzinę :rolleyes:

i coś się w datach pomyliłeś chyba od 0,5 roku a nie od 1,5 a co to jest że nie ruszana przecież to nie ma znaczenia przecież i tak twardo na polu pewnie nie było...


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wersja premium wcale nie mam jej mniej:) to podobna klasa i podobne wyposazenie.

 

znalazlem porownianie w agromechanice 312 i 412, jesli chodzi o spalanie przy sianokosach 312 spalila srednio 6,5l

 

412 w 4 obrotowce, 8,5l/h. Transport z przyczepa 20t 13l/h. Ale cos mi sie wydaje ze to bedzie za niski wynik, Moglo sie cos im pomylic.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

8,5l/h to z jakim on pługiem jeździł? Na jakiej glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no wlasnie moze to spalanie w transporcie:) a te drugie to orka:P


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Dlaczego takie porównanie JD to 6garów fendt 4, czy nie lepiej serie fendta 700 np 712.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no moze i lepiej tylko kto za 712 zaplaci?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

no właśnie o to chodzi ;p wiem ze nie można porównywać 312 z 6630 ale tylko te 2 ciągniki mnie interesują bo prawie tyle samo kosztują i maja podobna moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesli na Twoje 50ha to bierz 312, spokojnie da rade przy wiekszosci prac.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przeciez jasiek w premium ma tyle samo co i 312, a nawet i wiecej bo masz sterowanie na uwrociach ktorego nie ma 312


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

dzis bylem u dilera jd i mi mowil ze jak skrzynia vario walnie to cala do wymiany bo sie nie nadaje do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zalezy od rodzaju usterki i tu i tu koszty mogą byc ogromne. Ale czy te vario tak czesto wysiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak skrzynia AutoPower w JD padnie to pewnie samemu w domu można naprawić, czy JD czy Fendt to koszty ewentualnej naprawy będą bardzo zbliżone więc tym raczej nie ma co się sugerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co mi wiadomo, to AutoPowr też się całą wymienia i jest bardziej awaryjna od Vario. Nawet sami sprzedawcy ją odradzają w wielu wypadkach. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te vario tak czesto wysiada?

 

Często nie,ale na pewno żywotność idzie w parze z sposobem użytkowania :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek20    0

no ale fendt więcej dostanie w po du..e niż jd no bo 6 garów to nie 4 a on u mnie będzie głownie w ciężkich robotach robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 50ha to się nie narobi. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kolesiowi od jd chodziło zapewne że wariatora się nie naprawia kawałkami tylko wymienia jako cały zespół a że jest to główny element skrzyni więc użył skrótu myślowego i powiedział że skrzynia do wymiany. Jesli chodzi o moc to raczej 6530 był by odpowiedniejszy do porównania 6630 ma sporo wieksza moc i moment. Co do stabilnosci w polu to ma tez znaczenie waga więc troche dziwne porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj