Mirage16

[500 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mirage16    0

Witam,

 

mam zamiar zakupic nowy kombajn zbozowy na ten seson. Posiadam grunty rolne o powierzchni 500 ha. Na ten areal interesuje mnie kombajn deutz-fahr 6060 hts z hederem 6,3m i silnikiem o mocj 250km.

 

- czy ten kombajn o tej mocy bedzie w stanie obrobic 500ha ?

- co ogolnie sadzicie o tej marce kombajnu, o wydajnosci pracy, zuzyciu paliwa ?

 

mam wycene na ten kombajn o cenie 671 tys. zlotch brutto.

 

i jeste raz co sadzicie o tej marce w porownanju z innymi markami (cenowo i wydajnosciom)

 

dzenkuje juz za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Albo np. New Holland Cr9090

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

O ile to w ogóle prawda, że masz tyle do koszenia to mógłbyś napisać jakie masz kawałki, co siejesz bo jak 500ha rzepaku to ten kombajn odpada, na taka powierzchnię trzeba coś dużego formatu Lexiona, CR alto JD serii C bądź S :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Nie lepiej by Ci było kupić Classa np Lexiona?? Lub Dominatora?? :D

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

ja myśle że na taki areał to dwa kombajny lub nawet trzy .... a jeśli chodzi o kombajna to może JOHN DEERE , CASE , CLAAS TUCANO , MEGA lub LEXION i CAT ....

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja osobiscie uwazam ze da radę,i o ile df jest jest tańszy od konkurecji to radze wybór kombajnu df :D.tak dla porównania niedaleko mnie mają 900 ha pod kose i iles lat obrabiali to jd 2266 czy jakos tak i dawali rade fakt ze jak w lipcu zaczeli to 10 wrzesnia koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

3 kombajny? dobre sobie jakie to koszty min 3 operatorów itd. Napewno jeden większy starczy. Zależy co kolega uprawia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

Zastanów się może nad FENDT-em seria P .

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nh Cx powinien wystarczyc :D warto przyjrzec sie mf lub fendtowi :) ewentualnia Lexion :) zalezy co uprawiasz i jakie kawałki masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

chcesz na 500ha kupić kombajn 250km i 6,3heder tak? no to ci napiszę że ja rocznie młócę 350ha ale dwoma JD z tego jeden to WTS 9680 350km. Pomyśl nad większym sprzętem na taki areał bo jak pogoda spłata figla to będziesz we wrześniu młócił. mam znajomego któremy ma 450ha i wcisnęli mu kombajn JD WTS 9640 czyli mniejszy od mojego i powiedzieli że spokojnie da radę, nie przewidzieli że w żniwa będzie padał deszcz... od tamtej pory przez całe żniwa najmuje drugi kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Oj na areał 500 Ha to myślę, że coś większego by się przydało. Zawsze lepiej mieć rezerwę możliwości. Bo tak jak kolega mówi trafi się tak, że będzie deszcz i jest kiszka. Ale najpierw napisz kolego co uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chcesz na 500ha kupić kombajn 250km i 6,3heder tak? no to ci napiszę że ja rocznie młócę 350ha ale dwoma JD z tego jeden to WTS 9680 350km. Pomyśl nad większym sprzętem na taki areał bo jak pogoda spłata figla to będziesz we wrześniu młócił. mam znajomego któremy ma 450ha i wcisnęli mu kombajn JD WTS 9640 czyli mniejszy od mojego i powiedzieli że spokojnie da radę, nie przewidzieli że w żniwa będzie padał deszcz... od tamtej pory przez całe żniwa najmuje drugi kombajn.

 

U nas na trochę wiekszy areał mamy JD 1450 CWS :) skosić skosimy :D ale kosztem czasu i wysiłku. Czasami bywało, że do 2 rano kosilismy bez przerwy. Uprawy rozłożone mniej/wiecej 100rzepak 200 kukurydza 200zboza

Kombajn będzie już 4 sezon kosił i powiem tak. 2 sezony wynajmowaliśmy do pomocy NH 7080 (modelu nie znam) fakt faktem, że do wynajęcia zmusiła nas pogoda. Tej nikt nie przewidzi. Zgodzę się z przedmówcami, że trzeba zawsze liczyć się z pogodą i uwzględnić ją podczas kupna. Lepiej kupić za duży i mieć świety spokoj.

Co do wypowiedzie ze na taki areał potrzeba 3 kombajny...bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Posiadam kombajn Deutz=Fahr 5660 HTS, czyli czyli poprzednika wersji 6060.Kosi on u mnie ok.70 ha rzepaku i 180ha zbóż, głównie żyto i pszenżyto.Muszę powiedzieć, że przy tak wysokich plonach, jak ostatnie dwa lata, to kombajn wcale nie jest za duży, jeżeli chce się w miarę szybko skończyć żniwa.Dlatego uważam, że na 500ha będzie stanowczo za mały, chyba, że faktycznie zbiory byłyby rozłożone od jęczmienia ozimego do kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moim zdaniem na 500ha musisz miec naprawde wydajny kombajn ktory ci pozwoli wykosci ten areał w ciagu 10-15dni bo z pogoda bywa roznie bynajmniej w moich stronach.500ha mozna wykoscic JD 1550 ale wszystko zalezy od pogody i rodzaju produkcji.Siejesz rzepak??? Bo jak same zboza to terminy zbioru sie nakladaja i robi sie problem. Moim skromnym zdaniem to kombajn im wiekszy tym lepiej bo przy takim arale i duzych nakladach nie mozna sobie pozwolic na pozostawienie pola nieskoszonym przez zła pogode. Ja bym proponował cos z NH, CX8070,CX8080 tak na poczatek i powaznie bym sie zastanowił nad drugim nawet używanym kombajnem do pomocy bo sezony zniwne mamy co roku coraz bardziej kaprysne i trzeba sie spieszyc zeby wszystko dobrze skosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup sobie tucano 450 n Żuławach obmacają nim ponad 500 ha bez problemu :)

a tam zaczynają żniwa puźniej i zawsze od całej reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

@guzik007 - jako posiadacz Tucano 450 nie zgodzę się z tobą. Kosimy nim 250 ha rzepaku i zbóż - zajmuje nam to 160 mtg. To jest mniej więcej miesiąc koszenia od 20 lipca do 20 sierpnia zazwyczaj (pogoda i te sprawy). Jak ten ktoś mógłby skosić dwa razy więcej? Chyba, że tam nic na polach nie wyrosło. Gdybyśmy mieli kukurydzę to może byśmy kosili rocznie znacznie więcej, ale na pewno nie 500 ha. Na taki areał to nadaje się już tylko Lexion, chyba że w skład tych 500 ha wchodzi duża ilość kukurydzy, to wtedy mógłby wystarczyć Tucano 480. Ale tak to nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Na 500 ha to z jakieś 2 kombajny trzeba by było :)

Bo jak zaczniesz kosić pod koniec lipca jednym kombajnem,to skończysz po wrześniu....

Kup jakiegoś classa,JD,NH albo Mdw,ale wszystko zależy od ceny, co będziesz kosił,i wymagania :)

Pozdrawiam,Dominik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian14    0

Ja w swojim gospodarstwie posiadam dwie maszyny CX 840 z hederem 6,10 i od tego roku CR 9090 z hederem 10,50 . Gospodaruje na 1500ha . Radzil bym Ci z doswiadczenie ze na 500 ha to CX spokojnie wystarczy lub kombajn innej marki o podobnych gabarytach.Wczoraj przyszedł mój drugi nabytek w tym roku a mianowicie john deere s9560.

Edytowano przez Krystian14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

witam,

na takie duze pola to musisz miec pare kombajnów bo jeden to by sie zajechał. polecam ci CLAASA LEXIONA 777 TT taki kombajn to napewno by ci sie przydał .

 

Powodzenia w wybraniu kombajna B)

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj