Gość adrian

sprzątanie w ciągnikach

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian

czy dbacie o swoje ciągniki tzn czy sprzatacie w nich, myjecie okna itp. bo ja mam z ty problem po pierwsze to mi sie niechce a po drugie to zawsze np. po deszczu buty są w błocie i teraz moja 360-tka warzy jakeiś 10 kg wiecej samej ziemi + ok 20 kg złomu typu klucze mlotki, bolce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Moja jest myta po ciężkiej pracy (taki pryśnic) jak jest zakurzona.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no to jak ci się nie chce to za niedługo 360 odmówi współpracy i wtedy ona powie ze jej się nie chce a wtedy ty będziesz zmuszony posprzątać :D

 

ja osobiście sprzątam raz na jakiś czas, błoto na podłodze mi nie przeszkadza byle siedzenie było czyste i suche,jak sie burdelu nie robi za wczasu to później mniej sprzątania jest.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

W 60 z puszkami to tam sie nie da burdelu zrobić :D Szyby to tam chyba u mnie nigdy nie były myte, no chyba, że przetarte szmatką z kurzu i tyle :). A co do mycia to myta jest jak sie porządnie ufajda :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja jeśli mam czas z zewnątrz myję karcherem a w środku to kurz z kab. (w 4514) wymiatam szczotką a w kab. MF255 to nie mam co sprzątać- kabina nie jest izolowana, jak już to troche karcherem skrzynię i most przeczyszczę i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja 3 razy do roku myje ciągniki tak na Perfekt i pózniej nakładam wosk , w ciągu roku kilka razy gdy sie zakurzy . W kabinie odkurzam i czyszcze plackiem . Może trochę dużo z tym roboty ,ale naprawdę o wiele przyjemniej pracuje sie czystymi lśniącymi maszynami no i np. jak sie gdzies pojedzie i ktoś pyta sie ile taki teraz ksoztuje ,a ty mu ,że on ma już 3 lata i 1000mth to wtedy bezcenne jest zdziwienie pytającego rolnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jeszcze mi się nie zdażyło sprzątać w środku. ale z zewnątrz to od czasu do czasu się przepłucze tym bardziej że ciągnik nie jest mój tylko wójka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w swoich nie sprzątam bo mam poważniejsze zajęcia od takich duperelów w kńcu błoto samo się wykruszy i odpadnie

Czasem myje tylnią i bioczne szyby żeby lepsza widoczność była podczas pracy w polu :D

 

Pozdrawiam Massey :)


Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

JA od czasu do czasu sprzątam w swoich oczyszce z kurzu i odrazu lepiej sie pracuje przyjemniej. A nie wsiadasz do ciągnika czysty i uważaj żeby czasem gdzieś się nie dotknąć..JAk przy paracy się kurzy ostro to myje je albo myjką albo normalnie pistotetem...:D

 

 

Pozdrawiam Bamboocha!!


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja to troszkę nie na temat,ale jak swego czasu pracowałem u anglika i pierwszy raz umyłem ciągnik od nowości to mówię wam jakie było jego zdziwienie,oj mogliby brać od nas przykład :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ogolnie ciagniki myje jak sa juz naprawde brudne ale szyby to staram sie myc czesto jezeli sa brudne szybki i do tego dobre slonce to malo widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Szyby tak naprawde pożądnie myje 2-3 razy do roku a w czasie pracy to średnio co 2 dni spłukuje. Sprzątam i myje przynajmniej raz w miesiącu bo nienawidze syfu. I mam manie na punkcie wszelkiego rodzaju piszczenia w ciągniku(od razu smaruje lub naoliwiam) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

C-330 to wiadomo mucha nie siada ;P kurz nie ma jak osiąść, a szybki myję w miarę możliwości. Zetor i MF w kabinach są czyszczone sprężonym powietrzem praktycznie co miesiąc, w czasie zagęszczenia prac - wiadomo więcej... Zewnątrz - traktuje je Karcherem - gdy tego wymagają :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
to wtedy bezcenne jest zdziwienie pytającego rolnika .

i żadna karta MasterCard nie pomoże....hehehe :D

 

co do sprężonego powietrza to to jest super sprawa, miałem przyjemność pobawić sie takim czyms jak jezdziłem ciezarówką...

u nas to maszyna brudzi sie najwiecej po nawozach, wiec wtedy z wierzchu myje a jak jest czas to i w srodku, od czasu do czasu psiknę plakiem i się błyszczy na jakis czas...

a tak to nie wiem jak u was ale dla mnie czeste mycie ciagnika to głupota bo ja umyje a za 2-3 dni bedzie brudny jak cholera, dlatego myję ciągnik tak na glanc to po jakiś poważniejszych pracach. :)

 

Mam Karchera w garażu ale coś nie chodzi bo coś mu jest trzeba będzie zobaczyć a tak to robie sobie sam karchera....hehe

 

i ciągnik lśni!!!


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ja czyszcze tylko mtz-a ale w srodku z zewnatrza zadko go myje a c-360 to szmatka ogna przetre i gumy ze srodka przeczyszcze bo mam takie wylozona na blachach ktore zakrywaja akumulatory i zawsze pelno piachu blota kamyczkow itd


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Ja to sprzątam w ciągnikach jak już jest niemożliwie brudno, ale tak to staram się o czystość maszyn bo wiadomo to od razu na pierwszy żót oka widać jaki rolnik jak maszyna ufajdana :( No teraz to muszę ciągniki, kąbajn wypicować w końcu żniwa idą :)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Po pracach okresowych, takich jak siewy , żniwa, wykopki myje ciągniki Karcherem z jakims detergentem do mycia aut, czasem nakladam wosk, a po zniwach i na zime dokladne odkurzanie kabin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja zawsze sprzatam w ciągnikach w brudnej robocie typu orka,szykowanie to siewu itd, no chyba, że między czasie ubrudzi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

U nas czyści się C330M bo pracach typu: rozrzucanie obornika, po opryskiwaniu, koszeniu trawy (wtedy kosiarke rotacyjną i przy okazji :( ), czasami po bronowaniu jak się mocno zakurzy, i ogólnie jak jest brudny. A kabiny nie trzea czyścić :) bo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

Ja myję ciągniki po każdej pracy polowej, szczególnie po sianiu nawozu. przy pomocy myjki ciśnieniowej zajmuje mi to chwilkę a maszyna wygląda dużo lepiej. :P W kabinie natomiast odkurzam, wycieram kurz na mokro i stosuje AUTOPLAK na tapicerke, ale takie sprzątanie kabiny to po głównych pracach polowych na wiosnę i jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja tam tez jak sie ufajdaja ostro to umyje albo jak juz jest zakuzony ostro ale tak poiządnie toze dwa razy do roku robie w tedy biore rope pedzelek i np przy wyjściach albo jak gdzies jakiś wyciek wystąpił to opbmyje ropa potem myjka albo szlauchem najgozej jak peknie gdzies i sie olej pochlapie albo zapowietrzy sie i zachlapany cały w ropie i sie lepi to potem ni lubie tego dla mnie musi sie silnik swiecic bo jak sie cos przylepi to mam takie wrazenie ze cieknie mi on i cos pusciło taki obciekniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

u mnie jest różnie z myciem bo nie zawsze mam chęć i czas ale staram się

:P


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj