ktomek154

skup zboża handel zbożem. Jak zacząć

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktomek154    5
Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

U nas na skupach są jeszcze ludzie w laboratorium i sprawdzają czy nie ma jakiegoś robactwa w zbożu Ktos ci przywiezie z wołkiem czy rozkruszkiem i zarazisz cały silos i co potem z tym zrobisz? Pomyslałeś o tym? Tak samo jeśli chodzi o kontrole zanieczyszczeń Jak się trafi partia z przytulią to co potem zrobisz ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz mieć uprawnienia do brania prób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
tylko lejowe silosy zeby szybko zmienic np z pszenicy na zyto . waga legalizowana min 50 ton z legalizacja . laboratorium co ma byc w labo to inna kwestia . podajnik do silosow z elektrycznymi klapami nikt nie bedzie latal zmieniac z owsa na jeczmien na gore co rolnik to inne zboze przywozi. wozek widlowy . zbiornik przeciwpozarowy. najlpierw dzwonisz do wiekszych handlarzy i robisz dla nich zeby zlapac klientow bo w pierwszym roku klientow mozesz miec malo ze wzgledu na brak zaufania do wyplacania kasy przez twoja firme . jak sie juz kreci dzwonic po mlynach kontakt na niemcy . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
labolatorium przy takiej skali chyba nie jest wymogiem koniecznym. Tak samo nie wiesz co masz w swoim towarze. różne chwasty i robaki idzie zobaczyć gołym okiem po pobraniu próby laską. zresztą są różnego rodzaju wialnie i separatory które w łatwy sposób odbierają zanieczyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
jaki kosz zasypowy będzie odpowiedni do przyczep z bocznym wysypem oraz naczep ciężarowych wywracanych do tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
dobrym pomysłem też jest wywrotnica u nas ma w okolicy jeden na 3 i większość lata do niego bo raz że niektórzy mają sztywne przyczepy a dwa to to iż ludzie mieszają traktor które współpracują z przyczepami i tak np jak pojedzie nowszym traktorem że starsza przyczepa to też woli jechać na wywrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wywrotnica to spory wydatek tak ogólnie Na początek myślę że odpada ze względu na koszty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
a jaka gotowka dysponujesz bo na sam obrot jest potrzebna spora kasa do tego ladowarka teleskopowa auto zwywrotka waga plac utwardzony a ze zbytem jedziesz do cedrobu cardilu i podpisujesz umowe i wozisz im i czekasz za kasa

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Tak Wam się chce w Święta w Symulator Farmy się bawić ?¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 28.03.2018 o 22:16, Karol445 napisał:

Wywrotnica to spory wydatek tak ogólnie Na początek myślę że odpada ze względu na koszty.

 

kolego na poczatek na wywrotnice zbyt duze koszty u wuja co skup ma z poczatku tez na wywrotnice nie inwestowal szkoda kasy bylo to wiesz co robil ? grube bale podkladasz i wjezdzasz przyczepa i jest przechylona i zwalasz lepiej jest szybciej spada i to byl dobry pomysl na poczatek . ale pozniej jak ruch byl bardzo duzo to kupili wywrotnice ale na poczatek to swietny pomysl jest dla zaczynajacego i nic nie kosztuje

i ogolnie musisz kredyt obrotowy wziasc zeby miec kase na skup . i ogolnie wejsc jest ciezko w to u nas tez kiedys skupowalismy zboze chcielismy w to wejsc ale ciezko jest w to wejsc .skupowalismy w zniwa cena byla wyzsza przetrzymalismy i stracilismy i lipa byla w to sie nie bawimy nieraz tylko cvos sie dokupi zboza ostatnio troche na plus bylo ale sladowe ilosci sie bralo 10 20 ton tylko . takze jak chcesz skupowac to musisz tak cene dawac i zaraz tez zboze sprzedawac z zyskiem bo przetrzymywanie go to jest ryzyko raz wygrasz raz stracisz . i ogolnie jak ci sie uda pochwal sie jak to zrobiles jak sie udalo itd i ogolem duze zaplecze masz hektarowe w razie cos ?

2 godziny temu, wojtal24 napisał:

i laboratorium to podstawa zebys wiedzial jakie parametry ma zboze

na poczatek nie musi miec labolatorium woze do kilku punktow co paszowke kupuja i nie maja wcale laboratoriow i funkcjonuja jak dobry rolnik to w reku widzi jaki towar . tam co woze nawet laski do prob nie maja i skupuja i handluja tym zbozem tylko w reke bierze i widzi a ja towar dobry mam i woze to problemow nie mialem nigdy . pozatym pszenice latwo rozpoznac czy paszowka czy kons paszowka ma kolor jasny a konsumpcja ciemny intensywny kolor ma jak u siebie ze zniw patrzylem i widzialem ladna pszenica kolor intensywny zawiozlem probke i konsumpcja . dobry rolnik widzi golym okiem co za towar bynajmiej ja widze jak pszenica czy kon czy pasza i sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek154    5
swojej ziemi mam ponad 50ha. pomysł na skup bo brak takowego w okolicy. gdzie uderzyć pierwsze jeśli chodzi o rzepak i pszenicę z jęczmieniem żeby handlować? opłaca się robić pod dużą firmę jako stacja skupujaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

warchest napisał:

Dnia 28.03.2018 o 22:16, Karol445 napisał:

Wywrotnica to spory wydatek tak ogólnie Na początek myślę że odpada ze względu na koszty.

 

kolego na poczatek na wywrotnice zbyt duze koszty u wuja co skup ma z poczatku tez na wywrotnice nie inwestowal szkoda kasy bylo to wiesz co robil ? grube bale podkladasz i wjezdzasz przyczepa i jest przechylona i zwalasz lepiej jest szybciej spada i to byl dobry pomysl na poczatek . ale pozniej jak ruch byl bardzo duzo to kupili wywrotnice ale na poczatek to swietny pomysl jest dla zaczynajacego i nic nie kosztuje

i ogolnie musisz kredyt obrotowy wziasc zeby miec kase na skup . i ogolnie wejsc jest ciezko w to u nas tez kiedys skupowalismy zboze chcielismy w to wejsc ale ciezko jest w to wejsc .skupowalismy w zniwa cena byla wyzsza przetrzymalismy i stracilismy i lipa byla w to sie nie bawimy nieraz tylko cvos sie dokupi zboza ostatnio troche na plus bylo ale sladowe ilosci sie bralo 10 20 ton tylko . takze jak chcesz skupowac to musisz tak cene dawac i zaraz tez zboze sprzedawac z zyskiem bo przetrzymywanie go to jest ryzyko raz wygrasz raz stracisz . i ogolnie jak ci sie uda pochwal sie jak to zrobiles jak sie udalo itd i ogolem duze zaplecze masz hektarowe w razie cos ?

2 godziny temu, wojtal24 napisał:

i laboratorium to podstawa zebys wiedzial jakie parametry ma zboze

na poczatek nie musi miec labolatorium woze do kilku punktow co paszowke kupuja i nie maja wcale laboratoriow i funkcjonuja jak dobry rolnik to w reku widzi jaki towar . tam co woze nawet laski do prob nie maja i skupuja i handluja tym zbozem tylko w reke bierze i widzi a ja towar dobry mam i woze to problemow nie mialem nigdy . pozatym pszenice latwo rozpoznac czy paszowka czy kons paszowka ma kolor jasny a konsumpcja ciemny intensywny kolor ma jak u siebie ze zniw patrzylem i widzialem ladna pszenica kolor intensywny zawiozlem probke i konsumpcja . dobry rolnik widzi golym okiem co za towar bynajmiej ja widze jak pszenica czy kon czy pasza i sie sprawdza

no jak ty z reki czy na oko jestes w stanie stwierdzic jakie pszenica ma parametry bialko gluten wilgotosc to tylko pogratulowac zdolnosci. jak na mala skale to bym kupil wage dwie naczepy wywrotki i ladowarke i magazyn plaski i poprostu od razu wywozic gdzies nie wiem czy sie oplaca magazynowac na dluzsza skale


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tzn na oko moze spoczatku kupowac zanieczyszczenia widzi jakie sa a do wilgotnosci to nie drogi wydatek na draminskiego . a zboza jako paszowe moze skupowac ewentualnie jak mu sie trafi pszenica ladniejszy towar to odsypac i wtedy na kons moze isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów
      Główną działalnością mojego gospodarstwa jest produkcja warzyw. Moimi największymi odbiorcami są 2 Domy Pomocy społecznej położone niedaleko mojej miejscowości. Ostatnio zauważyłem też że kupują one bardzo duże ilości tuszek drobiowych, oraz jajek dla swoich podopiecznych. W mojej głowie narodził się pomysł zagospodarowania budynków na mojej posesji które kiedyś były wykorzystywane do produkcji zwierzęcej, jednak od wielu lat pełnią rolę magazynów na złom, i różne inne niepotrzebne rzeczy. Jeśli chodzi o sprzedaż warzyw to od tego sezonu zamierzam sporą część mojej produkcji obierać i pakować próżniowo dzięki czemu do odbiorcy będzie docierał gotowy produkt. W analogiczny sposób chciałbym zrobić z tuszkami kurczaków.
      Bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź czy jako gospodarstwo mogę sprzedawać produkty do stołówek, restauracji, sklepów?
       
    • Przez Bitels96
      Witam , chciałbym się spytać czy ktoś z was sprzedawał bydła dla Michała Rybaka. Jak z kasą , i ogólnie jakie opinie.
      z góry dzięki za odpowiedzi 
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Mam zamiar zastosować 1l plonvitu + 15 kg mocznika na hektar w jęczmieniu jarmy(faza końca krzewienia). Co sądzicie o takiej mieszance ?
    • Przez Mateuszek12
      Witam koledzy posiada ktoś taki siewnik bo potrzebuje wiedzić ile wchodzi owsu w cały zasyp i jak go ustawić do siania owsu siewnik ma 3 m. Pomoże ktoś dzieki z góry.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj