zyzek

Claas Celtis 446-Wyciek płynu chłodzącego

Polecane posty

zyzek    13

Zauważyłem, że w chłodnicy ubywa płynu chłodzącego. Niestety oleju najprawdopodobniej przybywa, ponieważ na miarce jest obecnie ponad górną kreską.

Zweryfikuję to jeszcze dokładnie w ciągu kilku dni.

Orientuje się ktoś może, gdzie najczęściej następuje wyciek w celtisach. Od czego zacząć sprawdzanie?

Silnik pracuje równo, nie kopci i ma dużo siły.

 

@update

Na szczęście oleju nie przybywa.

Edytowano przez zyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

Uszczelka pod głowicą, wymiennik, gumy na tulejach albo sama głowica. Ale najbardziej prawdopodobnie to będzie uszczelka.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi222    0

Ten traktor pracuje na wysokich temp i dlatego trochę odparowuje u mnie podobnie jest ja dolewam raz na rok ok. 0.5-1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

2 śrubki na pompie wody były słabo dokrecone i delikatnie płynęło pod pompą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF3090
      Witam. Jakiś czas temu w moim MF 3090 nastąpiła awaria układu chłodzenia oleju silnikowego. W dużym skrócie olej silnikowy dostawał się do chłodnicy cieczy. jeżeli ktoś wie co mogę  z tym zrobić, czy da się to rozebrać w ogóle,  można to jakoś uszczelnić ?  dodam jeszcze że na czas pracy miałem ja odłączoną z obiegu oleju. dołączam fotkę tej chłodnicy. z góry dziękuję. 
    • Przez mustafakali
      Witam ma ktoś z was schemat podłączenia kabli do wskaźnika  w john deere 2030 albo może zrobić zdjęcie jak powinien być podłączony?
    • Przez Jan89
      Witam wszystkich.
      Posiadam John Deere 1640. Ostatnio zauważyłem wyciek oleju silnikowego między sprzęgłem a silnikiem. Dokładniej zaznaczyłem to miejsce czerwoną linią na przykładowym rysunku silnika. Cieknie między silnikiem a płytą oddzielającą silnik od sprzęgła.  Mam pytanie  czy ta komora która tam jest ma być szczelna? Tj czy normalne że jest tam olej silnikowy? Może ktoś ma jakieś zdjęcia jak wygląda silnik od spodu po zdjęciu miski olejowej? Czy miejsce zaznaczone niebieską linią jest szczelnie połączone z miską olejową?
      Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.

    • Przez kamilekw1221
      Witam. Jak w temacie. Ubywa płyn chłodniczy ale przy silniku i chłodnicy sucho. Czy jest tylko jedno wyjście że ściągać głowicę i zobaczyć stan uszczelki czy macie jakieś pomysły gdzie on może ginąć?
    • Przez dominik2222222
      Witam, czy ktoś wie gdzie się znajduje elektrozawór w ciągniki Renault Celtis 446?
       
      Tak powinien wyglądać poprawnie założony temat, przyjrzyj się i zapamiętaj.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj