Skocz do zawartości
News
gortad

Rozrzutnik do obornika z głębokiej ściółki.

Polecane posty

gortad    16

Czy ktoś z was wozi obornik mocno ubity z głębokiej ściółki rozrzutnikiem  bezpośrednio z obory ? Czy rozrzutniki radzą sobie  z tego rodzaju obornikiem?

PRIMUS

Szu15000    161
wolniejszy posuw i nie ma problemu :)

soltys48    1058

nie do konca wszystko zależy po jakiej słomie, jesienią woziłem po owsiance i nawet najwolniejszy posów nic nie dawał.....

z owsianki powinien dość długo poleżeć na pryźmie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysio22    214

U nas od 3-4 lat zawsze wozimy przyczepą na pole, nawet i na jesieni czy na wiosnę, jak poleży jakiś czas o wiele lepiej idzie, zarówno ciągnik jak i rozrzutnik nie dostają tak po d*pie :D

RafaKdziela    195
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

nie do konca wszystko zależy po jakiej słomie, jesienią woziłem po owsiance i nawet najwolniejszy posów nic nie dawał.....

z owsianki powinien dość długo poleżeć na pryźmie

Obornik polany emami z obory już jest ładnie miękki ,a co dopiero po miesiącu na dworze ,to jest pasta .Nie istotna słoma może być nawet chrust :15_yum:

I love salsa

soltys48    1058

uwierz mi ,ze owsianka z tego roku jest masakryczna i nawet emy nie pomogą

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

RafaKdziela    195
3 minuty temu, soltys48 napisał:

uwierz mi ,ze owsianka z tego roku jest masakryczna i nawet emy nie pomogą

ścieliłem owsionką cały czas jest błoto nie obornik .Zapraszam na oględziny :D.Zobaczysz ,co emy robią za robotę .

I love salsa

soltys48    1058

może kiedyś^_^

3000 postów

rafal4610    60

co roku kilka rozrzutników tak musze wywieźc i jakoś daje rade. Oczywiście za dużo nie położysz, bo można rozrzutnik skończyc :P My kładziemy tak w burtach i jest ok :) Rozrzutnik zwykły 2 osiowy. Z obory jest strasznie ciężki. No z pryzmy z samego dołu lekki nie jest, ale z obory jest cięższy.

gortad    16
Ja wożę na pryzmy i zastanawiam się czy jest sens inwestować w dobry" zagramaniczny " rozrzutnik :)

PRIMUS

soltys48    1058

Jesienią przeklalem taki z obory

żadnym nie szło czy polski czy German

3000 postów

pawel885    835

Czym Ty młócisz ten owies warmianką? U mnie nie ma różnicy czy to owies czy inne zboże - jak prasuje w pełnym słońcu to i tak sieczka. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce

• Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
    • Przez kat
      Witam. Rozglądam się nad nowym wyciągiem łańcuchowym. Kiedyś w oborze był zamontowany wyciąg typu lublin. Dobre 15 albo więcej lat temu zdjęty.  Chciał bym założyć w jego miejsce coś podobnego żeby jak naj mniej przerabiać w budynku. Jakie firmy na polskim rynku oferują taki zgarniacz poza Wróblewskim? Najlepiej z montażem. Jakie mogą być przybliżone koszta na pętle 40m + długość wyrzutni?
    • Przez kiernoz
      witam. chciał bym się dowiedzieć jakie jest minimalne zapotrzebowanie mocy rozrzutnika jeantil evr 10-6 ktoś może użytkuje taką maszynę i mógł by coś o niej więcej powiedzieć czy warto kupić używany i na co zwracać uwagę podczas oglądania . z góry dziękuje 
    • Przez ursus914mirokk
      Witam chce kupić rozrzutnik obornika SIPMA RO 800 Zefir lub PRONAR NV161/2  czy ktoś posiada taki rozrzutnik jaki podałem lub ma tej firmy?? jake sa wady i zalety ? na co zwrucic uwage 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.