Polecane posty

przemek28_28    2095

8 litrow na hektar orki? To co on polowe pola nie jezdzi ten case? Różne wyniki juz słyszałem ale 8 litrow to albo lekka ziemia albo radlenie na 10 cm. Mam jd i mam różne pola gdzie na hektar potrafi mi wyjsć 12 litrow w 6100RC a mam pola gdzie 22 wychodzi na hektar, ciężkiej zwięzłej gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
2 godziny temu, yacenty napisał:

To na godzinę czy na hektar? mój jasiek na godzinę pali 25l w orce

Yacenty jaki Jelonek ? mapka poprawiona ? u mnie gleby dobre dosyć i prawie o połowe mniej tyle ze pługi kv ab 100 4 x 20 No i przez godzine  jakies .1,3 ha 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, damiank33 napisał:

Jak będziesz mieć za małe maszyny to będziesz robić przepał a jak za duże to też niedobrze bo ciągnik będzie się męczył

Nie koniecznie, kolega miał zetora 7245, zmienił na mf-a 6cyl wolnossącego - w tym samym pługu palił na godz tyle samo a jeździł szybciej . A Yacenty może po prost przeciążasz ciągnik - rozłożyłeś pług na maxa i zapierdzielasz 10km/h aż jęk słychać na drugiej wsi.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0
JD 6230 średnie roczne spalania 7l/mth. Prace typu transport 2x12t, opryskiwacz, rozsiewacz, talerzowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

słychać go nawet w mieście a jak trzeba to czerwone wyciągam bo idzie po ramę u mnie kubota średnie ma 2.3 Ale ona podwórko sprząta i ziemniaki kopie

  • Like 1
  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

może mógłbyś sprecyzować bardziej na ha najlepiej bo przelicznik na mth i h jest nierówny  przez 1 mth można zrobić 50 ary i 2 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
zapraszam do mnie w żniwa stawiam paliwo i dobry obiad i zobaczymy jak case orze na 8l

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

Na lrzejszych glebach nie pali az tak bardzo duzo znou nie jest az taki bardzo duzy plug I nie jezdze az tak szybkim no biegiem na ciezszych glabach spali I wiecej bo chodzi praktycznie na 90% mocy ai tez nie ma co porownywac do jd bo u mnie jest napraede oszczedy silik jak panowie nie wierza niech poczytaja jest durzo tematow na temat case 844xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
U mnie chodzi na 80% a jak złapie gline albo gorke to widzę 120 bo dalej komp nie pokazuje

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

kazdy orze jak może :D Jednym potrzebne paliwo innym słownik :)

Dodam że każdy będzie chwalił to co ma mam fendta i jd no nie ukrywam spalanie w fendtku niższe , ale znajomy wmawia mi że on mniej spali orząc 16 ze zwykłymi pługami niż ja fendtem lub jelonkiem  resorowanymi 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

W lrzejszych pracach np belpwanie to pali znikome ilosci trudo uwirzyc ale taka prawda kazdy posiadacz tego case tak powie I sie ze mna zgodzi wiec nie ma co tworzyc dramatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
A jak z górki to oddaje paliwo do baku?
  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Napisz konkretnie, bo kręcisz. 8l to jest na ha ( hektar ), czy na h ( godzinę )? Jeśli na h, to ile czasu orzesz 1ha? Jeśli na ha, to głupoty pier**lisz. Miałem mtz starego w małej kabinie, który jest uważany za mistrza oszczędności i palił 12l/ha. Potem orałem ursusem 1014, wynik ok. 15-16l/ha. Obecnie jd 6610 wynik 15-16l/ha. Wszelkie wyniki poniżej 10l/ha uważam za pogranicze bajek, science fiction i schizofrenii. Orka, o której wynikach piszę, to min. 25-27cm głębokości. Jeżeli Twój pali 8l w takiej orce, to zapraszam do mnie. Jeśli osiągniesz taki wynik( + -10%), stawiam obiad, przejazd, paliwo i dużo %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

Dobra nie ma co się kłucic ile pali moj case ja wiem nie muszę nikomu udowadniac i się sprzeczac najbardziej mnie interesuje jelonek 6320 czy jest naprawde wart uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Stefan jesli dla Ciebie priorytetem jest spalanie to nie kupuj JD. Ja mam 6320 i mam gdzies to czy on  spali mi w roku beczke paliwa mniej czy wiecej a wiesz dlaczego?mam go 7 lat i nigdy nie było z nim problemów, nie widze dla niego konkurencji innej marki w tej samej mocy. Ciągnik o bardzo duzym uciagu, elastyczny, przyjemny w uzytkowaniu, solidnie wykonany itd. Teraz kupiłem mniejszego new hollanda to jakosc wykonania to jest porazka w stosunku do jd. Jesli ciągnik to ciezkiej roboty to JD jesli do lekkiej to szukaj innej marki. W orce pali srednio 17litrów na hektar ale mam kawałek gliny(zapraszam Cie tam swoim case) to 25 litrów na hektar lekko spali. Pług lemken  4x40 obrotowy. Temat spalania jest nie obiektywny bo kazdy ma inne ziemie,inne pługi, rózne warunki i ciężka noge co tez odgrywa znaczenie w spalaniu. Ale jak ktos pisze ze pali mu ponizej 10litrów na hektar to pyska nie orze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanc~360    0

Dzięki wielkie takiej odpowiedi oczekiwałem teraz juz wiem wszystko o tym jd cos za cos chyba tez bym zaakceptował spalanie ale dobre to są mało awaryjne dzięki jeszcze raz za taką odp. pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Takie pytanie czy 6420 da rady dźwigać bez problemu zestaw uprawowo siewny na wirinku o wadze 2.5t pusto 3t pełny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Myśle ze da tylko musisz dobrze dociazyc przód bo to 4. A długi ten zestaw? Ja mam 6100rc i agregat ciezki z agromaszu na podwójnym wale croskill długo na 4metry i wazy 1.8 t to ciagnik z samym turem daje rade, jest stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Taki co mam w galeri wirnik ke 3000 super i ad3000 special, myślę że 3m powinno być. Dociążyć nie problem mam bomby 1.2t i 600kg. 

Widziałem na yt że zetor forterra dzwiga coś podobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Nie daleko mnie koleś fortera ciąga 4 metrowa zawieszana talerzówkę z agromaszu z wałem gumowym a to tez teoche wazy. Twój zestaw to chyba nabudowany o ile dobrze konarze symbole? Zaraz zerknę 

Da rade bo to blisko ciągnika jest. A co z arionem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Arion bez problemu chodzi, rozglądam się za pomocniczym do opryskiwacza i tak się zastanawiam czy nie brać czegoś w 4cyl co dzwginie siewnik żeby jechać zaraz za pługiem czy głęboszem. 

 

3m agromaszu z wałem gumowym dzwigałem pronarem 82a to ledwo oderwał od ziemi. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a ja bym jednak kupił 6cyl, chyba ze musi być do ładowacza. Co 6 to 6. U mnie chodzi ze wszystkim czy to opryskiwacz czy rozsiewacz czy zestaw upr-siewny i nie ma problemu.

Jak widze jak u mnie 6cyl wozi zestaw sitera - który pusty wazy 2.5tony to az strach - musiałem zmienić ciężarek do pszenicy. Rzepak jakoś posiałem na 500kg, ale na pszenice juz dałem 1tone


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj