Skocz do zawartości
News
kuba24051

Dzierżawa działki na której znajduje się gospodarstwo

Polecane posty

kuba24051    164
witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.

kuba24051    164
jestem beneficjentem MR i chciałbym żeby liczyło mi się do zwiekszenia pow.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ansja    612

Przede wszystkim w takiej dzierżawie dobrze jest zrobić zastrzeżenie prawa pierwokupu.Jesli dzierżawa będzie na dłuższy czas to z poświadczeniem podpisu w obecności notariusza ( notariusz za każdy podpis osób biorących w tym udział bierze +,- ,25-50zl).Możesz określić też,że dzierżawisz również np.budynki gospodarcze jeśli będziesz potrzebował ich np.do przechowywania płodów rolnych,maszyn.

wojtal24    238
@Ansja dobrze pisze na lepiej u notariusza i tak zwaną z datą pewną
  • Like 1

ZETOR TEAM

Ansja    612

Tylko jeszcze zależy na jakich warunkach ta dzierżawa by miała być.Czy ciotka chce z tej racji pieniądze czy też w zamian płody rolne lub jakaś inna pomoc . Wszystko trzeba mieć jasno określone i na umowie zamieszczone.Taka umowę możesz sobie sam napisać a później tylko podpisać wspólnie przy notariuszu.Tak jest przede wszystkim taniej .

kuba24051    164
ciotka bedzie dalej oplacala KRUS bo ma hektar jeszcze oprocz tego. ja chce tylko obrabiac ziemie, z budynków nie mam zamiaru korzystać. da się tak zrobić czy trzeba tyczyć osobną dzialkę pod budynkami ?

Ansja    612

Jeśli nie są na innej działce to można tylko napisać,że "biorę w dzierżawę działkę nr... o obszarze użytkowym ...h a znajdujące się na niej budynki (dom,garaz,stodola itp).pozostaną w użytkowaniu osoby od której dzierżawie NN ".

Ansja    612

Powinni ,bo to nie jest umowa kupna sprzedaży tylko dzierżawy na jakiś czas.Mozesz napisać taki szkic umowy i zapytać w agencji czy zaliczy się ona do MR,bo nie wiem czy niema jakiś nowych tak przepisów.Oni od tego tam są i mają kasę za to żeby ludziom pomagać a nie plotkować i kawkę popijać  ;)

debrzyna    28

Według mojej skromnej wiedzy nie można wydzierżawić działki rolnej tylko w części Jeżeli jest tam tez budynek mieszkalny to będziesz musiał działkę podzieli na dwie  a jeżeli tylko budynki gospodarcze to wydzierżaw całość

mickas092    377

@debrzyna skoro masz skromną wiedzę w temacie to lepiej się wcale nie wypowiadaj bo gadasz głupoty.

Można taką działkę wydzierżawić bez problemu. W umowie tylko dodaje się zapis  - " dzierżawie nie podlegają budynek mieszkalny oraz budynki gospodarskie posadowione na działce nr 123."  I tyle. 

Ansja    612
Napisano (edytowany)

W odniesieniu do dzierzaw istnieje możliwość swobodnego zawierania umów o czym też mówi art. 55 &2 i 55&3 K.c .

@kuba24051 a panie to co :tw_angry:

Edytowano przez Ansja

Ansja    612

Tak już lepiej :18_kissing_heart: ...Jeśli będziesz miał  jakiś problem to pytaj.W internecie powinny być też gdzieś tam wzory takich umów ,a jeśli chcesz to mogę taka napisać na priv :)

Alamo    1186

Chociaż byś gospodarkę z domem wpisał byś z niewiedzy w dzierżawę to w ciągu 3 tyg z gminy przyszło by sprostowanie dla ciotki odnośnie budynku mieszkalnego,z informacją o kontynuowaniu opłaty podatku od tej nieruchomości.Dlatego że ona go zamieszkuje:)

ChiquitaB    59

Ja dzierzawie od sasiadki ziemie i na jednej dzialce jest dom i chlewnia stara i podatek przychodzi na mnie i obnizamy czynsz o te 90zl i wszystko gra.

Patryk1222    31

U mnie gmina nie zmienia nic w podatkach zawsze płaci u nas właściciel nawet gdy chciałem ją jako dzierzawca opłacać to jedynie chcą ale w imieniu właściciela 

szaman1    41
4 godziny temu, debrzyna napisał:

Według mojej skromnej wiedzy nie można wydzierżawić działki rolnej tylko w części Jeżeli jest tam tez budynek mieszkalny to będziesz musiał działkę podzieli na dwie  a jeżeli tylko budynki gospodarcze to wydzierżaw całość

Bzdura można dzierżawić ile się chce bez żadnego wytyczania jak podatek płaci ta sama osoba to gmina ma to gdzieś. A agencji to żeby deklarowana powierzchnia się zgadzała 

Gość 30pawel   
Gość 30pawel
A nie lepiej zapytać się notariusza? af to nie jest najlepsze zrodlo informacji. Każdy inaczej przepisy interpretuje. (nie obrazajac użytkowników af)

Ansja    612

Z tą dzierżawa to nie by dopytać się o to notariusza tylko jak już do ARiMR.Notariusz nie zna wszystkich dokładnie przepisów i podpunktów jakie są zapisane w zasadach by móc ściągać po dotacje unijne.Kazdy prow ma coś innego do spełnienia z wymogów.

Mich9    52
Możesz przecież wydzierżawić działkę z wyłączeniem budynków lub części działki jakoś się to pisze w umowie i tyle.

Ansja    612

Już to napisałam zaraz na początku. Po to są takie formy prawne umów aby dane grunty czy też inne mienia sprzedać w dogodnym momencie gdy koniunktura jest korzystna :) Umowy wynajmu,dzierżawy,itp są elastyczne czyli można w nich pisać korzystanie dla siebie i osoby korzystającej z danych dóbr.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarilitmanen
      Witam,
      postanowiłem założyć internetowy sklep z częściami do sprzętów rolniczych polskich firm. Mam pytanie czy kupujecie części w takim sklepie bo jak na razie nie za wiele sprzedaję i zastanawiam się czym to jest spowodowane bo ceny mam o wiele niższe niż w zwykłych sklepach. Mam również pytanie w jaki sposób polecacie rozreklamowanie takiego sklepu?
      zespół na wesele łódź Dolce & Gabbana okulary  okulary Miu Miu oprawki Miu Miu wózki widłowe szczecin żurawie szczecin stomatolog mokotów 
    • Przez sebek6544
      Witam grupowiczow mam problem z zaczynaniem beli w prasie john deere 550 problem polega na tym że często zapycha się podbierak i ciężko ma obrocic proszę o pomoc z czym może być związany ten problem
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie do użytkowników Z056,czy u was szybko nagrzewa się górny pas jezdny.Bo w moim chwile pochodzi i już jest ciepły,czy może to być wina łożysk w przystawce pasowej?
    • Przez kNalk
      Prowadzę z moim tatą małe gospodarstwo 17 ha i ciekawi mnie jak inni gospodarzą się na takiej klasie ziemi i jakie mają z tego plony. W moim gospodarstwie nie sypie się dużo nawozu, a powiedziałbym że sieje się go zdecydowanie za mało. Prosiłbym o napisanie co siejecie, czym nawozicie(i w jakich dawkach), jaki macie uśredniony plon i jaki stosujecie płodozmian.
    • Przez bartex
      Witam. Mam problem z MF 3060 bez przedniego napędu. Zaświeciła mi się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni po umyciu ciągnika, wspomaganie działało, EHR też, a żółw/zając, WOM i blokada już nie. Więc przeczyściłem styki na czujniku ciśnienia i od tamtej pory nie zaświeca się po wciśnięciu sprzęgła przed uruchomieniem silnika kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i żółw/zając. W czym jest problem? Pomóżcie. Z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.