Skocz do zawartości
Mirage16

[500 ha] Jaki nowy kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
Mirage16    0

Witam,

mam zamiar zakupic nowy kombajn zbozowy na ten seson. Posiadam grunty rolne o powierzchni 500 ha. Na ten areal interesuje mnie kombajn deutz-fahr 6060 hts z hederem 6,3m i silnikiem o mocj 250km.

- czy ten kombajn o tej mocy bedzie w stanie obrobic 500ha ?

- co ogolnie sadzicie o tej marce kombajnu, o wydajnosci pracy, zuzyciu paliwa ?

mam wycene na ten kombajn o cenie 671 tys. zlotch brutto.

i jeste raz co sadzicie o tej marce w porownanju z innymi markami (cenowo i wydajnosciom)

dzenkuje juz za wszystkie odpowiedzi

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz1987    57

O ile to w ogóle prawda, że masz tyle do koszenia to mógłbyś napisać jakie masz kawałki, co siejesz bo jak 500ha rzepaku to ten kombajn odpada, na taka powierzchnię trzeba coś dużego formatu Lexiona, CR alto JD serii C bądź S :D

fendt070    0

Nie lepiej by Ci było kupić Classa np Lexiona?? Lub Dominatora?? :D

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

pawel101210    0

ja myśle że na taki areał to dwa kombajny lub nawet trzy .... a jeśli chodzi o kombajna to może JOHN DEERE , CASE , CLAAS TUCANO , MEGA lub LEXION i CAT ....

Edytowano przez Matey

thefarmer    3

ja osobiscie uwazam ze da radę,i o ile df jest jest tańszy od konkurecji to radze wybór kombajnu df :D.tak dla porównania niedaleko mnie mają 900 ha pod kose i iles lat obrabiali to jd 2266 czy jakos tak i dawali rade fakt ze jak w lipcu zaczeli to 10 wrzesnia koniec :)

dawidg2    30

3 kombajny? dobre sobie jakie to koszty min 3 operatorów itd. Napewno jeden większy starczy. Zależy co kolega uprawia itd.

Rendas    10

Zastanów się może nad FENDT-em seria P .

Edytowano przez Matey

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nh Cx powinien wystarczyc :D warto przyjrzec sie mf lub fendtowi :) ewentualnia Lexion :) zalezy co uprawiasz i jakie kawałki masz :)

bialy1989    2

chcesz na 500ha kupić kombajn 250km i 6,3heder tak? no to ci napiszę że ja rocznie młócę 350ha ale dwoma JD z tego jeden to WTS 9680 350km. Pomyśl nad większym sprzętem na taki areał bo jak pogoda spłata figla to będziesz we wrześniu młócił. mam znajomego któremy ma 450ha i wcisnęli mu kombajn JD WTS 9640 czyli mniejszy od mojego i powiedzieli że spokojnie da radę, nie przewidzieli że w żniwa będzie padał deszcz... od tamtej pory przez całe żniwa najmuje drugi kombajn.

macieja910    0

Oj na areał 500 Ha to myślę, że coś większego by się przydało. Zawsze lepiej mieć rezerwę możliwości. Bo tak jak kolega mówi trafi się tak, że będzie deszcz i jest kiszka. Ale najpierw napisz kolego co uprawiasz?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chcesz na 500ha kupić kombajn 250km i 6,3heder tak? no to ci napiszę że ja rocznie młócę 350ha ale dwoma JD z tego jeden to WTS 9680 350km. Pomyśl nad większym sprzętem na taki areał bo jak pogoda spłata figla to będziesz we wrześniu młócił. mam znajomego któremy ma 450ha i wcisnęli mu kombajn JD WTS 9640 czyli mniejszy od mojego i powiedzieli że spokojnie da radę, nie przewidzieli że w żniwa będzie padał deszcz... od tamtej pory przez całe żniwa najmuje drugi kombajn.

U nas na trochę wiekszy areał mamy JD 1450 CWS :) skosić skosimy :D ale kosztem czasu i wysiłku. Czasami bywało, że do 2 rano kosilismy bez przerwy. Uprawy rozłożone mniej/wiecej 100rzepak 200 kukurydza 200zboza

Kombajn będzie już 4 sezon kosił i powiem tak. 2 sezony wynajmowaliśmy do pomocy NH 7080 (modelu nie znam) fakt faktem, że do wynajęcia zmusiła nas pogoda. Tej nikt nie przewidzi. Zgodzę się z przedmówcami, że trzeba zawsze liczyć się z pogodą i uwzględnić ją podczas kupna. Lepiej kupić za duży i mieć świety spokoj.

Co do wypowiedzie ze na taki areał potrzeba 3 kombajny...bez komentarza

redek    47

Posiadam kombajn Deutz=Fahr 5660 HTS, czyli czyli poprzednika wersji 6060.Kosi on u mnie ok.70 ha rzepaku i 180ha zbóż, głównie żyto i pszenżyto.Muszę powiedzieć, że przy tak wysokich plonach, jak ostatnie dwa lata, to kombajn wcale nie jest za duży, jeżeli chce się w miarę szybko skończyć żniwa.Dlatego uważam, że na 500ha będzie stanowczo za mały, chyba, że faktycznie zbiory byłyby rozłożone od jęczmienia ozimego do kukurydzy.

szczewko    31

Moim zdaniem na 500ha musisz miec naprawde wydajny kombajn ktory ci pozwoli wykosci ten areał w ciagu 10-15dni bo z pogoda bywa roznie bynajmniej w moich stronach.500ha mozna wykoscic JD 1550 ale wszystko zalezy od pogody i rodzaju produkcji.Siejesz rzepak??? Bo jak same zboza to terminy zbioru sie nakladaja i robi sie problem. Moim skromnym zdaniem to kombajn im wiekszy tym lepiej bo przy takim arale i duzych nakladach nie mozna sobie pozwolic na pozostawienie pola nieskoszonym przez zła pogode. Ja bym proponował cos z NH, CX8070,CX8080 tak na poczatek i powaznie bym sie zastanowił nad drugim nawet używanym kombajnem do pomocy bo sezony zniwne mamy co roku coraz bardziej kaprysne i trzeba sie spieszyc zeby wszystko dobrze skosic.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup sobie tucano 450 n Żuławach obmacają nim ponad 500 ha bez problemu :)

a tam zaczynają żniwa puźniej i zawsze od całej reszty

xsysiek    3

@guzik007 - jako posiadacz Tucano 450 nie zgodzę się z tobą. Kosimy nim 250 ha rzepaku i zbóż - zajmuje nam to 160 mtg. To jest mniej więcej miesiąc koszenia od 20 lipca do 20 sierpnia zazwyczaj (pogoda i te sprawy). Jak ten ktoś mógłby skosić dwa razy więcej? Chyba, że tam nic na polach nie wyrosło. Gdybyśmy mieli kukurydzę to może byśmy kosili rocznie znacznie więcej, ale na pewno nie 500 ha. Na taki areał to nadaje się już tylko Lexion, chyba że w skład tych 500 ha wchodzi duża ilość kukurydzy, to wtedy mógłby wystarczyć Tucano 480. Ale tak to nie ma szans.

Gość dominik55   
Gość dominik55

Na 500 ha to z jakieś 2 kombajny trzeba by było :)

Bo jak zaczniesz kosić pod koniec lipca jednym kombajnem,to skończysz po wrześniu....

Kup jakiegoś classa,JD,NH albo Mdw,ale wszystko zależy od ceny, co będziesz kosił,i wymagania :)

Pozdrawiam,Dominik ;)

Krystian14    0

Ja w swojim gospodarstwie posiadam dwie maszyny CX 840 z hederem 6,10 i od tego roku CR 9090 z hederem 10,50 . Gospodaruje na 1500ha . Radzil bym Ci z doswiadczenie ze na 500 ha to CX spokojnie wystarczy lub kombajn innej marki o podobnych gabarytach.Wczoraj przyszedł mój drugi nabytek w tym roku a mianowicie john deere s9560.

Edytowano przez Krystian14

Adatan    97

witam,

na takie duze pola to musisz miec pare kombajnów bo jeden to by sie zajechał. polecam ci CLAASA LEXIONA 777 TT taki kombajn to napewno by ci sie przydał .

Powodzenia w wybraniu kombajna B)

Edytowano przez Matey

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny