kafarek1123

Wspomaganie case 4240 4230

Polecane posty

kafarek1123    0

witam. mam problem z moim case 4240. nagle przestało dzialac wspomaganie.wieczorem dzialalo a rano odpalam i nie mogę skrecic ani w lewo ani w prawo. zaczalem od uszczelnienia siłownika a dziś wymieniłem orbitrol i nic.na szczescie kupilem tani zamiennik bo mialem przeczucie ze to nie wina orbitrolu bo dziwilo mnie ze stalo sie to tak nagle.ale zapasowy orbitek sie pewnie kiedys przyda. i teraz nie mam pojecia co zrobic dalej. czy do wspomagania jest dodatkowa pompa? pytam bo podnosnik pieknie podnosi nawet na wolnych obrotach z podpietym plugiem.przedni tuz tez dziala bez zarzutu i juz mi sie pomysly skonczyly. mam traktor od pieciu lat i nigdy nie bylo problemów wiec nie zdazylem poznac budowy ukladu.jesli ktos ma jakis pomysl lub mial podobny problem to prosze o pomoc bo juz rece opadaja a chcialbym sie z tym uporac bez mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

jeśli nie masz manometru to załatw sobie i sprawdz ciśnienie na wejściu do orbitrolu. jak nie będzie tam ciśnienia albo będzie jakieś znikome to nie będzie dzialać. duże case z serii 51xx mają jedną pompę która odpowiada za wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też jest jedna pompa


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

no to trzeba sprawdzić ciśnienie na wejściu do orbitrolu i sprawa się wyjaśni. jest jeszcze kostka wyrównująca ciśnienie w układzie ale nie jestem pewien czy przed orbitrolem czy za. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
Narobileś się i wydałeś nie potrzebnie kasę i nadal chcesz to zrobić bez mechanika? Ale powiedz po co ci taki problem nie mając minimum wiedzy zaczynasz naprawę z du..y strony bez sensu generujesz sobie koszty i tracisz czas. Mechanik by przyjechał i już byś miał sprawny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafarek1123    0

no właśnie posłuchałem się dwóch mechaników i każdy miał inną diagnozę. naszczeście problem juz rozwiązany.okazało sie ze filtr hydrauliki sie sypnął i jego kawałek utknąl w przewodzie który  idzie do orbitka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w case 4230 mam taki problem że nie idzie ukręcić kierownicą. Pisałem już inne posty ale bez efektu, może tu ktoś pomoże. Jeśli chodzi o mechaników to miałem kilku, wymieniona pompa, orbitrol (kapało z niego) teraz sprawdziłem szczelność słownika. Ciśnienie podawane na siłownik jest do 150bar ale gdy silnik jest na chodzie bez poruszania kierownicą w siłowniku z obu stron jest ciśnienie 25bar, podobnie jest przy skręcie, z jednej strony mam 70-150bar a z drugiej jednocześnie 25bar. Moim zadaniem to się blokuje. Gdzie mam szukać przyczyny?

Kierownicą jest na jednym układzie z półbiegami które i tak nie działają 

IMG_20181117_202133.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj