Polecane posty

Stefanc~360    0

Witam interesuje mnie ten jelonek chcę się dowiedzieć konkretnie ile on pali w jakim osprzęcie i na jakiej klasie ziemi jak z jego awaryjnoscia, i czy sprawdził by się na 50 hektarow. Prosze o opinie najlepiej posiadaczy tego jelonka będę wdzięczny za odp. Pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
spali tyle ile mu wlejesz Jak odbierzesz maszyny to będzie oszczędny Ale jak dasz byle Gówno to będziesz płakał że dużo pali
  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

Rozumiem nie no jak cos to nie zakładał bym mu takich duzych maszyn bo nie potrzeba chodzi mi konkretnie w takich miare rozgarniętch pracach ile pali bo duzo ludzi mi mowiło zeby nie brac jelonka bo zje mnie w paliwie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
właśnie musisz mu zapiac duże im większe tym mniej spali na ha mówię to jako operator jd od 8 lat a wcześniej jeździłem mtz czy zetorem 10245

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur... tak ciężko poszukać nawet przez google? Te jelonki są popularne więc tematów jest dużo, 

 

1 minutę temu, yacenty napisał:

właśnie musisz mu zapiac duże im większe tym mniej spali na ha mówię to jako operator jd od 8 lat a wcześniej jeździłem mtz czy zetorem 10245

No dokładnie, jak się kupuje ciągnik to także sprzęt do niego adekwatny, a nie płacz że sześćdziesiątka przy takich samych bronach pali dużo mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Joniak lubi paliwko, W pługu pali porównywalnie co inne ale np w lekkim transporcie, całym dniu prasowania słomy czy siewie nawozów różnica będzie odczuwalna w konfrontacji np z perkinsem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

pitolisz głupoty trzeba zapiac odpowiedni rozsiwacz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to co odpowiedni rozrzuci na 30m a perkins tej mocy nie da rady? Jeździłem po 200km dziennie tymi ciągnikami z beczką  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

do nawozow i takich lzejszych prac mam ursusa jelonka zaczepił bym np do pługa czy prasy i do agregatu i nie wiem własnie jak to się by odbilo na spalaniu bo mam case 844xl i w pługu 4 skibowym pali mi 8 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
Ja wszystko robię jd a rozsiewacz mam 1700l i 21m I wychodzi po 0.5l na ha u mnie jd pali w orce 15-17l zależy od roku a 8l to u nas się nazywa podorywka

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

no to fakt jd naprawde lubią paliwko to jest duzy - tego ciagnika ciągną az się robi wir w baku jd 6320 naprawde mi się podoba sprzęcik fajny jest ale az ostrasza mnie to spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie ma co gdybać ile spali w orce bo są różne ziemie. Niedaleko mnie są gleby że mtz82 w 4x30 gasł po 8h orki a każdy mówi że to oszczędne ciągniki, dlatego nie zawsze opłaca się obciążać sprzęt na maxa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
jd z odpowiednim plugiem pali u mnie 3l mniej niż wcześniej zwrot z mniejszym plugiem

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
A ja mam 4x48

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rozumiem że zetor - to  już są wogóle ropoholiki . A  ile Ci spalał mtz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

w orce 8l ropy na hektar?? To musi być faktycznie lekka podorywka. Na jaką głębokość orasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
nie pamiętam 11 lat już nie używam Ale tylko ciut mniej od Zetora

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

4x35 i case pali do 8/9 litra na godzinę pracy więc jelonek z ciut nawd większym pługiem 15 litrow na godzine pracy to ja nie mam pytan

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
To na godzinę czy na hektar? mój jasiek na godzinę pali 25l w orce

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840
To teraz na ile ta orka jest? na 15cm?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

no mowię jak jest case sa bardzo oszczędne w paliwie

teraz to nie wiem juz jelonek fajny dobry sprzęt robi dobrą robote ale znowu duzo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

jak chcesz kupić ciągnik w takim przedziale mocy to musisz się liczyć z większym spalaniem. Różnica między markami może wynieść czasem do 5l/ha. Najważniejsza rzecz do dopasowanie maszyn do ciągnika. Jak będziesz mieć za małe maszyny to będziesz robić przepał a jak za duże to też niedobrze bo ciągnik będzie się męczył i do tego jak przy cięższych warunkach glebowych dojdzie poślizg to też nie jest robota. Gdybym miał kupować używany ciągnik w podobnym przedziale mocy to albo JD albo Massey zależnie co się trafi na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj