News
kuba24051

Dzierżawa działki na której znajduje się gospodarstwo

Polecane posty

kuba24051    211
witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ansja    742

Przede wszystkim w takiej dzierżawie dobrze jest zrobić zastrzeżenie prawa pierwokupu.Jesli dzierżawa będzie na dłuższy czas to z poświadczeniem podpisu w obecności notariusza ( notariusz za każdy podpis osób biorących w tym udział bierze +,- ,25-50zl).Możesz określić też,że dzierżawisz również np.budynki gospodarcze jeśli będziesz potrzebował ich np.do przechowywania płodów rolnych,maszyn.

wojtal24    393
@Ansja dobrze pisze na lepiej u notariusza i tak zwaną z datą pewną
  • Like 1

ZETOR TEAM

Ansja    742

Tylko jeszcze zależy na jakich warunkach ta dzierżawa by miała być.Czy ciotka chce z tej racji pieniądze czy też w zamian płody rolne lub jakaś inna pomoc . Wszystko trzeba mieć jasno określone i na umowie zamieszczone.Taka umowę możesz sobie sam napisać a później tylko podpisać wspólnie przy notariuszu.Tak jest przede wszystkim taniej .

kuba24051    211
ciotka bedzie dalej oplacala KRUS bo ma hektar jeszcze oprocz tego. ja chce tylko obrabiac ziemie, z budynków nie mam zamiaru korzystać. da się tak zrobić czy trzeba tyczyć osobną dzialkę pod budynkami ?

Ansja    742

Jeśli nie są na innej działce to można tylko napisać,że "biorę w dzierżawę działkę nr... o obszarze użytkowym ...h a znajdujące się na niej budynki (dom,garaz,stodola itp).pozostaną w użytkowaniu osoby od której dzierżawie NN ".

Ansja    742

Powinni ,bo to nie jest umowa kupna sprzedaży tylko dzierżawy na jakiś czas.Mozesz napisać taki szkic umowy i zapytać w agencji czy zaliczy się ona do MR,bo nie wiem czy niema jakiś nowych tak przepisów.Oni od tego tam są i mają kasę za to żeby ludziom pomagać a nie plotkować i kawkę popijać  ;)

debrzyna    229

Według mojej skromnej wiedzy nie można wydzierżawić działki rolnej tylko w części Jeżeli jest tam tez budynek mieszkalny to będziesz musiał działkę podzieli na dwie  a jeżeli tylko budynki gospodarcze to wydzierżaw całość

mickas092    418

@debrzyna skoro masz skromną wiedzę w temacie to lepiej się wcale nie wypowiadaj bo gadasz głupoty.

Można taką działkę wydzierżawić bez problemu. W umowie tylko dodaje się zapis  - " dzierżawie nie podlegają budynek mieszkalny oraz budynki gospodarskie posadowione na działce nr 123."  I tyle. 

Ansja    742

W odniesieniu do dzierzaw istnieje możliwość swobodnego zawierania umów o czym też mówi art. 55 &2 i 55&3 K.c .

@kuba24051 a panie to co :tw_angry:

Edytowano przez Ansja

Ansja    742

Tak już lepiej :18_kissing_heart: ...Jeśli będziesz miał  jakiś problem to pytaj.W internecie powinny być też gdzieś tam wzory takich umów ,a jeśli chcesz to mogę taka napisać na priv :)

Alamo    1391

Chociaż byś gospodarkę z domem wpisał byś z niewiedzy w dzierżawę to w ciągu 3 tyg z gminy przyszło by sprostowanie dla ciotki odnośnie budynku mieszkalnego,z informacją o kontynuowaniu opłaty podatku od tej nieruchomości.Dlatego że ona go zamieszkuje:)

ChiquitaB    104

Ja dzierzawie od sasiadki ziemie i na jednej dzialce jest dom i chlewnia stara i podatek przychodzi na mnie i obnizamy czynsz o te 90zl i wszystko gra.

Patryk1222    69

U mnie gmina nie zmienia nic w podatkach zawsze płaci u nas właściciel nawet gdy chciałem ją jako dzierzawca opłacać to jedynie chcą ale w imieniu właściciela 

szaman1    99
4 godziny temu, debrzyna napisał:

Według mojej skromnej wiedzy nie można wydzierżawić działki rolnej tylko w części Jeżeli jest tam tez budynek mieszkalny to będziesz musiał działkę podzieli na dwie  a jeżeli tylko budynki gospodarcze to wydzierżaw całość

Bzdura można dzierżawić ile się chce bez żadnego wytyczania jak podatek płaci ta sama osoba to gmina ma to gdzieś. A agencji to żeby deklarowana powierzchnia się zgadzała 

Gość 30pawel   
Gość 30pawel
A nie lepiej zapytać się notariusza? af to nie jest najlepsze zrodlo informacji. Każdy inaczej przepisy interpretuje. (nie obrazajac użytkowników af)

Ansja    742

Z tą dzierżawa to nie by dopytać się o to notariusza tylko jak już do ARiMR.Notariusz nie zna wszystkich dokładnie przepisów i podpunktów jakie są zapisane w zasadach by móc ściągać po dotacje unijne.Kazdy prow ma coś innego do spełnienia z wymogów.

Mich9    397
Możesz przecież wydzierżawić działkę z wyłączeniem budynków lub części działki jakoś się to pisze w umowie i tyle.

Ansja    742

Już to napisałam zaraz na początku. Po to są takie formy prawne umów aby dane grunty czy też inne mienia sprzedać w dogodnym momencie gdy koniunktura jest korzystna :) Umowy wynajmu,dzierżawy,itp są elastyczne czyli można w nich pisać korzystanie dla siebie i osoby korzystającej z danych dóbr.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agrotechir
      tak jak w temacie,jestem zainteresowany kupnem krow rasy simental i chcialbym sie dowiedziec czy lepiej isc w simentala czy zostac przy hf
    • Przez AdrianRolnik2004
      Witam  wszystkich forumowiczów mam problem z moim ursusem c335/c335m (ta sama hydraulika) a mianowicie przez 10 ostatnich lat po zgaszeniu ciągnika podnośnik opadał a gdy ciągnik był odpalony to podnośnik podrzucał narzędzie teraz stało się tak że gdy dźwignia podnośnika jest opuszczona na sam  dół to podnośnik i tak podnosi i nie chce opaść po prostu nie reaguje na dźwigienkę i jeszcze chciałbym prosić o wytłumaczenie do czego służą wszystkie te  dźwigienki na rozdzielaczu znaczy pierwsza jest do podnośnika a tamte dwie ?????? Nigdy tego nie używałem i chce się dowiedzieć bo może by mi się przydało proszę o rozpatrzenie przez forumowiczów mojej sprawy  no sezon się zbliża a ja nie mam sprawnego podnośnika dodam że mam zakupione tuleje do podnośnika uszczelkę na most pierścienie tłokowe oraz leżaki magazynowe rozdzielaczy (2) ZDU(zdjęcie dla uwagi )
    • Przez KrzysiekJurczak
      Cześć, w mojej okolicy jest wiele nieużytków i bagiennych łąk, byłbym w stanie wydzierżawić ok.100 hektarów. Potrzebuję pomocy z kalkulacją opłacalności działań. Są na to dopłaty, ale jest jeszcze kwestia tego, co zrobić z sianem. 
      Taką belę można z tego co się orientowałem sprzedać za 40-50 zł/sztukę. 
      Pytanie, czy na duże ilości jest na to zbyt, bo inwestycja jest dość duża: kosiarka, belarka, przyczepa, tur,ciągnik mam. A na Olx widzę dużo ogłoszeń sprzedaży siana i ludzie sprzedają to z tego co widzę miesiącami. Z drugiej strony jednak u każdego są to niewielkie ilości kilkunastu czy kilkudziesięciu bel.
      Jest jeszcze opcja współpracy z rolnikami mieszkającymi trochę dalej i wspólnego koszenia, ja koszę, oni zbierają. W suchy rok powinni być zainteresowani i tutaj nakłady nie byłyby duże. 
      Będę wdzięczny za opinie i pomysły.
    • Przez jakubnasilowski
      Witam
      Oferuję do sprzedaży gospodarstwo rolne o powierzchni 17 ha.
      12 ha w jednym kawałku  oraz 4 ha w odległości 3 km.
      Siedlisko w bardzo dobrym stanie, bardzo duża murowana stodoła, obora oraz garaż.
      Gospodarstwo znajduje się woj. mazowieckim, pow. Siedlce, gm. Przesmyki. 100 km od Warszawy, 20 km od trasy A2.
      Idealne pod inwestycje typu pieczarkarnia, tuczarnia, bądź indyczarnia.
      oferta bezpośrednia.
      więcej info: 502334594

• Przez Dwaidko
      Witam. Mam problem ze ślizgającymi się tarczkami w renault ares 610. Problem występuje tylko podczas jazdy do tyłu.  Problem wystąpił po remoncie skrzyni. Wcześniej było wszystko dobrze. Jest w nim rewers elektrohydrauliczny. Czy będzie trzeba jeszcze raz wymieniać tarczki? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.