Polecane posty

Zico99    4

Witam

Jestem w trakcie budowy obory głęboka ściółka wolnostanowiskowa na opasy. Wymiary szer 14m długość 34m. Obora dzielona na pół 5,5m stanowisko 3m ganek 5,5 stanowisko Konstrukcyjnie odpowiadał by mi dach jednospadowy ale nwm co wyjdzie taniej. Ma ktoś może podobne wymiary obory? Jaka konstrukcja dachu stal czy drewno? Oczywiście chodzi mi o najtańsze rozwiązanie. Myślałem nad słupami tam gdzie będzie drabina paszowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hodowcamlody
      Często w mojej okolicy widzę szklarnie bez szyb na sprzedaż, poszukałem też po aukcjach i to wcale nie jest drogie
      http://olx.pl/oferta...html#19d1152d55 nie wiem w jakim stanie ale przy tych wymiarach to jak za darmo. Takie szklarnie zazwyczaj mają ściany wysokości +-2,5m co przy oborze jest za nisko, co innego gdyby umiejscowić ją na 1m murze. Szukałem szklarni które by miały koło 15-20m szerokości ale widzę po allegro i olx że nie do dostania takie. 12m to trochę wąsko jeśli korytarz paszowy 4m, 8 metrów zostaje na resztę, nie wiem co w takiej szerokości można by zastosować z wolnostanowiskowej bo uwięziówka to wiadomo 3,5m na stanowiska reszta korytarze gnojowe po 2,25m. Do takiej obory 45m długiej wejdzie z 70 krów spokojnie, imponująca ilość przyznajcie =D. Koszt okrycia tego płytą warstwową np. 10cm to około 80-85zł/m2 no a na tej konstrukcji wychodzi około 1100-1200m2 no to za konstrukcję i okrycie trzeba wydać koło 110tys bez fundamentów i planów, wylanie płyty 25cm na takim metrażu to koszt rzędu 30-40 tys, do tego podmurówka czy też zalana to koszt 10 tys . Taki obiekt byłby dobry na bukciarnię tylko wtedy cieńsza płyta i za 150 mamy obiekt którego nie powstydziło by się żadne gospodarstwo na byki kojce 8x7,5 i 6 kojców 120-150 byków śmiało można wpuszczać. Jaka by musiała być minimalna szerokość żeby w oborze na mleczne zrobić głęboką ściółkę na część "wypoczynkową" i ruszta na część spacerową przy stole paszowym?
    • Przez P_I_W_O_
      Na wstępie powiem że, nie jestem rolnikiem - i nie będę. Mimo to interesuję się rolnictwem od strony maszyn.
      Jestem grafikiem komputerowym 3d. I chiałbym zrobić jakiś ciągnik rolniczy od strony mechanicznej i chydraulicznej + jakiś osprzęt.
      Czyli potrzebuję:
      jakichś rysunków technicznych, całej masy zdjęć, kilka filmów na których będzie pokazane jak to działa (np, przeniesienie napędu na koła i wom lub tylko na wom), ogólnie chodzi o całą mechanikę tego pojazdu.
      Co do osprzętu (chyba tak to się nazywa) to jestem ciakaw jak działa (od strony mechanicznej) belownica do siana.
    • Przez wiecho
      O co chodzi ; stary typ z nakładkami bocznymi?  konstrukcja-tur-metal-fach-zetor-forterra-8641-9641-10641-11441-wyprz-A442283.html
    • Przez FarmaBiegun
      Zapraszam do obejrzenia. Jeśli macie jakieś pytania, mogę odpowiedzieć
      https://www.youtube.com/watch?v=q9OFqfis9Ks

• Przez bambrzwlkp1
      Witam ostatnio słyszałem że do bydła i trzody jest najlepsze gniecione zboże. I dlatego chciałbym zrobić samemu gniotownik.
      Dwa walce napędzane czy jeden? Czy opłaca sie robić czy nie lepiej kupić gotowy?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj