Polecane posty

Karas1895    0

Witam, 

Jestem posiadaczem w/w Zetora od prawie 10 lat. (10540 97')

Zaraz po kupnie miał siły bardzo duzo, ale czy miał ciężko czy lekko nieregularnie dymił. Wyjęliśmy wtedy pompę i wtryski. Okazało się że końcówki wtryskiwaczy były od jakiejś tatry, ktore zostały wymienione  na zetoroskie, a pompa została rzekomo zregenerowana. 

Od tamtej pory traktor palił jak u330... A siły miał tyle co nic. Że to ciągnik który pracuje w siewce, opryskiwaczu olewalem jego brak mocy aż do zeszłego roku. Postanowiłem spróbować trochę dodać mu dawki. Samemu. Teraz na starcie nie ma mocy , ale gdy łapie obroty prawie najwyższe, nie schodził mi z obrotów z HL pełna liści w momencie gdy koła szły włokiem.

Rozmawiałem z sąsiadem który ma takiego samego od nowości. Mówi że dopóki nie zregenerował mu wszystkiego niedawno tak traktor stracił totalnie moc. Wyjmował pompę 6 razy przez ostatni rok i mówi że sie poddaje. Nikt nie potrafi u nas w Ciechanowie mu jej tak zrobić by znowu odzyskać moc. 

Gdzie będą potrafili mi zrobić tak pompę by odzyskać dawną świetność tego Zetora? 

Dzieki,

Pozdrawiam,

Robert

 

Edytowano przez Karas1895
Nieduże błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
jeżeli chcesz pożądnego pompiarza to polecam zakład Damian Gawron z miejscowości Kamień w gminie Dmosin mi zregenerowali pompe od john deera i powiem szczerze że nie spotkałem sie z tak profesjonalnym warsztatem widać to od razu po wejsciu na firme czysciutko i dużo nowoczesnego sprzętu tylko może długo trwać naprawa bo ja czekałem prawie 2 miesiące ale to głównie przez czekanie na części z zetorem może być dużo szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukecki    1

@Karas1895 to mówisz że w Ciechanowie słabo regenerują? Ale którzy ci przy wieży ciśnien czy inni? Bo oddawalismy pompę od zetora 6748, przedtem palił na dotyk, a po regeneracji po wciśnięciu dawki musi sporo kręcić na mrozie. W 912 stanęły sekcje to zrobili no i pali mało oraz jest nawet szybsza, tylko nie wiem którzy to robili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj