Majster71

Malowanie ursusa C-330 [połączone]

Polecane posty

Marioboss    39

Jak najbardziej.U mnie tyle lat i się trzyma,a podkładu nie dawałem.Jak dasz podkład to będzie cycuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

to tak dam na silnik autorenolak jakis szary i kola kosc sloniowa

 

tylko teraz sie zastanawiam nad blachami czy pomolowac aurenolakiem czy moze akrylem .(zolty kolor)

 

a jesli bede zmienial kolor z niebieskiego na szary to dawac podklad ?  bo na przodzie tam gdzie paliwo  to troche farby zeszlo przy myciu a tak to farba dobra jest w innych miejscach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jasne że warto dawać podkład na kadłub to najlepiej jakiś epoksydowy np z novol'a, a blachy jak masz kasę to wiadomo że lepiej akrylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Bez podkłądu nawet nie maluj bo szkoda kasy i czasu, a jak kupujesz farby to nie kupuj tego badziewa co stoi na półkach w hipermarketach tylko zajedź do sklepu z  lakierami i kup podkład z Novola


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ile podkladu novol na silnik,kadlub pojdzie ? 1.6l ?

blachy mam ladne i nie wiem czy zdzierac do golej blachy i wtedy dawac podklad czy tylko papierem przeczyscic i farbe na to . CO wy na to ?

 

2 litry autorenolaku lub akrylu wystarczy na blachy ?

3 litry autorenolaku wystarczy na silnik ?

 

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

jak robic dobrze to zdzierać do gołej blachy, ile pójdzie farby to zalezy , statystycznie kładzie się 2-3 warstwy , ale niektórzy to nawet kładą 4 warstwę


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Koledzy dobrze radzą daj dobry podkład np epoksydowy novol protect 360, jak nie zrobisz zalewajki możesz na niego nakładać kolor bez szlifowania, matowania. Samo malowanie nie zabiera dużo czasu i tak dalej, najbardziej pracochłonne jest przygotowanie powierzchni do pracy czyli czyszczenie skorodowanej powierzchni, matowanie, odtłuszczenie. I jeszcze jedna moja małą sugestia, nie spiesz się i przygotuj odpowiednio elementy do malowania, najlepszy akryl nie będzie dobrze wyglądał gdy będziesz robił po ''łebkach''.  

Edytowano przez UrsusFan1222

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

pracuje nad oczysceniem z smarow i tego wszystkiego

 

a jak tak radzicie to na silnik pojdzie podklad nowol i na blachy autorenolak 208 bo za duzo za akryl ponad 100zl za litr i kola autorenolak kosc sloniowa

 

teraz polecie mi podklad pod te renolaki . ( w sklepie mi doradzali sniezke )

 

chciabym silnik na ciemniejszy szary ale nie wiem z jakiej firmy  . Cos ktos jeszcze pomoze .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

W sklepie zazwyczaj idioci pracują, którzy nic nie wiedzą, a ten co śnieżkę polecił to  powinien się zwolnić,

pod autorenolak kładź tylko i wyłącznie NOVOL !


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

d

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ten podkład zedrzyj do gołej blachy bo to gó*wno jest, a ta farba z linku ch*ja warta jest, zainwestuj choć w jakiś autorenolak


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja w przyszłym tygodniu biorę się za malowanie ciapka i moje pytanie brzmi jak szybko i łatwo usunąć starą farbę, bo poprzedni właściciel pomalował ciągnik na nie odtłuszczoną powierzchnię i farba odłazi całymi płatami :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

sa chyba takie srodki co pryskasz i pozniej myjka i wsztstko schodzi. ten srodek rozpuszcza farbe . nie pamietam nazwy ale zapytaj w sklepie lub na google poczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

hehe ten podkład co jest na nowych blachach to można paznokciem zdcierać

 

To nie jest podkład tylko zabezpieczenie na czas transportu.

Kolor na korpus to ten będzie dobry: http://allegro.pl/t4w-lakier-szary-na-traktor-ciagnik-1l-ral7042-i4878531293.html

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tą paletę znajdziesz w google .Podkład na tych blachach co kupiłeś to ciężko nazwać podkładem malują tylko po to żeby nie rdzewiało jak kiedyś na niego nałożyłem autorenolak to się pajęczyna zrobiła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

lepiej silnik pomalować autorenolakiem czy nobiles flatelowa? ( autorenolakiem a renolak różni się czymś?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

flatelowa jest takie coś (ftalowa) to tak. posłuchaj każdy ma swoje doświadczenie co do farb na blachy można dawać najdroższe i najlepsze ale na silnik chlorokauczuk z utwardzaczem wystarczy będziesz remontował zaraz się poobdziera chyba że chcesz wydać więcej i  mieć super efekt maluj autorenolakiem a jak chcesz zaoszczędzić to chlorokauczukiem tylko pamiętaj dobrze wymieszaj farbę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

utwardzacz nie wiem jakiej firmy nie pamiętam sam chlorokauczuk będzie się trzymał tylko będzie bardziej podatny na zarysowania i uderzenia bez podkładu to ja nawet nie myśle o malowaniu bo to nie ma sensu potem albo ci się farba łuszczy albo odchodzi albo się nie trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez thesykacz
      Panowie z góry mówię jestem tu nowy i nie umiem się połapać w forum. A więc jestem w fazie malowania ww siewnika Rolmasz poznaniak 6 z roku 96. Chce to również pomalować na niebiesko tylko rzecz w tym jaka farba to pomalować oczywiście kompressorm , chciał bym żeby to był kolor jasno niebieski taki jak na zdjęciu i nie wiem czy np. Chlorokauczyk że śnieżki jasno niebieski będzie taki sam czy może jakiś nobiles. Może malowaliscie kiedyś na jasno niebieski.? Jaka farbę polecacie żeby była podobna do tej ze zdjęcia? Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj