Radan

Horsch czy Lemken czy Koeckerling czy może coś innego?

Polecane posty

Radan    28

Witam.

Chcę wiedzieć którą z tych firm polecacie i dlaczego. Mowa tu o agregacie / bronie talerzowej do uprawy ścierniska na 15 - 25 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
mam sąsiada co ma Amazone do uprawy bez orkowej 240 km ciągnie 3 metry i lekko nie ma ja kupuję z pottingera synko 3030 na takie same parametry tyle będę ciągnął go 170 km new hollandem i myślę że lekko daa rade
gruber kultywator nie wiadomo jak to nazwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
jeśli gruber to tylko Terrano albo koeckerling ,co do talerzy to już wybór jest większy ,weź coś na testy i podejmiesz decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Miałem brać terrano ale ze względu na koszty złożyłem na mandama. Zobaczymy. Horsch mi się bardzo spodobał czy to w wykonaniu czy w pracy w polu. Niebieskiego nawet na oczy nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Miałem na testy karata i też fajny, ale bardziej mi się spodobał horsch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

moze jakies szczegoly?? bo chyba nieo kolor chodzi? ciekawe ze lemken Karat 9/300U  pisze ze zapotrzebowanie mocy od 105 do 150 KM a w horsch Terrano 3FX 120 do 200KM. dosc doza roznica wiec ciekawe jak to w praktyce wyglada

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

I jeden i drugi robi robotę. Ale dla mnie horsch ma lepiej wg mnie zrobione mocowanie wału i jest tak jakby wyższy na ramie, ale wg danych wysokość jest taka sama. No i przed moimi testami poprzednik co robił testy karatem pogial 3 slupice... jak to nie wiadomo

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Prosta sprawa, Horsch pisze jak jest w praktyce, na 5 cm 120 KM będzie śmigać 10-12 km/ha bez problemu, przy 30 cm na glinach 200 KM będzie pierdzieć 8 km/ha.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28
Dnia 21.03.2018 o 20:03, crazy29 napisał:

moze jakies szczegoly?? bo chyba nieo kolor chodzi? ciekawe ze lemken Karat 9/300U  pisze ze zapotrzebowanie mocy od 105 do 150 KM a w horsch Terrano 3FX 120 do 200KM. dosc doza roznica wiec ciekawe jak to w praktyce wyglada

 

Szczegóły nie są tyle ważne. Interesuje mnie jak dany producent i jego sprzęt radzą sobie z resztkami po cięciu QQ na ziarno. A co go koloru to może być nawet "zardzewiały", byle swoje robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

To kupuj Mandama Topa albo Speca, sam bym drugi raz już Mandama nie kupił, ale efekt po QQ taki, a i cena o połowe niższa :D

A tak swoją drogą to wszystkie trzybelkowce robią podobną robote, konstrukcja u wszystkich prawie taka sama, ewentualnie różnią się budową zabezpieczenia redlicy . W Kockerlingu nie podobają mi się płozy zamiast talerzy wyrównujących, może w opcji idzie wziąć talerze  tego nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126
Słabe ramina od wału, wyginają się, a teraz dodatkowo w jednym miejscu jest pęknięcie. Na targach widziałem że nowe modele mają kompletnie inne te ramiona i może są już sztywniejsze, ale mimo wszystko wolałbym dopłacić i kupić np. Bednara Fenixa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6190    0

Mam podobny dylemat zastanawiam się między 4 metrowym półzawieszanym Karatem a nowym Terrano GX. Cenowo wychodzą podobnie jedynie ciekawi mnie jaką robią robotę. Chciałbym używać tej maszyny na głębokość około 20cm a po niej siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Co do talerzówki to ja kilka dni temu zamówiłem Farmeta Softera 5metrów. Długo się zastanawiałem bo chciałem catrosa na początku, ale cena zdecydowanie (ponad 40tys zł) na korzyść farmeta to uważam że nie warto. Talerze w Farmecie też grubsze a wiem że stal od zachodniego sprzętu mają wcale nie gorszą. Ja zamówiłem z wałem tandem i jedno co tam może być do wymiany to łożyska na wałach bo farmet tak jak i strom dobrych nie robi. Do głębszej uprawy może być vaderstad cultus bo mam takiego ale 200km trzeba na głęboko 3metry, ciągniki typu John Deere 6030 np za słąbe i na glinie pierdzą. Trzeba 7000 do pracy w ciężkich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez AgroKrakus
      Witam, stoję przed zakupem nowego opryskiwacz w grę wchodzi horsch Leeb AX 3800l i Agrio Napa 3800l
      Leeb 4ax
      systemekoproficlean, dyszel kierujący, Błotnik oświetlenie, opony 480/80-42, belka 24m 7 sekcji, boom control eko, dysze, termina 800, joystick, hamulce, gps, licencje TC TL SC, napełnianie zewnętrzne, waż z myjka, oswietlenie NL, wskaznik napełnienia, homologacja
      Roznica pomiędzy Agrio: Napa ma 12 sekcji, amortyzowana oś, brak dysza skretnego, tank control na zewnątrz opryskiwacza w horsch pokazuje na monitorze, możliwość redukcji belki na 18m przy węższych polach
      Ceny opryskiwacz mocno zbliżone ok 230tys netto gdyby dobrać skrętna os(5tys euro) do Agrio to wyszło by sporo drożej, co myślicie jaki wybrać? Chyba za jakieś inne propozycje 


    • Przez mateuszs1993
      Witam,
       
      Poszukuję coś godnego uwagi interesuje mnie c360 3p najlepiej od rolnika lub jakaś alternatywa tego ciągnika.
      Mile widziany tur potrzebuję do gospodarstwa jako średni ciągnik głównie do kosiarki rotacyjnej.
       
      Jestem z województwa łódzkiego na pograniczu ze świętokrzyskim.
      Może ktoś ma coś zdrowego na sprzedanie? 
       
      Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
       
    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi jaki pług będzie lepszy na ciężkie ziemię Do wyboru mam Lemken Opal 120 3+1 i Kverneland AB 100 4 skiby, Wiem że jeden jest obrotowy a drugi zagonowy ale chodzi mi głównie o to który będzie się lepiej sprawował na ciężkiej ziemi bo ma lekkiej to byle czym się nawet zaora. Ogólnie na razie pług będzie pracował z Ursusem 914 ale mam zamiar zmienić na 1224. Myślę że 4 skiby będą odpowiednie bo ursusem 914 będę orał 3 skibami a jak zmienię ciągnik to założę 4 skibę i po problemie.  Myślę że do 15000 coś znajdę.
    • Przez rafalwajda
      SPRZEDAM dodatkowy plusowy korpus lemken opal 90. Odkładnice typu  NEU2B. Nowe lemiesze z obracanym dłutem. Lokalizacja Nowe Brzesko woj. Małopolskie. Cena 2800 do negocjacji 
      Kontakt telefoniczny 721-109-5-dziewięć-zero
       




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj