Majster71

Malowanie ursusa C-330 [połączone]

Polecane posty

DebyFarmer    26

myśle że na zółto i najlepiej to pistolecikiem to wtedy ładniej to wygląda :D


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mi pisali że taki jak wyżej napisałem że Autorenolak Bursztynowy L79 niby bursztyn najbardziej pod oryginał podchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Oj zależy komu jak ja bym malował to też na żółto ale i czerwony też ładnie się prezentuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Nie maluj maski, blotnikow itd. sama meksykanska czerwienia, bo po krotkim czasie ciapek zrobi sie pomaranczowy... Jak my malowalismy 1224 to wymieszalismy 2 litry meksykanskiej czerwieni i jeden litr intensywnej czerwienie (nie pamietam jaki odcien) i kolor wyszedl perfekcyjny :D Felgi tez malowalismy koscia sloniowa a silnik czarny bym polecil bo nei ebdzie na nim widac smarow, olejow itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Silnik lepiej na szaro bo jak zacznie płakać to na czarnym nie będzie widać a na szarym od razu idzie zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Witam Panowie,

Z góry sorry za OT. Mam mały problem, a więc w mojej 330 nie mogę zdjąć kierownicy. Próbowałem paru sposobów ale to na nic. Oczywiście nakrętka była odkręcona. Czy macie może jakieś sposoby na zdjęcie kierownicy z tego staruszka ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Nie wiem do to ma do tematu malowania, ale ok. Zlej wieloklin np. WD-40 i spróbuj rękami. Nie bij po niej młotkiem, bo rozwalisz ją. Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje tylko ściągacz. :rolleyes:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Malowałem tym trochę rzeczy u kumpla w warsztacie i muszę powiedzieć, że nie zbyt rewelacyjne. Polecam podkład akrylowy i na to Autorenolak, albo poliuretan(lakier akrylowy na bazie żywic syntetycznych). :rolleyes:


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

do postu kiełbasy jak będziesz używał ściągacza to pod ramiona podłóż kawałki drewna bo inaczej popierniczysz kierownicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam Panowie,

Z góry sorry za OT. Mam mały problem, a więc w mojej 330 nie mogę zdjąć kierownicy. Próbowałem paru sposobów ale to na nic. Oczywiście nakrętka była odkręcona. Czy macie może jakieś sposoby na zdjęcie kierownicy z tego staruszka ? :rolleyes:

 

Zrób tak ja radzą koledzy wyżej a co do zastosowania ściągacza zrób sobie takie coś jak ja z rury przeciętej na pół i bez problemu możesz ściągać i nie uszkodzisz kierownicy.

P4301227_nsensq.JPGP4301228_nsenqe.JPG


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

@kielbasa wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć :rolleyes: Jutro się z tym pobawie. Dzięki wszystkim za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Cześć, mam pytanie - byłem dziś u lakiernika żeby dobrał mi 3 setki farby do mojej 60-tki, ale na razie nie ma pogody aby ją pomalować. Zastanawiam się jak długo dobrana farba (akryl) może stać czekając na wykorzystanie. Za odpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Taka farba może stać spokojnie nawet 3 miesiące i dłużej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djthomas    1

najlepiej pomaluj silnik farbą chlorokauczukową (super efekt) A blachy to już zależy od ciebie jaki lubisz kolor:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema będę malował 330 swojego i myślę na blachy dać bursztyn L-79 fele srebne a silnik to bym dal podwozie to bym zrobił granatowe bo przodek pomalowałem tak w marcu gdy robiłem kapitalkę silnika będę to malował pistoletem a kabinkę pomaluje pędzlem co myslicie o tych moich kolorkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Koledzy powiedzcie mi jakim pedzlem malowac i jaka farba, przeciez to jest partactwo prosto mowiac... :|jesli malować to tylko pistoletem i lakierem samochodowym, zadna olejna i zadnym chlorokauczukiem, takie zabiegi wystarcza moze na jakies 2-3 lata potem znowu trzeba malowac.. pedzlem to mozna sobie malować sztachety w plocie nie ciagnik... silnik najlepiej myjka cisnieniowa umyjesz a nie szczotka druciana.... dobra chemia do tego i myjka zrobi silnik elegancki pod malowanie.

u mnie widac efekt lakierku :) wiec polecam go kazdemu, wydatek jednorazowy na wiele lat

 

p5220496600x450.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka to farba i kolor chdzi mi o odcień bo fajnie wygląda ale wiesz ile masz do malowania kabiny to więcej strace czasu na oklejanie szyb kabina wyjdzie szybciej pedzle takie jest moja zdanie a blachy to tylko pistolet silnik itp tez pistolet jaka masz na mysli chemie czy zdzierałeś farbę do żywego ??? ja myślę o zmywaczu lakieru i myjka i farba pieknie schodzi bo szlifierki katowej to szkoda na taka robote i tez sporo czasu zejdzie jaki podkład zwykły wystarczy jakiś teraz mi nazwa wyleciała taki czerwonawo-brązowy ma kolorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Wszystko zrywałem do gołej blachy, szlifierka kątowa i do tego szczotka druciana

 

ba01fa303b670d5fmed.jpg

 

52ffe511fdf7f9dcmed.jpg

 

Po tym zabiegu dobrze odtłuściłem rozpuszczalnikiem nitro i zapodkładowałem podkładem akrylowym :) który później papierem wodnym 1000 na mokro przeslifowałem by był gładki

 

a11e9fd915a86600med.jpg

Tak widze dobrze polakierowany traktor :)

 

Podkład polecam taki

http://www.allegro.p...per_jakosc.html

kolor sobie tylko wybrać trzeba, jesli to ma być jasny kolor to podklad musi być jasny.

Co do chemi to dokładnie niewiem jak to sie zwie bo z pracy przynosiłem preparat ktory po nałozeniu na silnik i skrzynie zmiekczył tak lakier ze myjką fajnie do białego wyczyscilem, na allegro widze podobne preparaty. pozdro

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawido15    1

A co myślicie o farbach z tych firm:

1 http://www.allegro.pl/item1077057331_farba_lakier_ursus_c330_c_360_zolta_promocja.html

lub takiej,

2 http://www.allegro.pl/item1072975401_farba_ursus_zolta_oryginalny_kolor.html

chodzi mi o kolor i przede wszystkim o tej jej właściwości może ktoś z was juz ja testował czy może faktycznie zakupic ten autorenolak z nobilesu.(sory ze sie tak wtrąciłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ktoś pisał na forum że pomalował siewnik taką farbo to po miesiącu farba straciła połysk a po dwóch z czerwonego zrobił się pomarańczowy :) czy jakoś tak :). Zajdź do sklepu i kup autorenolaka jest sprawdzony i już tego trochę się przelało przez agrofotowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Nie kupuj tego to kaszana.Żadnej twardości lakieru.Kolega przez przypadek po 3 miesiącach od malowania położył mi szmatę nasączoną benzyna na siewnik to farba się zważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez thesykacz
      Panowie z góry mówię jestem tu nowy i nie umiem się połapać w forum. A więc jestem w fazie malowania ww siewnika Rolmasz poznaniak 6 z roku 96. Chce to również pomalować na niebiesko tylko rzecz w tym jaka farba to pomalować oczywiście kompressorm , chciał bym żeby to był kolor jasno niebieski taki jak na zdjęciu i nie wiem czy np. Chlorokauczyk że śnieżki jasno niebieski będzie taki sam czy może jakiś nobiles. Może malowaliscie kiedyś na jasno niebieski.? Jaka farbę polecacie żeby była podobna do tej ze zdjęcia? Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj