NHCS

Co zrobić z odpadem materiału siewnego?

Polecane posty

NHCS    6

NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    728

Najlepiej w dół i zasypac, bo odkryta sterta zaraża ziemniaki w promieniu kilku kilometrów. 

Albo rozwiesc tam gdzie ziemniaka nie będzie przez kilka lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na płytę i przykryć grubą warstwą obornika - bakterie i żyjątka przerobią wszystko tylko daj im trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelmaik96
      Witam wszystkich
      jestem nowy na na forum i przychodzę tu z małym problemem. Mianowicie posiadam sporo świerków srebrnych i białych. Ostatnio zauważyłem dziwne skręcanie się igieł na czubkach głównie świerka srebrnego, choć sporadycznie widać to również na białym. Nie znalazłem nigdzie w sieci informacji o tym więc mam nadzieje ze tu znajdę odpowiedz  
      Nie jestem pewien czy to jakaś choroba, czy może grzyb albo jakiś robak. 
       
       




    • Przez Bambi14
      zniwa tuz tuz i szukam pomyslow na mobilny kosz zasypowy tak zeby stal na ziemi, na dnie szedl slimak ktory zgarnia do srodka, a na srodku pod spodem zmijka lub rura z dmuchawy. (czyli musialby byc okolo 20cm od ziemi) myslalem o dlugosci 5metrow (4,5 mam przyczepe) i teraz pytanie do was pod jakim katem zrobic scianki zeby pszenica swobodnie spadala i czy dam rade przyczepe 8 t na dwa razy w to wysypac? moze ktos ma cos podobnego i podzieli sie zdjeciami?
    • Przez Riko1995
      Witam.czy wymienial ktos uklad kierowniczy c4011 na uklad elektryczny?co bym musial zmienic zeby on podszedł tam zeby nie bylo go widac?caly pulpit mam zmieniony na nowy ale zbiornik mam Stary 

    • Przez Churuscik
      Witam wszystkich, mam problem z chryzantemami ciętymi, od pewnego czasu zaczęły wyskakiwać żółte naloty i się powiększać z czasem, występują one na górnych liściach, dolne liście są piękne zielone. Również zauważyłem że jak by w pączkach ktoś wosku albo żywicy na kropił i tę zaczątki płatków kwiatowych zlały się , nie w całości ale w znacznym stopniu. Czy jest na to jakiś sposób, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i Pozdrawiam.



    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj