RometOgar200

Jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo w pługu Unia Grudziądz..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.

20180329_171256.mp4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można wiedzieć w czym ten luz Ci przeszkadza ? Pierwszy raz się spotykam żeby komuś przyszło kasowania luzu w tym miejscu .o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zetorki12 napisał:

Można wiedzieć w czym ten luz Ci przeszkadza ? Pierwszy raz się spotykam żeby komuś przyszło kasowania luzu w tym miejscu .o.O

Nie jestem typem człowieka, który ma wszystko gdzieś i jeździ tak długo, aż coś odpadnie lub się pognie, a ten luz z czasem się zrobi o wiele większy, a regulacja pochylu tej belki tez to jej  nie pomaga.

Edytowano przez RometOgar200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

z paska blachy wygnij taki pół pierścień i wspawaj na rure ale ja tam bym raczej tego nie ruszał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Ja u siebie to w pizdu zaspawałem a potem pozbyłem się tego radła bo się to do niczego nie nadawało :)

  • Like 1

Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Maniek101 napisał:

z paska blachy wygnij taki pół pierścień i wspawaj na rure ale ja tam bym raczej tego nie ruszał 

No na to nie wpadłem. Myślę, że tak właśnie zrobię :)

 

2 minuty temu, Mentos223 napisał:

Ja u siebie to w pizdu zaspawałem a potem pozbyłem się tego radła bo się to do niczego nie nadawało :)

To musiałeś mieć pogiety pług lub jakis majster w nim grzebal. Ja mam w moim jeszcze oryginalne odkładnie i bdb orze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Może tak być ale po zmianie na niemiecką obrotówkę 3 skibową nie chcę widzieć polskiego pługa który co chwilę się podbijał przy ugorach


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijal, bo za lekki 3 skibowka obrotowa o wiele wiele cięższa i inaczej wyprofilowana odkladnia + korpus calu inny kat  ma, przynajmniej u mnie w 2 pługu Rabawerku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, keeway napisał:

sprzedaj w ch*j

Dlaczego,  do 60-siatki  jest dobry i kryć również dobrze kryje, bo nie jest pogiety, ani nikt w nim nie grzebal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tam nie wybije,ta belka jest z dobrej stali bo używam do zrywki drewna,może wybije na cybantach,ale ja bym tego nie ruszał.Sam w kij luzów w tym radle i jakoś mi się nie widzi ich kasować,żebym miał własną tokarkę można było by się pobawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak się zastanawiam czy czasem z fabryki z takim luzem taki pług nie wychodzi . No ale jak ktoś musi fabrykę poprawić ...B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mi pisał Maniek101  i teraz jest wszystko ładnie sztywno, zostało tylko pospawac i dać trochę grubsza rurkę od dołu :)

20180329_202535.jpg

20180329_202541.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to teraz orka stanie się przyjemnością .9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
taki luzik ty kasowales bys zobaczyl u mnie ten luz to bys sie przestraszył

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, MF675ursus napisał:

To teraz życzę powodzenia z regulacją

Teraz chodzi dosyć płynnie na tej rdzy, która tam jest, jak to wyjmę ładnie wyczyszczę  to będzie jeszcze lepiej ;) 

38 minut temu, zetorki12 napisał:

No to teraz orka stanie się przyjemnością .9_9

No nie do końca, bo jeszcze jest luz na tej śrubie co przesuwa prawo lewo i krzyżakach na tym cięgnie co idzie od ramy do tej ramki, ale sąsiad z tokarką wisi mi przysługę więc tylko zostanie mi wspawać dorobione mufki :)

Edytowano przez RometOgar200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musi Ci się nieźle nudzić .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Musi Ci się nieźle nudzić .B|

No nie do końca, robię to, bo po prostu jak dla mnie maszyny jak i ciągniki nie mogą mieć luzów, bo to się zemści prędzej czy później. Jakbym miał dużo czasu nie musiałbym robić po godzinie 20 tego wszystkiego :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Ale przecież z takim luzem fabryka wypuszczała te pługi.jezeli nie chcesz luzów to weź spawarkę i zaspawaj.dobrze że mojego nie widzisz,gwarantuje ci że nie potrafił byś nim orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, stempos1980 napisał:

Ale przecież z takim luzem fabryka wypuszczała te pługi.jezeli nie chcesz luzów to weź spawarkę i zaspawaj.dobrze że mojego nie widzisz,gwarantuje ci że nie potrafił byś nim orać.

Jakbyś widział mój 1 pług, który miałem do 60-siątki to byś się za głowę złapał (wtedy jeszcze nie mogłem nic robić, bo było to parę lat temu) wszystko miało taki luz, że jak był pług w ziemi to ok 10 cm ramiona szły do góry zanim pług drgnął ;p A spawać nie będę, bo nie kiedy trzeba przesunąć go, a tak jak zrobię to teraz pozbywam się luzu i mogę przesuwać go jak chcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko że to absolutnie w niczym nie pomoże .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

mnie każady profil ramy jest pogięty.słupice spawane i tak dalej i tak dalej.wieżyczka pęknięta/niespawam jej bo czekam aż się urwie ale ciapkiem ciężko go rozerwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stempos1980 napisał:

mnie każady profil ramy jest pogięty.słupice spawane i tak dalej i tak dalej.wieżyczka pęknięta/niespawam jej bo czekam aż się urwie ale ciapkiem ciężko go rozerwać.

No to nieźle go katujesz, ale pospawaj tą wieżyczkę, bo szkoda go jeszcze bardziej zepsuć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Pikus89
      Witam
      Posiadam Renault 921-4s, sprawdzałem stetoskopem i na 5 od napędu słychać delikatne stuki, jaka powinna być szczelina zaworów?
    • Przez Mikua
      Cześć i czołem
      Po zamontowaniu wałka rozrządu mam ponad 0.5 cm luzu wzdłużnego, miał ktoś taki problem ? wydaje mi sie że jest o wiele za duży.
      W katalogu pokazane jest że nie idą tam żadne podkładki regulacyjne. idzie w jakiś sposób zmniejszyć go ? 
    • Przez pawel6200
      Cześć
      Czy ktoś mógłby podesłać katalog napraw mf 590?? Nie wiem jaki powinien być luz na zaworach w mf 590, jeżeli ktoś znalazłby pomocną informacje w internetach to proszę o link
      pozdrawiam
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj