Smitty

Przechowywanie obornika na małym gospodarstwie

Polecane posty

Smitty    3

Jak mają się sprawy w przechowywaniu obornika od kilku, kilkunastu zwierząt ( np. 5 byków, kilka świnek i kur)? Potrzeba odizolować od podłoża czy mogę bez problemu doładować na pryźmie obok obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Od drobiu woglę nie można. Bydło i trzoda należy dostosować za do kilku lat. Okres zależy od wielkości. za 10 lat nawet jak będziesz miał 1 kozę to płyta będzie wymagana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez Bananek
      witajcie, temat nietypowy, ale dotykajacy wszystkich hodowcow. leki. kiedy pojawia sie choroba u zwierzecia to wiadomo - weterynarz. jedna akcja, druga, czasem trzecia i kazda wizyta liczona w setkach za kilka ml leku. po ilus takich sesjach wprawne oko zauwazy jaki lek podawano przy jakiej chorobie. potrafimy skojarzyc objawy u innych sztuk i znow wolamy weta, ktory poda to, co juz znamy. tu pojawia sie pytanie: czy jest jakis sklep internetowy, w ktorym kupimy sami pelna butelke leku i podamy to sami? chodzac na codzien przy zwierzetach wielu z nas wie co i w jakich dawkach podac zeby wyciagnac z choroby.
    • Przez Vicon95
      Witam od pewnego czasu mam problem z wyciągiem szynowym "krotoszyn" mianowicie od chwili założenia nowej liny słychać jak lina ociera się o siebie na kole ( grubość liny nie była zmieniana ) myślałem że moze wytarło się koło od liny i delikatnie przez to nachodzi na siebie i stąd ten dzwięk ocierania lecz po wymianie na nowe nic nie pomogło.... moze ktoś miał taki przypadek ? 

    • Przez tadi77
      witam ,dzisiaj wszedlem do silosa z kukurydza a tam na wierzchu zrobila sie taka 30cm skorupa ,czuc ze ma wysoka wilgotnosc zaczyna sie psuc ponizej tej warstwy wszystko jest ok tam kukurydza ma 12% wilgotnosci dodam ze na tej wierzchniej warstwie jest jakas niewiem jak to nazwac pajeczyna koloru bialego ,tyle lat przechowuje i pierwszy raz to widze ,co to moze byc
       
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj