gortad

Jaki rozrzutnik do obornika z głębokiej ściółki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gortad    51

Czy ktoś z was wozi obornik mocno ubity z głębokiej ściółki rozrzutnikiem  bezpośrednio z obory ? Czy rozrzutniki radzą sobie  z tego rodzaju obornikiem?


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

nie do konca wszystko zależy po jakiej słomie, jesienią woziłem po owsiance i nawet najwolniejszy posów nic nie dawał.....

z owsianki powinien dość długo poleżeć na pryźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    926

U nas od 3-4 lat zawsze wozimy przyczepą na pole, nawet i na jesieni czy na wiosnę, jak poleży jakiś czas o wiele lepiej idzie, zarówno ciągnik jak i rozrzutnik nie dostają tak po d*pie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

nie do konca wszystko zależy po jakiej słomie, jesienią woziłem po owsiance i nawet najwolniejszy posów nic nie dawał.....

z owsianki powinien dość długo poleżeć na pryźmie

Obornik polany emami z obory już jest ładnie miękki ,a co dopiero po miesiącu na dworze ,to jest pasta .Nie istotna słoma może być nawet chrust :15_yum:


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

uwierz mi ,ze owsianka z tego roku jest masakryczna i nawet emy nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
3 minuty temu, soltys48 napisał:

uwierz mi ,ze owsianka z tego roku jest masakryczna i nawet emy nie pomogą

ścieliłem owsionką cały czas jest błoto nie obornik .Zapraszam na oględziny :D.Zobaczysz ,co emy robią za robotę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

co roku kilka rozrzutników tak musze wywieźc i jakoś daje rade. Oczywiście za dużo nie położysz, bo można rozrzutnik skończyc :P My kładziemy tak w burtach i jest ok :) Rozrzutnik zwykły 2 osiowy. Z obory jest strasznie ciężki. No z pryzmy z samego dołu lekki nie jest, ale z obory jest cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51
Ja wożę na pryzmy i zastanawiam się czy jest sens inwestować w dobry" zagramaniczny " rozrzutnik :)

PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Jesienią przeklalem taki z obory

żadnym nie szło czy polski czy German

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czym Ty młócisz ten owies warmianką? U mnie nie ma różnicy czy to owies czy inne zboże - jak prasuje w pełnym słońcu to i tak sieczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 




    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez wojmaj29@wp.pl
      Witam
      Mam problem w rozrzutniku brochard dragon model  2001 04r.Rozrzutnik jest na własnej hydraulice i mam sterowanie klapy i posuwu ze sterownika. Problem polega na tym że jeżeli wyreguluje pokrętłem od szybkości posuwu to (jeśli ustawię na max)  to klapa unosi się bardzo szybko.  Jeżeli ustawię pokrętło na min czyli 1 to klapa w ogóle się nie unosi. A posuw w jednym i drugim przypadku działa ale cały czas na jednej szybkości. 
      Czy ktoś może wie co zrobić? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj