Zaloguj się, aby obserwować  
Szorek

Puste ogórki?

Polecane posty

Szorek    13
Witam bardzo serdecznie! Niedawno ludzie którzy kupowali ode mnie ogórki w tamtym roku (Odmiana szremska oraz jakieś ze szwecji) skarżyli się na puste ogórki kiszone w słoikach. I faktycznie dziś otworzyłem sobie słoiczek do kaszanki a tu raz dziurawy raz cały ogórek! Drodzy moi co to się zadziało z tymi ogórasami, że tak się dzieje? Pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
powiem tak obornik później takie kobczyki i na to posiane było... Podlewane beczkowozem tak raz na dzień lub dwa co do nawozu było coś tam sypane chyba dwa razy.. no i pryskane na zaraze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20
Nie mam doświadczenia z uprawą polową ogórka ale na ogrodzie też się czasem zdarzają i to może być przez to że za szybko rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego brak któregoś z mikroelementów albo bor albo mangan nie pamiętam już ale napewo sprawa mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
Dzięki wielkie.. poczytam trzoszkę o tym i postaram się w tym roku to zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

U mnie to samo,od kilku lat robię i bywają puste,nie szukałem co i jak,bo zawsze jest spory zapas,ale babcia zwala to na sól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13
u nas w sumie jak wyciagalismy beczkę ze stawu to były ładne twarde.. tylko teraz sie trafil i się niepokoje, co by klientów nie stracić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
koledzy co innego jak macie miękkie po ukiszeniu to w tedy dajcie więcej soli dużo więcej i przed sprzedażą przeplukajcie je sobie i będą ok będą twarde, Ukraińcy dodają wódki do kiszonych ogórków, jeżeli macie puste z pola to najpewniej nawożenie trzeba dawać dolistnie nawozy, jutro będę wiedział co to bo kolegę będę widział co uprawia tego dużo to wam powiem. Niestety pola nasze są zubożone w bor, jak siejecie nawozy kupcie sobie nitrabor pod ogórka i polifoske a reszta oprysk mikroelementy, niedobór składników wam się robi jak przebieg pogody jest nie za dobry np upały i roślina nie pobiera ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj